Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, most akkor mi ez? 19 éves...

Na, most akkor mi ez? 19 éves lány vagyok, van egy 16 éves jó tanuló, értelmes hugom. Tegnap kitört a családi balhé nálunk, mert kiderült: roma fiúval jár. Apám szúrta ki őket véletlenül.

Figyelt kérdés

A húgom nem tagadott, mikor rákérdeztek a szüleim, de rögtön közölte: őket nem szakíthatja el senki egymástól, és azért nem mondta el eddig, mert tudta, hogy balhé lesz, mert hogy roma... De hogy nagyon szeretik egymást és nehogy le próbáljuk őt beszélni.. ez a fiú élete nagy szerelme, és ő nem kis csitri. nem fog 2 hét alatt kiszeretni belőle.. a fiú állítólag ugyanígy gondolja....

Na, most akkor hogyan tovább? jó tanuló a hugom, tovább akar tanulni egyetemen vagy fősulin....


2009. szept. 28. 10:27
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
64%
hát ez elég gáz, én amondó vagyok, mindenki csak a saját közegében, sőt a saját rétegeiből ismerkedjen, mert különben problémák lesznek
2009. szept. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
70%
Próbáld kifaggatni a húgodat a fiúról. próbáld megismerni, hogy miféle srác az, akivel jár. Amíg ezeket nem tudod, ne is agyalj ki semmiféle vészforgatókönyvet, ne láss rémeket, ne próbálj beavatkozni.
2009. szept. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
62%
Meg kell, hogy ismerkedjetek a fiúval. Ha pedig egy jó tanuló, rendes lányról van szó, miért állt volna le egy "afféle romával", ha nem lenne vmi plusz... És így is kiderülhet, hogy nagyon nem neki való (16 évesen?!)- legyen bármilyen rendes vagy sem,16 évesen ne essen teherbe senkitől. ERRŐl gondoskodjon a család!
2009. szept. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
59%
Először nézzétek meg, hogy milyen is ez a roma fiú. Utána alkossatok véleményt. Ha olyan okos a hugod, akkor bitzos vagyok benne, hogy nem olyam roma csávót szedett össze, amilyenek miatt a magyar emberben megszületnek az előitéletek.
2009. szept. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
21%
Az ,hogy egy rasszista liba vagy kiderült már.Esetleg nem vagy te féltékeny a húgodra ?Mert nagyon úgy tűnik ugyanis mindenáron bizonyítani akarod ,hogy nem jó neki az a fiú ,mert roma=16 évesen terhesség SZERINTED.Közbe állítólag segíteni akarsz neki hát akkor ne azzal ,hogy még pluszba strapálod ilyen marhaságokkal a környezeted.Ha te tényleg olyan jó nővér vagy ,akkor beszélgess vele kedvesen, nyíltan ha meg továbbra is ilyen sznob tyúk vagy akkor inkább menj vissza tanulni!
2009. szept. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
féltékeny? na neeeeem. stabil párkapcsolatom van. segítő szavakat szerettem volna kérni, hogyha a szüleim nem is akarnak lépni ezügyben, esetleg én mit tehetnék? nem letolást kértem, köszönöm!
2009. szept. 28. 14:47
 27/35 anonim ***** válasza:
18%
Az, hogy roma, egyáltalán nem baj!!!
2009. szept. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélgess a húgoddal. Kérdezd meg miféle, férkőzz a bizalmába. Mivel ezt apádék már jól elb.szták. Legalább neked tudjon szólni, ha baj lesz. De ne ítéld el mert roma.
2009. szept. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
56%

a hugod most egy kicsit megzakkant,előfordul..

mikor én voltam ennyi(se) mondtam anyámnak,ha ilyenre vetemedek,kössön ki,addig el ne engedjen,amig nem jön meg a jobbik eszem...szerencsére ilyenre nem került sor,de igy visszagondolva,most is aztmondom,hogy bármi áron,csak ne csináljon hülyeséget...utolag megértettem volna,hogy az én érdekemben...)

én hugom lenne,fix hogy lebeszélném,de sürgősen...hozakodj elő ilyenekkel,hogy más roma fiu párja ennyi idősen már második gyereket szüli,meg erőszak,meg mutogass neki cikkeket,vagy akármi,bármi...az ő érdekében...

22/L

2009. szept. 28. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
Te tudod milyen a kapcsolat közted és a húgod között.Tehát te tudod hogy lehet hozzá közeledni,a bizalmába férkőzni.De mindenképp mondd el neki hogy rád mindig mindenben számíthat,amit beszéltek,köztetek marad!Azért a szüleid nagyon rosszul tették hogy letámadták,nem szabad!Te ne tedd ugyanezt!Kérdezd meg tőle hogy mik a tervei a fiúval,volt-e már náluk,és mondd el hogy szeretnéd ha bemutatná neked a barátját.De mindenképp védd meg ha hallod hogy a szüleid támadják ez miatt a húgodat.Így sokkal könnyebb lesz a bizalmába férkőznöd,ha látja hogy nem ellene hanem vele vagy.Még ha nem is igazán úgy gondolod.De csak így tudsz belőle kiszedni dolgokat,így tudsz rá hatni!És ha a szüleid tovább csesztetik,akkor nagyobb a valószínűsége a félelmednek hogy esetleg elszökik a barátjával!Ki kíváncsi ilyen szülő véleményére?Sokkal jobban tennék ha beszélgetnének vele,nem lerohannák!Ez ostoba és gyermeteg dolog a részükről.Mondd el a szüleidnek hogy így csak elüldözik otthonról a tesód.Úgysem marad mindig ezzel a fiúval,de amíg együtt vannak,bírják ki.Ha tetszik ha nem,ez van!
2009. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!