Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, most akkor mi ez? 19 éves...

Na, most akkor mi ez? 19 éves lány vagyok, van egy 16 éves jó tanuló, értelmes hugom. Tegnap kitört a családi balhé nálunk, mert kiderült: roma fiúval jár. Apám szúrta ki őket véletlenül.

Figyelt kérdés

A húgom nem tagadott, mikor rákérdeztek a szüleim, de rögtön közölte: őket nem szakíthatja el senki egymástól, és azért nem mondta el eddig, mert tudta, hogy balhé lesz, mert hogy roma... De hogy nagyon szeretik egymást és nehogy le próbáljuk őt beszélni.. ez a fiú élete nagy szerelme, és ő nem kis csitri. nem fog 2 hét alatt kiszeretni belőle.. a fiú állítólag ugyanígy gondolja....

Na, most akkor hogyan tovább? jó tanuló a hugom, tovább akar tanulni egyetemen vagy fősulin....


2009. szept. 28. 10:27
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%

Ha a húgod valóban értelmes és komolyan gondolja a továbbtanulást,akkor védekezni fog,mert nem akarja 16évesen elszúrni az életét!!!

Sztem beszélj vele mindenképp,de ne támadd le,mert nem mondja el,amit érez/gondol a pasival kapcs!

2009. szept. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
83%
Jaj kérdező! Figyelj. Ilyenen nem érdemes gondolkodni. Sőt, minél jobban tiltjátok, annál jobban fog menni. Próbálj meg kevesebb előítélettel gondolkodni. És ennek semmi köze a konzervativizmushoz, mert tudod a származását senki sem választhatja meg. Én a helyedben azon lennék, hogy a szüleimet rábeszélném, hogy üljünk le a tesóval és kérjük meg, hogy ha ilyen komolyan gondolják a dolgot, akkor a srácot mutassa be. Azért már elsőre is elég sokat le lehetne venni a karakteréről. Egyébként nem minden roma olyan, amilyennek leírod. Nekem a gimiben volt egy roma osztálytársam. A családja kőgazdag, a fiúnak nagyon jó munkája van és a Közgázra jár. Egyik gyerekkori barátnőm is roma származású, de nem is vennéd észre rajta. Szóval vannak jó példák is, csak azokkal nem találkozol, mert aki erre az oldalra kiír kérdést, olyan ember, akinek épp problémája van. Akinek nincs, az nem fog kérdést kiírni és ezért nem nagyon látod a jó példákat. Ez ugyanolyan, mintha itt beleolvasol a "családi kapcsolatok" kategóriában a kérdésekbe. Ha ez reprezentatív lenne, akkor nagyon nagy baj lenne a világon, mert megcsalásról, válásról, anyósok és menyek szidalmazásáról szól a kérdések 95%-a.
2009. szept. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
54%

Bocs, hogy ezt mondom, de a szüleitek nagyot hibáztak, amikor csak azért támadták a fiút, mert roma. Nem csodálom, hogy a húgod (hosszú úval írják amúgy) kiborult. Tényleg értelmes és érett gondolkodású lány lehet, mert nem a látszat alapján ítél, a szüleitekkel ellentétben. Minden tiszteletem neki!

Mi ez a kérdés amúgy, hogy hogyan tovább? Nem értem, miért lenne baj, ha tovább akar tanulni a húgod. Attól, hogy roma fiúval jár, miért ne tehetné? Nem hinném, hogy a barátja vagy a szüleitek akadályoznák ebben.

2009. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
milyen elfogadó mki a romákkal szemben, máskor meg ami rosszat csak lehet leírnak róluk...:) és mi van akkor, ha tényleg terhes lesz, és nem tudja elkezdeni se a sulit? Beleavatkozzak én ebbe, vagy hagyjam a szüleimre, vagy mit tegyek?? erre vonatkozott a "hogyan tovább"?
2009. szept. 28. 11:20
 15/35 anonim ***** válasza:
67%

Egy nem roma csávómellet is abbahagyhatja a húgod az iskolát és rossz irányt vehet az élete. Apádéktól viszont nem volt szép, hogy élből letámadták és megkérdőjelezték a döntését. elvileg olyan lesz a gyerek amilyennek nevelték, és biztosak benne, hogy jól nevelték akkor mindegy hogy roma vagy nem roma, mert annyi tartás lesz benne amennyit beleneveltek, és annyi akaraterő és életcélok és satöbbi.

Ez eleve az, hogy apádék nem bíznak húgod döntésében, énis megsértődtem volna. Le kéne apáddal ülni beszélni és ezeket elmondani neki. Ugyanis minél jobban tíltja őket, ők annál jobban szerelmesek lesznek ( a tiltott gyümölcs ugyebár).

27/N

2009. szept. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
55%
Azt írtad, értelmes lány a húgod, akkor meg ne parázz amiatt, hogy teherbe esik, biztosan védekezni fognak! Egyébként szerintem az ő dolguk.
2009. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
értelmes..értelmes... ha nem vakította volna el a szerelem, a szüleimnek már rég elmondta volna. Már ez egy nem normális húzás tőle!
2009. szept. 28. 11:36
 18/35 anonim ***** válasza:
64%
Amíg így állsz hozzá, nem fogsz tudni neki segíteni...
2009. szept. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
90%

Teljesen egyetértek az édesapáddal abban, hogy tudni akarja, a 16 éves lánya kiféle-miféle fiúval jár. Egy felelősségteljes édesapa nem hagyja, hogy a lánya rossz társaságba keveredjen, elkallódjon.


De egyvalamit le kell szögezni: a nem cigány fiúk között is ezrével van szemét alak, és a cigány fiúk között is van rendes, jóravaló. Ne azt nézzétek elsősorban, hogy cigány-e vagy nem, hanem azt, hogy rendes-e vagy sem, bűnözik-e, drogozik-e, tanul-e, ha igen, mit és hogyan, kerüli-e az iskolát, dolgozik-e, ilyesmik.

2009. szept. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
azt írjátok le inkább, hogy mit mondjak én neki? vagy mit segítsek, hogy nehogy baj legyen??
2009. szept. 28. 11:43
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!