Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Na, most akkor mi ez? 19 éves...

Na, most akkor mi ez? 19 éves lány vagyok, van egy 16 éves jó tanuló, értelmes hugom. Tegnap kitört a családi balhé nálunk, mert kiderült: roma fiúval jár. Apám szúrta ki őket véletlenül.

Figyelt kérdés

A húgom nem tagadott, mikor rákérdeztek a szüleim, de rögtön közölte: őket nem szakíthatja el senki egymástól, és azért nem mondta el eddig, mert tudta, hogy balhé lesz, mert hogy roma... De hogy nagyon szeretik egymást és nehogy le próbáljuk őt beszélni.. ez a fiú élete nagy szerelme, és ő nem kis csitri. nem fog 2 hét alatt kiszeretni belőle.. a fiú állítólag ugyanígy gondolja....

Na, most akkor hogyan tovább? jó tanuló a hugom, tovább akar tanulni egyetemen vagy fősulin....


2009. szept. 28. 10:27
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
88%

Hát hadd tanuljon.

Attól hogy roma, és nem látszik rajta sem a családján, nincs körülvéve olyan társasággal, akkor miért ne mehetne továbbtanulni mellette?

A hugod még csak 16 amúgy is, lehet nemsokára másképp gondolja. Sőőt...

Kössenek kompromisszumot apuddal.

L/22

2009. szept. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
89%
Azért roma és roma között is van különbség. Az a fiú a putrisoron lakik, vagy értelmes, jól tanuló esetleg?
2009. szept. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:
nem igazán tudtunk info-kat kihúznia hugomból, mert apuék rögtön nekiestek, a hugom meg megsértődött és berohant a szobájába...
2009. szept. 28. 10:34
 4/35 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindenképp próbálj a szüleidre hatni, hogy először ismerjék meg a srácot. Mivel a tesód 16 éves, a szüleid beleszólhatnak, ha azt látják, hogy ez a srác (származásától függetlenül) rossz hatással van rá. De lehet, hogy abszolút nem így lesz. Szóval meg kell ismerni először és azután véleményt alkotni. Attól még tanulhat egyetemen, hogy vele jár. Nem igazán látom az összefüggést, mert a romák sem olyanok már (a tanultabb fajta), hogy 16 évesen esküvő, 8 gyerek. Szóval én ettől nem tartanék - főleg nem ismeretlenül.
2009. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
89%
Ha beleszeretett, nyilván van valami közös... Ha a hugi majd elmegy továbbtanulni, csak felmerül újra benne a kérdés. És ha a válasz igen , akkor még igen. Az élet előbb-utóbb megadja a választ rá...
2009. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
81%

Ha értelmes,dolgos,szorgos,akkor nincs semmi baj ezzel!

Bár jobb résen lenni,mert ugye a "vér nem válik vizzé"!

Ha a húgod jó tanuló,intelligens sztem akkor nem áll le egy aluliskolázottal!

2009. szept. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
és mi van akkor pl. ha nem értelmes, dolgos, szorgos a fiu....merthogy lehet hallani, hogy ott 16 évesen anya egy lány... én ettől félek....
2009. szept. 28. 10:39
 8/35 anonim ***** válasza:
95%

Ha tényleg nem hirtelen fellángolás, akkor még jövőre is tartani fog. De nem ő élete nagy szerelme, ez 120%. Olyat még nem láttam, hogy valaki ahhoz menjen hozzá, akibe 16 évesen beleesett, szóval ettől ne féljetek.


Az, hogy roma a srác, alapból nem baj. Én is ismerek pár cigányembert, akik rendesek, dolgosak, tiszták. Van olyan cigány apuka, aki reggeltől késő estig dolgozik családjáért, mint sírkőkészítő. Meg is látszik a családon, a házon, a családi autón, milyen rendezett minden. A tanítványaim között (középiskolai tanár vagyok) is vannak rendes cigány fiúk. Szóval nem igaz, hogy minden cigány genetikusan, születetten tolvaj, lusta és bajkeverő.


A húgodat kellene kifaggatni indulatok nélkül, hogy kiféle-miféle a srác. Mert ha link, megbízhatatlan, drogos alak, gondolom nem engedné apukád vele járni akkor sem, ha nem cigány, hanem hófehér magyar a fiú.

2009. szept. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
78%
Már ne haragudj kérdező, de miért kell ismeretlenül bármit is feltételezni? Beképzelsz magadnak erről a srácról olyan dolgot, ami lehet, hogy nem is úgy van. Nem lenne egyszerűbb megismerkedni vele??
2009. szept. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:
csak azért feltételezek, mert sokat olvasom itt is, hogy ilyenek a romák, meg olyanok... meg 6 gyerek...Meg a szüleim konzervatívak. Jogra vagy közgázra akarják, hogy menjen a hugom. De mi van ha annyira szerelmes hogy pl. titokban elszökik majd és terhes lesz??
2009. szept. 28. 10:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!