Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi háztartási munkát...

Mennyi háztartási munkát végeztethetek 16 éves lányommal?

Figyelt kérdés
2009. szept. 27. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom,hogy falun vagy városban laktok e,de nekem az a véleményem,hogy a favágáson,fahordáson kívül mindent.Én most 38 éves vagyok,nekem mindig mindenki azt mondta,hogy ráérek még,csinálhatom eleget.28 évesen élettársi kapcsolatot létesítettem,úgy hogy nem tudtam főzni,a párom nagyon csúnyán ki is használta.
2009. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a megfogalmazás. Ha te végeztetni akarod vele, akkor kvázi ingyencseléd lesz belőle. Ha pedig inkább megkéred, hogy tanuljon bele kicsit ebbe-abba, hogy neked segítsen azzal, hogy maga után rendet hagy, eltakarít, kimos, akkor mindjárt másképp veszi ki magát a dolog, sőt, azt is mondhatod neki, hogy ezekre mind szüksége lesz akkor, ha majd saját családja lesz, így majd nem akkor kell kínlódnia pl a mosógép bekapcsolásának megtanulásával.

Szóval mindjárt másképp veszi ki magát a dolog. Így lesz kedve, úgy meg biztos, hogy nem. Vigyázz, mert kamasz, a lelkére is gondolni kell.

2009. szept. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

mosogatás,söprés,felmosás a közös részeken, a saját szobája takarítása(butor törléssel meg mindennel együtt)


nálunk legalábbis évek óta így van

A saját szobámat én takarítom,mert anya nem csinálja meg helyettem,még akkor se ha tök mocskos. Jó az ablakpucolást azt meg szokta csinálni. Mosogatni kell h mire megjön meloból egyből neki tudjon állni főzni. néha főzéskor is segítek,h közbe közbe elmosogatok. 2 hetente fel szoktam mosni közös helyiségeket,a másik héten anya szokta csinálni,meg minden másnap felsöpröm a közös helyiségeket

2009. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
természetesen csak annyit,amennyit megerőltetés nélkül el tud végezni.
2009. szept. 27. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Teljes mértékben egyetértek a második hozzászólóval:) 17/L vagyok, anyu sosem kényszerített rá,hogy bármit csináljak,mégis mindig segítettem,nyáron és hétvégén a mosogatás mindig az én feladatom,ez abszolút kevés munka,mégis szép rend van tőle,és anyu örül neki. Ezenkívül adok enni a kutyának/macskáknak, mosógépet is be tudom programozni,meg ilyesmi.De a hangsúly azon van,hogy nem kényszerít. Hanem örül,ha segítek neki,és így a munka is öröm:)
2009. szept. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, és kb. ugyanazokat csinálom,mint a 17:40-es (első 17:40-es) hozzászóló,mintha én írtam volna.:D
2009. szept. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A saját szobája rendben tartása,+ hetente osszátok be pl: fürdőszoba, wc, konyha, szobák...kinek mi a feladata. Porszívózás, felmosás alap dolog, ha a szárítóról a száraz ruhákat elteszi, leagalább ami az övé, az is jó.
2009. szept. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
57%

Akár favágást, fahordást is, semmi baja nem lesz. De egyébként nem az volt a kérdést, hogy milyet, hanem mennyit...

Mivel még tanul, szerintem napi 1 óra háztartási munka bőven elég. Hétvégén egy kicsit több.

2009. szept. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én 16évesen magam után a párom és a testvérem után mindent csináltam...a mai napig! mostmár 21.dik éves vagyok!Én felezném a munkát...
2009. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
én 13 éves korom óta takarítom a szobámat, max 15 éves koromig anya megcsinálta az ablakpucolást. 16 évesen meg már mindent. teregetés, teljes takarítás(nem csak az én szobámban, öcséimnél is, nappaliban, fürdő), mosogatás, egyszerűbb dolgok vasalása. most 19 vagyok, egyetem miatt egyedül élek(ill a párommal). ugyanezeket kénytelen vagyok megcsinálni, ill kicsit még többet. sose vártam el, hogy takarítsanak rám, szívesen megcsináltam. néha nem volt kedvem, de kellett. ami szerintem nem baj, mert megtanultam, hogy ezt is meg kell csinálni.
2009. szept. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!