Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befolyásolnak, és nem tudom...

Befolyásolnak, és nem tudom mit akarok. Hallgassak rájuk?

Figyelt kérdés
Felvettek abba a gimnáziumba amibe szerettem volna bekerülni, de a legjobb barátnőm egy másikba megy. Mert én dráma szakon leszek amihez neki nincs kedve, ő viszont társadalomtudományon, ami nekem nehéz lenne.Ma sírt is hogy menjek majd át abba ahova ő bekerült, mert nem szeretné,hogy eltávolodjunk,és hogy hetente 1x találkozzunk. Egy városba lennénk,de elég messze egymástól. 6 km-re lakik, aminek örülök, de csak nem ugyan az ha elmesélem neki,hogy ma elestem a lépcsőn, mint ha ő is látta volna és együtt nevethettünk volna. Mellesleg az ő sulija mellet tanul az a fiú aki tetszik :/ Átmenjek hozzá, és együtt tanuljunk további 4 éven keresztül, vagy csináljam azt amit jobban szeretnék, de egyedül? Senkim nincs arra :( 50-50 hogy hova menjek...:( nem tudok dönteni. Te mit tennél?

2013. ápr. 26. 16:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én oda mennék,ahova szeretnék!Ne menj át csak azért,mert a barátnőd is ott van!Később megbánhatod,és akkor már nem tudsz rajta változtatni!Ha tényleg igazi barátnők vagytok,akkor tudjátok majd így is tartani a kapcsolatot,és sokat találkozni.Nem ezen fog múlni! :)
2013. ápr. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Csakis azt, amit jobban szeretnél, amit választottál, ahová szertettél volna bekerülni.

Nagyon nem mindegy, az önismeretben, emberismeretben elmélyítő drámajáték, vagy unalmas, száraz társ.tud. Délután, hétvégén találkoztok. És délelőtt úgyis munka van, nem buli. Már nagyobbak lesztek, nem nagy táv. az a 6km.

2013. ápr. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom, hogy maradj az eredeti tervednél.

Nekem se volt szinte senkim amikor a gimibe kerültem, mégis be tudtam illeszkedni.

Most egyetemre járok, a legjobb barátnőmtől 200 km-re. Ritkán találkozunk, ez igaz, de mégsem távolodtunk el egymástól. Mikor találkozunk, olyan, mintha csak tegnap váltunk volna el.

A fiú-kérdés pedig: majd meglátod, hogy az új osztályba kerülve egyből másik fiún akad meg a szemed. ;) Fiú meg barátnő miatt ebben a korban még nem szabad megváltoztatnod a döntésed. Örülj neki, hogy tudod, mit szeretnél. Ez legyen a biztos pont, a saját döntésed. A jó barátság nem szakad meg a ritka találkozások miatt. Ha megszakad, akkor meg majd lesz más. Komoly kérdésekben ne hagyd magad befolyásolni. :)

2013. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Ne menj olyan iskolába, aminek a speciális tananyagához nincs tehetséged! Hogy készülsz ott a választott hivatásodra?

Hány pontot tudsz az egyetemi felvételire összeszedni?

Majd lesznek új barátaid ott, ahová felvettek.

Ha rendesen tanulsz, tényleg csak heti egyszer tudsz a legjobb barátnőddel tölteni.

...

Mi lenne akkor, ha a legjobb barátnődet - neadjisten - kicsapnák a gimnáziumából, és el kellene menie valami szakmókusba? Oda is követnéd???

2013. ápr. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy mi a jó Neked! Elsősorban arra figyelj, nyilván ha a dráma szakot választottad az Neked tetszik, a barátságot meg nem tudja elvágni sem idő sem távolság ha igazi!!Ráadásul ha igazi barátod akkor nem várhatja el, hogy a saját álmaid érte feláldozd. Ha nem akarsz nem leszel egyedül, a hétköznapokban a választott szakodra figyelhetsz ahol - mivel közös az érdeklődési kör - biztosan lesznek új barátaid is. Talán egy nagy szerelem is vár rád így:) Mindenképp csak kaphatsz ha azt választod ami elsősorban Neked jó és a régi barátságokat is megőrizheted.
2013. ápr. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
83%

Mekkora önző egy kis manipulatív dög a barátnőd, már ne is haragudj! Csinálja ott a nagy drámát neked, hogy elérje, amit akar! Miért nem tetted fel neki a kérdést te is, hogy vajon ő elmenne abba a suliba, ahová te jelentkeztél csak azért, hogy veled legyen?

Ha igazi barátnőd lenne, akkor a te érdekeidet tartaná szem előtt és nem kérne tőled ilyeneket!

Azzal foglalkozz, amihez kedved / adottságaid vannak, ne hallgass a barátnődre! Hidd el, lesznek majd új barátaid az új suliban! :)

23/L

2013. ápr. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
(részeredmény: 6:0 a dráma javára:))
2013. ápr. 26. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
49%

Tényleg nem értem én se, h miért nem a barátnőd megy veled drámatagozatra, ha annyira szeret. :)

Amikor beadtad a jelentkezést, nyilván tudtad, h a barátnőd nem oda adta be. Biztos vagyok benne, h ezt megbeszéltétek. Akkor hoztál egy döntést, amely a saját céljaidhoz, álmaidhoz passzolnak.

Ez a barátnő nem barátnő. Jó is, h külön mentek.

2013. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ő azért nem oda jön, mert kicsivel nehezebb amibe ő bekerült, tényleg jobb jegyei vannak, de ez is gimnázium...nem egy egyszerű gimnázium. Igazatok van, de mindenki aki szétvált eltávolodott egymástól akit ismerek. Félünk tőle nagyon...vagyis ő..én tudom hogy nálunk nincsenek vagy alig vannak jobb barátnők. :( sírunk...nem lesznek barátnőim,se másik fiú aki tettszene :) nem fog ki alakulni olyan kapcsolat,mint így a többiekkel 8 év alatt + az én barátnőmmel
2013. ápr. 26. 19:16
 10/15 A kérdező kommentje:
hétfőn sírni fogunk, mert ki leszünk akadva hogy nem lesz többé ilyen szép évünk együtt stb...és szerintem ő lesz megsértődve,hogy nem megyek át..ma is rá akart beszélni arra ahova őt vették fel.
2013. ápr. 26. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!