Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Harcolnátok az örökségért?

Harcolnátok az örökségért?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, apámmal házasok voltak. Apám nevén volt minden vagyon,és most apám a testvérem nevére akar íratni mindent, magyarul ki akar semmizni. Te ezt hagynád vagy perre mennél apáddal? Testvérem nyilván szintén nem áll velem szóba. Apám testvéremmel mindig kivételezett,de sosem gondoltam volna,hogy ezt teszi. Nem értem,hogy fordulhat elő egy családban ilyen, én csak megvédtem anyukám (még életében) apámtól, valahányszor bántotta őt!

Ha perre mennék (és évek után megnyerném) Kb. 30 millió lenne az én részem, testvéremé még így is 75. Ha nem pereskedek, testvéremé 100, az enyém meg 0.


2013. ápr. 24. 23:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Még a hagyatéki tárgyalás előtt vagyunk. Apám szándékosan nem juttatott anyukámnak semmit az életében (sőt, halála előtt kijelentette,hogy anyukám családja szegény volt és az is marad és mindent apám teremtett.. persze minket csak anyukám nevelt, háztartást vezetett, mellette dolgozott főállásban,sőt,apám vállalkozásának adminisztrációjába is besegített,együtt éltek,házasok voltak.. tehát igazságosnak érzem a családjogi törvény 50-50 százalékos megosztását, remélem ez megtámadhatatlan).


Felfoghatatlan számomra az egész, egy rémálom, nem hiszem el,hogy velem történik. Mintha nem lenne épp elég tragédia anyukám... rettenetesen hiányzik,nagyon fiatalon ment el!!! Amíg anyukám élt,nem éreztem,hogy apám ennyire gonosz ember,de most már velem szemben is olyan,mint anyukámmal volt. Nem elég,hogy ki akar semmizni, hiszen ez "csak pénz", éhen azért remélem nem halnék. A legrosszabb az, hogy egyetlen, sokáig még élő rokonom, a testvérem is ellenem fordította, akivel soha nem lesz már jó a viszony:( Pedig kisgyerekként hogy szerettük egymást! Teljesen egyedül maradtam.


Attól tartok, ha most nem pereskednék érte, már akkor sem tudnék jó viszonyt elérni, de az örökségből biztosan kimaradnék végérvényesen,mert apám azonnal testvéremre iratna mindent, akár eltartási szerződéssel is,amit szerintem már nem tudnék megtámadni.Vagy igen?

2013. ápr. 25. 10:36
 12/17 anonim ***** válasza:
De sajnos az 50% simán támadható, ez egy annyira bonyolult ügy lenne, hogy minden pénzed elvinné az ügyvéd, aki ezt neked bebizonyítja.
2013. ápr. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Amíg él a szülő addig nincs örökség addig a szülőnek tulajdona van amivel bármit csinálhat.

Köthet a tesóval eltartási szerződést és akkor semmit sem örökölsz, akkor még köteles rész sincs.

2013. ápr. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
De ha közösen szerezték, mindegy kinek a nevén van, a fele anyukádé. Ebből te is kapsz.
2013. ápr. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Persze, az erkölcs szerint igen, de ki bizonyítja ezt be, mit szereztek közösen és mi jött a házasság előttről, ez egy éveken át elhúzódó per lehet.
2013. ápr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nem azt kell bizonyítani, hogy közös, hanem z ellenérdekű félnek, az apának kell azt bizonyítania, hogy nem együtt szerezték. Ha a szerzés időpontja a házasság ideje alá esik, akkor az apának kell bizonyítania, hogy azt különvagyonból vagy annak az árán vette, esetleg örökölte vagy ajándékba kapta.
2013. ápr. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kötelesrész eltartásinál is van, ha megtámadja bíróságon az eltartási szerződést a kérdező! Kötelesrész akkor nincs, ha az édesapja még életében mindent elad (szerződéssel) a testvérének. Mert életében azt csinál a vagyonával amit akar, el is adhatja... de halála után, ha nem volt jogos az eltartási, a kötelesrészt lehet követelni eltartási megtámadása után is.
2013. ápr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!