Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Harcolnátok az örökségért?

Harcolnátok az örökségért?

Figyelt kérdés

Anyukám meghalt, apámmal házasok voltak. Apám nevén volt minden vagyon,és most apám a testvérem nevére akar íratni mindent, magyarul ki akar semmizni. Te ezt hagynád vagy perre mennél apáddal? Testvérem nyilván szintén nem áll velem szóba. Apám testvéremmel mindig kivételezett,de sosem gondoltam volna,hogy ezt teszi. Nem értem,hogy fordulhat elő egy családban ilyen, én csak megvédtem anyukám (még életében) apámtól, valahányszor bántotta őt!

Ha perre mennék (és évek után megnyerném) Kb. 30 millió lenne az én részem, testvéremé még így is 75. Ha nem pereskedek, testvéremé 100, az enyém meg 0.


2013. ápr. 24. 23:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Élő embertől hogy akarsz örökölni??
2013. ápr. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%
Ebben az esetben harcolnék... miután meghalt az édesapám...
2013. ápr. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem most örökölni, hiszen most (peres eljárás után) csak a tulajdonom jegyeznék be, azon maradna apám haszonélvezete természetesen, azaz nem tudnám (és nem is akarnám ettől megfosztani, annak ellenére,amit tett).

Viszont így nem tudná testvérem nevére íratni később sem az én 25%-om.

2013. ápr. 24. 23:24
 4/17 A kérdező kommentje:
Ha most nem harcolok és testvérem nevére kerül minden, akkor apám halálakor én már nem fogok pereskedni testvéremmel.. lehet nem is lenne jogalapom, elévülne,stb. Vagy már elkótyavetyélné addig nagy részét úgyis...
2013. ápr. 24. 23:26
 5/17 anonim ***** válasza:
61%
Amíg él, addig mit tudsz tenni? Hisz az örökség csak az örökhagyó halála után örökség, addig az ő tulajdona, és azt csinál vele amit akar. Viszont mivel te egyenesági rokona vagy, ezért nagyon komoly indok kell ahhoz, hogy a kötelesrészedet ne kaphasd meg. Egy ügyvédet keress fel, vagy írj a jogiforum.hu -ra.
2013. ápr. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 acelsziv ***** válasza:
60%
Nyilván mehetsz perre én mennék az biztos.
2013. ápr. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
15%
Kéne a fenének 1 fillér is az ilyen embertől.No meg ő dolgozott meg érte, annak adja akinek akarja.
2013. ápr. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen harcolnék, márcsak az elv miatt is. Nem elég, hogy folyton a tesóval kivételeztek és ezzel neked fájdalmat okoztak, de most még kis is akarnának semmizni?


Édesanyád része a tiéd, ezt apukád senkinek sem adhatja oda, senkire sem írathatja rá - úgy mondjuk szaknyelven, hogy nem rendelkezhet vele. Keress meg egy jó ügyvédet és ne sajnáld tőle a lóvét!

2013. ápr. 25. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Néhány kérdés:


1. Apád nevén volt minden? Közös vagyon anyukáddal, vagy csak apukád különvagyona volt? Mert ha különvagyon, sosem lehetett volna fele anyukádé.


2. Mikor halt meg anyukád? Most lesz hagyatéki?


3. Miért szeretnél perelni most? Milyen vagonért? Mert ha apukád különvagyona, akkor nem lehet, mert másik ember vagyonát nem lehet elvenni.

Vagy arra gondolsz, ami anyukáddal közös vagyon?

Anyukád után járó részt szeretnéd? (függetlenül attól, hogy kinek a nevén van-a közösen szerzett vagyon közös)

Ezt a hagyatékin kell jelezni, ha elmaradna, ami ritka.

2013. ápr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha odaajándékozza és 15 éven belül meghal, akkor kérhetsz osztályrabocsátást, végrendelet esetén pedig az ajándék értéke is beleszámít a kötelesrész alapjába.
2013. ápr. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!