Milyen érzéseket táplálnál a férjed iránt, ha bő egy év óta nem találna munkát, a te fizetésedből élnétek nagyon szerényen a megszokotthoz képest 2 gyerekkel?
Rajta nem látom a kétségbeesettséget ,ellenkezőleg teljesen belehelyezkedett ebbe az életformába .
Persze keres munkát ,de nem mindenáron vállal be akármit ,sőt mindig hónapokig vár egy-egy hitegetés miatt egy állásra amíg csak ki nem derül,hogy semmi sem lesz belőle ...akkor sem omlik össze,míg én már teljesen kezdek teljesen kikészülni,hogy az összes felelősség az én vállamat nyomja .
"egy kis szerepcsere nem árt. most te dolgozol,ő meg háztartásbeli lett. ha forditva lenne,nem lenne ellenedre gondolom. én nem akadnék ki"
Mindaddig rendben van amíg anyagilag megtehetjük ,de én például mindkét gyereknél hamar visszamentem dolgozni,mert eszembe sem jutott volna eltartatni magamat ,a GYED-et kihasználtam(maximumot kaptam ) .
Azt ,hogy nulla forint saját bevétellel eltartassam magamat SOHA nem tenném!
"...hiszen otthon mindent megtesz érted,..."
Tudod, a nőkkel szemben pedig az az elvárás, hogy mindezt munka mellett tegyék...
Nehéz ügy. Mert jó is, hogy megcsinál mindent, meg rossz is. De alapvetően a férfi a családfenntartó. Nálunk is volt ilyen, hogy a férjem "pihent" (de volt félretett pénze).
Itt az a probléma, hogy csak a házimunkával segít be és nem akarja elvállalni a munkákat. Mert oké fél év pihenés, de azért így nem fogtok egyről a kettőre jutni, hogy csak te dolgozol. Amúgy meg egy értelmes nő nem várná el, hogy a férje kitartsa, (nem hiába mennek sokan vissza GYED után dolgozni, mert a GYES semmire nem elég) csak azért mert mos-főz-takarít. Szerintem ez a férfiakban is kódolva van, hogy ők a családfenntartók. Ez így nem szerepcsere, csak jól el van, meg lusta.
Ambivalens érzéseim vannak. De nemcsak vele, hanem veled kapcsolatban is.
Először te (nem megbántani akarlak, csak megakadt ezen a szemem), két gyerekkel kétszer két évig, tehát összesen 4 évig otthon voltál. (GYED mellett ui. nem lehet dolgozni, csak GYES mellett). Azt hiszem ezek után lehetnél egy kicsit megértőbb vele, aki még csak egy éve van otthon.
Másrészt ha te magad is pályázol neki és magad is látod, hogy nem egyszerű, akkor lásd be, hogy ez a valóság.
Az átlag magyar családok zöme ma ezzel a problémával küzd. Nem vagytok egyedül. Milyen választások is vannak? 1. Elmenni minimálbéres állásra, abban megfeszülni és belefáradni.
2. Elhúzni külföldre dolgozni. Sok százezren ezt választották. Na de akkor te egyedül maradsz a gyerekkel.
3. Küzdeni a jó munkahelyért. (tanulni, készülni, pályázni, kilincselni ezerrel)
A férjed a harmadikat választotta. Valóban jobb lett volna az első két választás?
Persze értem, egyik nőnek sem álma, hogy eltartsa a férjét. Én férjet még nem tartottam el, de anyámat és az évekig ágyban fekvő tesómat már igen. És igen emlékszem, hogy nem volt jó érzés...pláne, hogy köszönetet sem kaptam érte. De van, amikor a kötelesség mindenek felett áll.
Én nem azt mondom ,hogy a férfi legyen a családfentartó ,hanem azt,hogy mindketten vegyük ki a részünket a gyerekek anyagi biztonságának megteremtéséből !
És ő például egy fillérrel nem járul hozzá semmihez .
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!