Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem szól hozzám amiért...

Anyám nem szól hozzám amiért motorozok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

2 éve volt egy motorbalesetem ahol majdnem ott maradtam. Durván összetörtem magam, kevés esélyem volt az életbenmaradásra de itt vagyok és ez a lényeg. Már nagyon régóta motorozom és nem is akarom abba hagyni mert ez tesz boldoggá és szabadnak érzem magam. Nem pedig azért csinálom hogy én most mekkora menő gyerek vagyok. A motorom sajnos szinte darabokra tört, ezért most vettem egy másikat és használom is. Anyám már 2 hete haragszik rám. Nem is beszél velem. Beszéljek én vele vagy majd megnyugszik?

22/F



2013. ápr. 22. 17:39
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
24%
inkább húzd a gázt a végtelen de annál sz.rabb úthálózaton
2013. ápr. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
70%
beszélj vele te. mindkettőtöket megértelek. ez a te életed, így vagy boldog (mindezt azzal együtt mondom, h ha ez velem történik, én úgy éreztem volna, h újjászülettem, intő jelként fogtam volna fel és nem motoroztam volna tovább. de nem vagyunk egyformák és ezt elfogadom). másrészről édesanyád is megértem és akármennyire is megmagyarázhatatlannak tűnik is, h így haragszik, én nagyon együttérzek vele, szeret és félt téged. most várom az első babámat, kisfiú lesz. hát ahogy olvastam, amit írtál, én azt éreztem, h anyád helyében nem csak nem beszélnék veled, de bezárnálak a szobádba, h ne tudj motorra ülni :)
2013. ápr. 22. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
68%
Én is megértem mind2töket, de felnőtt ember vagy (még akkor is, ha a szüleidnél laksz, ne adj' Isten, az ő kenyerüket eszed), tehát a döntés a tied, és a felelősség is. Ennek szellemében én könnyes szemmel, de nagy szeretettel engednélek motorozni. 39/F
2013. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
(Ja és én is várom a babámat.)
2013. ápr. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim válasza:
100%

Szia! Itt az okoz nehézséget, hogy egyikőtök viselkedése sem elítélendő, viszont Te hatalmas kockázatot vállalsz ezzel a motorozással és nagy felelősség hárul Rád, szerintem ezt érzi édesanyád is.

Örvendetes, hogy felépültél, habár én a helyedben még vártam volna azzal, hogy újra motorra üljek (ne érts félre, nem azt mondom, hogy felejtsd el). Gondolj arra, hogy Te felépültél, kiheverted, de én látatlanban - el is ítélheted, amit mondok - azt gondolom, hogy lelkiekben ez édesanyád számára volt nehezebb. Talán ha várnál még a dologgal, őbenne is lecsillapodna egy idő után ez annyira, hogy el tudja fogadni.

És vigyázz magadra!

2013. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
93%

Csak mielőtt indulsz, mindig öleld meg, és mondd azt: "Anya, nem lesz semmi baj!"

Aztán vigyázz magadra!

2013. ápr. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 kicsikukac válasza:
Beszélj vele és mond el neki,hogy mit jelent neked a motorozás.
2013. ápr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
természetes reakció a részéről, nyilván gondolhatod mekkora trauma volt átélni akkor egyszer a balesetedet és érthető hogy nem szeretné mégegyszer, nem szeretné ha bármi bajod lenne, akár rosszabb kimenetelű is mint anno. Ez nem azt jelenti hogy ne motorozz, csak nyugodtan, de értsd meg hogy félt és próbáld meg megnyugtatni:)
2013. ápr. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Abszolút megértem anyukádat. 5 hónapos a kisfiam, de remélem nem jut eszébe majd motorozni.

Én azt látom (eü-ben dolgozom), hogy hiába törik sz..rrá magukat, akkor is visszaülnek a motorra. Az nem ül vissza, aki annyira megsérül, hogy nem bír.

A férjem azt mondja, hogy ő meg azért nem ül motorra, mert úgy tépne mint az állat, és felcsavarodna az első fára. Hát én ennek csak örülök.

Megértelek mindkettőtöket. Anyud nem fog megnyugodni, mert félt téged. Annyit tehetsz, hogy megmondod neki, hogy nagyon óvatos leszel. De ez sem fogja megnyugtatni.

2013. ápr. 26. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!