Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A páromat választás elé...

A páromat választás elé állítottam, ő a szüleit választotta. Mégis én vagyok a hibás amiért rajta élősködnek?

Figyelt kérdés
A páromat a szülei állandóan lehúzták anyagilag. Még az sem érdekelte őket, amikor gyermekeink születtek, folyamatosan csak a pénzért könyörögtek. Én egy idő után megelégeltem azt, hogy ők nyaralni utaznak én meg azt számolgatom, hogy lesz-e a hónap végén még ennivalóra pénzünk vagy sem. Megmondtam a páromnak, hogy ez így nem mehet tovább, el kell döntenie, hogy mit akar. Vagy a közös családunknak élünk és egy kigazdálkodható fix összeget adunk a szüleinek vagy elvának útjaink és ő mehet vissza hozzájuk. Akkor nagyon megsértődött és hazaköltözött a szüleihez. Ennek már 2 éve és azóta is folyamatosan azzal vádol hogy én kergettem bele ebbe a lehetetlen helyzetbe, miattam nem tud egyről a kettőre jutni, mert a fizetése egy részét én viszem el (gyerektartás), a többit pedig a szüleinek kell adnia. Eleinte megpróbáltam nem foglalkozni a visszahallott dolgokkal, úgy voltam vele, hogy majd abbahagyja, de nem így lett. Mit tehetnék, hogy végre abbahagyja a vádaskodást?
2013. márc. 13. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Semmit sem tudsz vele tenni. A saját bukását rajtad próbálja meg levezetni.

Szereted még?

Ha igen kérdezz rá, hogy ő mit akar, vagy ezzel mit akar elérni?

Szerintem ez segélykiáltás a részéről, mert kétségbeesésében nem tudja mit csináljon. Ha még szeretitek egymást próbáljátok meg újra, de csakis a te feltételeiddel, hogy zéró pénz a szülőknek, mert így nem lehet haladni. Tőlünk sem kér anyám pénzt soha, pedig özvegy már lassan 20 éve. Még kicsi gyerekek voltunk amikor meghalt apukánk. Egyedül nevet mindent, de sosem hallottam pénzt kérni senkitől sem.

2013. márc. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%

A legnagyobb hiba amit elkövettél, hogy választás elé állitottad. Elválasztani valakit a szüleitől (még akkor is ha azok a lehető legrosszabb szülők) nagy hiba.

Tudom, könnyű egy kivűl állónak tanácsot adnia, de nem vitákkal kéne megoldani ezt a helyzetet. Hidd el neki a legrosszabb, hogy két felé kéne igazságot tennie. A vádaskodását (nő létemre) tökéletesen megértem. Menthető lenne még a kapcsolatotok?

2013. márc. 13. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem második nincs igazad . Mert a kérdező nem eltiltotta a szülőktől, nem azt kérte hogy ne beszéljen velük, hanem azt hogy rendes családi életet éljenek és ne adjon pénzt a szülőnek vagy annyit amennyit belefér. Én is kiakadtam volna ha a férjem a közös kasszából nagy lelkűen osztogat. Főleg úgy ha nekem és a gyerekeknek nem marad, míg a szülők nyaralnak. Nagyon jól tetted amit tettél, és ilyen emberrel véletlen sem békülj ki, mert mindig anyukának adja majd a pénzt. Mond meg neki hogy szálljon le rólad, és nőjön fel. Nem a te hibád hogy egy nyuszi muszi aki nem meri azt mondani anyukának hogy nem. Tévedés ne essék én is segíteném az anyukámat5 vagy az anyósomat, de nem a saját rovásomra vagy a gyerekére.
2013. márc. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem meg igenis jól csináltad kérdező. A férfi fizet pénz ide is oda is. Ez miért is gond? Hisz most a szülei főznek rá, étele, hely ahol lakjon van.


Amíg együtt voltatok addig nem volt természetes, hogy ő is fizet a háztartásba, gyerekekre???? Na most az helyett van a gyerektartás...

Mert mit gondolt minek neki két gyerek ha tudta egész életében a szüleit foglya támogatni? Mit gondolt ki elöl venné el ezzel esetetekben a kajapénzt? Csak most már fixen fizet s nem tudja jobban elvenni a számlák, gyerekek elöl a megélhetést.

2013. márc. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
Elég gagyi a férjed. Önző, benneteket nem is szeret. Téged biztosan nem, akkor nem ment volna el, nem zsarolna érzelmileg még a mai napig. Szeritnem valamilyen szinten (mégha picit is) elmebeteg. Küldd el szakpszichológushoz.
2013. márc. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Gyakorlatilag fordítva történt, mint ahogy szeretted volna, most téged támogat egy havi fix összeggel, és a szüleivel él a maradékból.


Feltehetőleg ugyan így cselekedtem volna, döntse igenis el, hogy mit akar, a szüleit nyaraltatni, vagy a családját tisztességesen ellátni.

2013. márc. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
80%

Kisit légy erősebb kérdező. Legközelebb mondd neki, hogy nem tudom mit panaszkodsz, túl nagy változás nem ért!


Mert valljuk meg, tényleg nem érte. Most nem a felesége főz rá és takarít utána, hanem az anyja. Az anyagiak ugyan azok. Hisz neki sem volt pénze, ha így osztogatta. Tehát akkor sem haladt(atok) egyről a kettőre.

2013. márc. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem jól tetted.

Felnőtt férfi, vállaljon felelősséget tetteiért, döntse el mit akar: szüleivel élni vagy a saját családjával.


Fordítsd meg a játszmát és mondd neki azt hogy TE költöztél a szüleidhez, TE döntöttél így,VOLT rá lehetőséged hogy másként dönts!


Amúgy ha nem csak az ő saját pénzét költötte el (a közös kasszán / költségen kívül) akkor meg igenis élősködött rajtad, és most azon kattog, hogy nem tud téged lehúzni.

Kedves kérdező! Vedd észre: ez az ember vagy a szülein vagy rajtad élősködik... a gyereked érdekében...

2013. márc. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Te kergetted bele...


Feltehetőleg vadászpuskával zavartad a szüleihez, és kést nyomtál a torkához, hogy adja oda nekik az összes pénzét, titeket pedig hanyagoljon el...


Úgy utálom a töketlenkedőket!

2013. márc. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
80%
Ne foglalkozz vele éld az életed ő meg az ővét. Nem becsült meg akkor így járt. Kezdj új életet, ő meg pesztrálja csak a szüleit. Ilyen pasit édes Istenem. Á csak a fejemet fogom.
2013. márc. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!