Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a férjemet,...

Hogyan vehetném rá a férjemet, hogy változtasson az életmódján?

Figyelt kérdés

46 éves. Amikor összeházasodtunk Kb. 100 kiló volt. Mostanra 160 kilósra sikerült felhizlalnia magát. Ha egészségesen fözök abból nem eszik. Kinek kell ez a szar? - mondja és rendel pizzát. Állandóan nassol. Itthonról már kidobtam szinte mindent, de a munkahelyén bepótolja. Semmit nem mozog. Ha hazajön leül a számítógép elé és lefekvésig fel sem áll. Kértem szépen, kértem csúnyán, hogy jöjjön velem sétálni vagy a konditerembe. Én járok. Öt nem érdekli. Lihegés nélkül nem tud feljönni az emeletre. Aludni nem tud, mert állandó köhögés jön rá. És most kiderült, lábon kihordott egy infarktust.

Én partner lennék, segítenék, de meg sem hallgat. Félek, nagyobb baj lesz, ha nem kap észbe. Gyerekünk nincs és az utóbbi idöben a szexre is képtelen, nem bírja.


2013. ápr. 22. 13:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egy kicsit hasonló az én problémám is. Amikor megismertem a férjemet, 110 kiló volt (igaz, 10 kilót letagadott, mert szerinte akkor nem álltam volna vele szóba). Most 140 kg. Mi tényleg akarunk gyereket, de a szex sem megy, nem is kívánja! :( Így hogyan fog összejönni? Szerinte normális este enni először, ezt rendszeresen műveli. Én is dagadt vagyok, de igyekszem, hogy ha lenne gyerekünk, neki jó példát mutathassak. Úgy féltem a férjemet! :(((
2013. ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
68%
Egy 170 kilós ismerősöm tavaly megcsináltatta a gyomorszűkítő műtétet. Mindig voltak súlyproblémái, voltak próbálkozásai, de mindig csak ideig-óráig volt siker. Egy-egy fogyókúra után pár hónappal mindig több volt a súlya, mint a fogyókúra előtt. Neki nem volt elég akaratereje ahhoz, hogy egész életében tartsa a diétát. Az utóbbi években már nagyon rossz állapotban volt. Járni is alig bírt, pedig ő még 40 éves sincs. Most már olyan 110 kg körül jár. Teljesen kicserélték. Tud menni kirándulni, sétálni és van is kedve hozzá. Szerintem élete legjobb döntése volt. Persze lehet mondani, hogy akaraterővel is le lehet fogyni, de ha úgy nem megy ez még mindig jobb, mint fiatalon ennyire leépülni. Nekem is vannak súlyproblémáim. Nagyon nehéz fogyni. Ráadásul minél nagyobb a testsúly, annál kilátástalanabb a helyzet és annál kevésbé van kedve az embernek belefogni a diétába.
2013. ápr. 23. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
80%
én elválnék,nem elsősorban a súlya miatt hanem mert egy bunkó,lusta disznó,aki semmiben sem partner. nem férj,nem férfi. ennyi erővel tarthatsz egy malacot a kertben. bezabáltathatsz vele bármit,ha van kedved megvakargatod a hátát. kb ennyit ér a férjed is
2013. ápr. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

7 éve vagyunk együtt. Én 12 évvel vagyok fiatalabb.

Az a baj, hogy ö nem látja, hogy baj van. Szerinte minden rendben, így a mütét szóba sem jöhet.

2013. ápr. 23. 13:13
 15/15 anonim ***** válasza:

az én párom azért nem ennyire durván nyomja, de ő is elég súlyos. BMIje 40, amikor hazajön leül a gép elé. néha lemondóan konstatálja, hogy fogyni kéne, de ugyanúgy megrendeli a pizzát, és nem képes 200m-t sétálni a villamostól a munkahelyig. vagyis inkább nem hajlandó, mert képessége van rá. a szexben nincs baj, sztem naponta 5x szeretkeznénk, ha lehetne :)


ami engem zavar, az az, h izzad, akármit csinál, ha gyorsabban megyek séta közben, akkor rámszól, h ne rohanjunk. mondtam már neki a dietetikust, a kevesebb kaját. szerencsére az üdítőkről már leszoktattam, de ez még kevés, stagnál a súlya. nem lehetek mellette egész nap, h nézzem mit eszik, a munkahelyén van büfé, menza, ott meg egy halom édesség, mindenféle vacak.


nem szeretném zsarolni, de ki kéne mozdítani ebből. egyelőre még nincs szervi baja, 25 éves, viszont később attól félek, h lesz.

sajnos az ilyen emberek a legmakacsabbak.

2013. ápr. 24. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!