Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vehetném rá a férjemet,...

Hogyan vehetném rá a férjemet, hogy változtasson az életmódján?

Figyelt kérdés

46 éves. Amikor összeházasodtunk Kb. 100 kiló volt. Mostanra 160 kilósra sikerült felhizlalnia magát. Ha egészségesen fözök abból nem eszik. Kinek kell ez a szar? - mondja és rendel pizzát. Állandóan nassol. Itthonról már kidobtam szinte mindent, de a munkahelyén bepótolja. Semmit nem mozog. Ha hazajön leül a számítógép elé és lefekvésig fel sem áll. Kértem szépen, kértem csúnyán, hogy jöjjön velem sétálni vagy a konditerembe. Én járok. Öt nem érdekli. Lihegés nélkül nem tud feljönni az emeletre. Aludni nem tud, mert állandó köhögés jön rá. És most kiderült, lábon kihordott egy infarktust.

Én partner lennék, segítenék, de meg sem hallgat. Félek, nagyobb baj lesz, ha nem kap észbe. Gyerekünk nincs és az utóbbi idöben a szexre is képtelen, nem bírja.


2013. ápr. 22. 13:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Orvosi segítséget kell kérni, fél a kudarctól. Ezt egyedül főleg egy ínfartuson túl nem is szabad nekiállni fogyókúrázni. Mond meg neki, hogy jövő hét szerdán mentek orvoshoz és kész.
2013. ápr. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Voltunk orvosnál. Az is mondta neki, fogyjon le és legalább 40 percet sétáljon naponta. Kértem, menjünk dietetikushoz. Ilyenkor közli, hagyjsm ezzel és ha nem tetszik, válljak el. El vagyok keseredve.
2013. ápr. 22. 13:12
 3/15 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos van akit nem tudsz megváltoztatni. A sógorom is ilyen, 160kg, egyre csak hízik. Már kórházban is volt, pedig csak 33éves. Nincs barátnője, sem felesége. Próbáltunk vele beszélni mi is:szépen,csúnyán,rávezetve. Nem érdekli, csak ül a gép előtt.

Szerintem hagyjad. Ne mondjad neki, ha már belefáradtál. Én tuti levágnék egy veszekedést emiatt, hogy miért nem fogyózik, mert az egészsége a tét, és csak nem akar neked rosszat! Ha ez sem érdekli, akkor majd észbe kap, amikor kórházba kerül...vagy nem. Csúnyán hangzik, de mi is jártunk ilyen cipőben, kb 3év alatt feladtuk. A férjem, meg csak aggódik, őrli magát, hogy elveszíti a tesóját. Semmi sem hatja meg.

2013. ápr. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%
Ezzel a hozzáállással a férjed részéről, reménytelen a dolog. Add be a papírokat, talán az észhez téríti, ha az sem, akkor..meg majd azért válnátok el, de addig meg szenvedsz. Szex nélkül mit ér egy kapcsolat? Az előbb-utóbb, mindenre ki fog hatni.
2013. ápr. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%
Uramisten. Cukorbeteg vagyok, túlsúlyos voltam, lefogytam. Nagyon sok problémám volt, Én is mindig lihegtem, nagyon izzadtam, a legkisebb mozgástól is szakadt Rólam a víz. Szívproblémáim, nagyon nagyon magas vérzsír, és koleszterin szint, állandó szívpanaszaim ráébresztettek, hogy ez így nem mehet tovább. Elmentem orvoshoz, átbeszéltük, és lefogytam. Na, nem konditeremben, meg futva, mert azt nem is szabadott Nekem, nagyon sok sétával, szénhidrátok mérséklésével. Engem egyébként az ébresztett rá, hogy egy nagyon kedves ismerősöm meghalt, a kövérség miatt. Előtte Én sem foglalkoztam vele, láttam mennyi kövér ember van az utcán, őket sem érdekli, elférek Én is közöttük. Mikor már éreztem a rosszulléteket, akkor fordultam orvoshoz. De mondom, az utolsó csepp a pohárban az a haláleset volt. Ja, és Engem sem érdekelt, hogy a párom könyörgött, hogy hagyjam abba az önpusztító életet. Még saját magam rá nem jöttem, hogy ebbe belehalok. Nem ittam, nem dohányoztam, de ettem sokat, és mértéktelenül, édességet imádtam, a mai napig imádom, pedig cukorbeteg vagyok, de már tudok magamon uralkodni, igaz nagyon nehéz. A férjednek valahogyan saját magának kellene rádöbbennie, mert addig nem lesz változás, amíg Ő nem akarja.
2013. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%
Ha nem lehet vele értelmesen beszélni erről, minden megpróbáltál (közös edzés, egészséges ételek, séta, doki, beszélgetés...) akkor én beadnám a válópert. Ez így nem élet, és csak rosszabb lesz...
2013. ápr. 22. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 ivilicious ***** válasza:
43%
még most hagyd el,amíg nincs gyerek!!!!!!!!!!!!!
2013. ápr. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

46 éves?

És te mennyi vagy,ha jól értem te még szeretnél gyereket?



Volt hasonló kapcsolatom,csak 20 évvel fiatalabb volt az illető.90 kilóról 170re hizott,fejem tetejére is állhattam,nem érdekelte.2 év alatt hizott ennyit (nem volt beteg,nem pajzsmirigy,kiviszgáltattuk,orvos megmondta csak a rengeteg nasi és semmittevés).3 évig küzdöttem,de nem értem el semmit,csak hogy én vagyok a hárpia,aki nem kivánja 170 kilósan (mintha a nagy hasától hozzáfértem volna...)

Én otthagytam.

Nem érdekelte,zabál azóta is,200 kiló felett van szerintem,bár egyre ritkábban látni,nem mozdul ki,otthonról dolgozik gép elől,rendeli a kaját,mindent.

2013. ápr. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Az a baj, ha neki nincs motivációja, akkor tehtsz te bármit, úgysem fog változtatni. Neki így kényelmes, csak akkor fog lefogyni, ha magától ráébred, hogy változásra van szükség. Néhány évvel ezelőtt én is meghíztam, bár nem voltam az a vészesen elhízott kategória, egészségügy szempontból sem jelentett még kockázatot, de azért csak 10 kiló felesleg jött fel rám. Nem éreztem jól magam a bőrömben, de úgy voltam vele, annyira nem gáz ez, sokan vannak akik tőlem is kövérebbek. Aztán egy barátokkal eltöltött kisebb nyaralás után megláttam magamról egy fotót, én észre sem vettem, hogy lefényképeztek, nem olyan volt, mint máskor, hogy beállok valami előnyösebb pózba, és máris nem lásztik annyira, hogy nem vagyok már olyan vékony, mint régen. Hát eléggé ledöbbentem, hogy úristen én ennyire kövér vagyok, sikerült is lefogynom, előtte nem volt meg a kellő motiváció hiába mutatta mérleg azt a 10 kiló pluszt, ekkor viszont végre tényleg olyannak láttam magam, mint amilyen voltam,el is borzadtam rendesen a látványtól. Sajnos tanácsot én sem tudok adni, tudom jól, nekem is mondhatta volna bárki, hogy figyi már, kicsit mintha meghíztál volna, csak megsértődtem volna, és minden maradt volna a régiben. Magamnak kellett rádöbbennem, hogyan is nézek ki valójában, ekkor máris meglett a kellő elhatározás, és sikerült is a fogyás.
2013. ápr. 22. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
33%

Páromnak iszonyat magas volt a koleszterinje.

Úgy vittem le neki, hogy észre sem vette...

Jó oké ez nem ugyanaz de ő is ledobott 12 kilót...

Főzésen kell sokat változtatni, teljes kiörlésű kenyér zsemle, kocsikulcs mellőz ha nem jön be a teljes kiörlésű ballagj el a pékségbe, a futárt elzavarnám pizzástól!


A főzésben ha gondolod rengeteg tanácsot tudok adni, de a Párodat rugdosni kell először az biztos, hogy hajlandó legyen megmoccani. Nem akar gyereket vagy nincs célja az életével? Csak hatalmasra hízni?

46 évesen szexmentes életet élni elég korai... Az biztos, hogy én nem segítenék rajta pettinggel orállal vagy lovagló pózzal... Mert ez is csak a lustaságából adódna

2013. ápr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!