Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire nem életrevaló a...

Ennyire nem életrevaló a párom? Hogyan győzzem meg, hogy változtasson ezen az elképzelésén?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok. A párommal 5. éve vagyunk együtt,és szóba került az eljegyzés is. Teljesen jól megvagyunk,még nem volt igazán nagy vitánk az évek alatt. Azt hiszem most be fog következni a nagy veszekedés. Ő azt szeretné,hogy ha összeköltözünk,akkor én költözzek a szülei lakásába,ahol ő lakik. Én viszont nem szeretnék,úgy gondolom,hogy alakítsuk ki a magunk kis környezetét,úgy rendezzük be,ahogy mi szeretnénk stb.(hála az égnek megtehetnénk,hogy külön költözzünk,hiszen mindketten dolgozunk) Tehát én önállóságra vágyom,nem szeretném azt hallgatni,hogy "örüljek,hogy a szülei házában lakhatok". Szeretnék valamit felmutatni az életben. Többször is felhoztam neki,hogy én mit szeretnék,de mindig az volt a válasza,hogy "majd megoldjuk valahogy". Foggal-körömmel ragaszkodik ehhez a dologhoz,és kezd nagyon elmérgesedni a helyzet. Hozzáteszem,hogy nagyon tisztelem a szüleit,de én nem akarok úgy élni ahogy ők. El vagyok keseredve,nem szeretném elhagyni,mert szeretem,de erre nem lehet alapozni. Mi a véleményetek? Tartsak ki az álláspontom mellett?
2011. aug. 25. 11:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%

Igen, mindenképpen. Soha nem vezet jóra, ha 2 generáció együtt lakik. Van, amikor kényszerhelyzet van, nincs más választás, de ha megtehetitek, akkor külön kell válni a szülőktől. Még ha a párodnak kényelmesebb is lenne a szüleivel.

A kapcsolatokban, még inkább a házasságban is meg kell tudni egyezni véleménykülönbség esetén. Ha nem megy, inkább ne házasodjatok.

2011. aug. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ha anyagilag megoldható az önálló élet, menjetek külön. Persze más a helyzet, ha nektek, vagy a szülőknek segítségre van szüksége.
2011. aug. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Olvasd ezt is végig. :) Olyan, mint ha Te írtad volna. Csak azt tudnám írni, amit neki is írtam, meg amit a többség írt.

2011. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Nem világos. A szülei is ott laknak? Vagy egyszerűen "örököltetek" egy lakást, melyben a páros szüleinek holmijai (bútorai) ott vannak.
2011. aug. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tényleg mintha én írtam volna... :-( Ott laknak a szülei is. Ezért nem szeretnék odaköltözni.
2011. aug. 25. 12:07
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ja, azt elfelejtettem, hogy én az albiba költözést javasoltam első körben, hogy megérezzétek a közös együtt élés súlyát.

Arra meg, hogy még nem voltak nagyobb nézeteltérések, azt írnám, hogy ez pont jó próbatétel, hiszen eddig volt a suli és a randizgatás. A nagybetűs élet, a zökkenőkkel és az utak kiválasztásával most következik. Ha ez is jól fog menni, akkor lehetsz nyugodt.

2011. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%

Egyertelmu Igen!

Huzz egy idohatart, ami utan lepni fogsz. Vele vagy nelkule.


(Meg ha nelkule is mennel es csupan bebloffolod, akkor is kikerheted a velemenyet a lakasvalasztasnal es majd, egszer-ketszer athivhatod, hogy csavarozza mar fel azt a polcot. Es utana meg meg is jutalmazhatod. ;) ) Minden OK lesz. En tudatositanam benne, hogy megyek nelkule is, ha nem jon.


Szerintem csak egy kis lokes kell neki.


37F

2011. aug. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ott is laknak, az különösen zűrös ügy. Vannak családok, ahol ez működik, de teljesen természetes igény, ha te nem szeretnél velük élni. Ezt el kell fogadnia a párodnak.
2011. aug. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
62%
Miért nézed le a párodat? Mást akartok, ami könnyen előfordulhat, hiszen két különböző ember vagytok, még csak nem is sziámi ikrek. Vagy megoldjátok, vagy nem, viszont a kérdésben felvetett "Csak nekem lehet igazam, aki másképp gondolja, az hülye!" -típusú hozzáállás (= "nem életrevaló a párom") nem célravezető. Már ha a cél az együtt maradás, a probléma megoldása. Remélem, csak az elkeseredés mondatta veled ezt, mert ha a hétköznapokban is ilyen a kommunikációtok, akkor az a szememben nem egy nagy kapcsolat. Hiába 5 éves.
2011. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%

Ez nem a "nem életrevaló"-ság, lehet, hogy racionálisan gondolkodik és az albérletbe való pénzkidobást tartja hülyeségnek. Azt is meg kellene nézni, hogy milyen lakáskörülményt kínál az a lehetőség. Nem biztos, hogy mindig jó a "női csökönyössg" csak azért, mert ma ez a társadalmi elvárás, ez jelentené a "felmutattam valamit", hogy egy valag pénzt kidobunk az ablakon.

Én átgondolnám azt az ésszerűséget is, hogy egy pár évet ki lehetne bírni így is. (ha külön lakrész van, és nem minden közös) Aztán beindultok kicsit egzisztenciálisan és ha az albipénzt összespórolnátok, csinos kis önerőtök lehetne egy saját dologhoz. Én nem adnám el az üdvösségemet egy pillanatnyilag kényelmesebbnek tűnő dologért.

Ez persze nem érvényes, ha valóban elviselhetetlen lenne úgy élni. Pl kicsi lakás max egy félszoba, közös wc, konyha, fürdő. Na az nem kóser. De ha mindenetek meglenne, nem biztos, hogy ez az "erőfeletti" mindenáron mielőbb "önállóvá válni" a legjobb ötlet. Hosszútávon igen, de miért ne próbálhatnátok ki egy kis ideig?

2011. aug. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!