Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni, hogy anyám...

Mit lehetne tenni, hogy anyám változtasson?

Figyelt kérdés

Én egy 22 éves vagyok, és anyámmal élek...

Az anyám 55 éves, és ami nálunk folyik az eléggé visszatérő probléma, de megoldást még nem találtam rá.

Úgy kezdeném, hogy eléggé italos volt az apám, és az anyám is... Apám már több mint 10 éve meghalt...

A gondom az, hogy végül is van egy "élettársa" anyámnak, még is nem tudom miért unalmában iszik, amit már távolról kiszúrok, de ha szóvá teszem, akkor még Ő háborodik fel...

A tendencia az, hogy egy évben legalább egyszer van kórházban, különböző betegségek miatt... Ha kijön akkor kb. 2 hónapig bírja ital nélkül, aztán kezdődik minden előröl...Kórház--->2 hónap--->pia--->kórház... Nem a piától kerül be közvetlen, hanem nem tudom nem értek hozzá, ahogy legyengíti magát, úgy kap el valami betegséget...


A kérdés az volna, hogy mit lehetne ellene tenni?

Programot már ennyi idősen csak nem nekem kellene találni neki, vagy tévedek?

Elköltözni sajnos még nem nagyon van lehetőségem...


Köszönöm a válaszokat előre is!


22F


2010. aug. 22. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szegény fiú :( szép dolog hogy segíteni próbálsz neki!

Sajnos mivel 55 éves, nem vitetheted be elvonóra ha a szép szó nem ér.

Szakembert kérdeztél már? Lehet ő tudna tanácsot adni.

Addig is: kitartás!!

2010. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Már írtam pszichológusnak, is, de kb. az volt a tanácsa, hogy amíg saját magának nem vallja be, hogy problémái vannak, addig nem lehet sokat tenni az érdekében...
2010. aug. 22. 21:09
 3/12 A kérdező kommentje:
Főleg mikor azt mondogatja, hogy már csak miattam van... hát mondhatom remek, ha itt hagynám nem is tudom mit csinálna...
2010. aug. 22. 21:12
 4/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem tudom mit lehetne tenni :S

Bármit mondasz neki, nem használ? És ha nyomatékosan széttörnéd az üveget, vagy más emberek példáit említenéd neki?

Sajnos nem tudom ezesetben mit kell tenni, az viszont tény hogy ahhoz hogy változzon neki kell akarnia a változást :(

2010. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Miattad iszik?:O

Ez komoly :S

2010. aug. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia, ez nagyon nehéz helyzet, hiszen te hiba próbálsz segíteni, ha ő maga nem akar változtatni. Nekem apámmal van ugyanez a probléma, nagyon sokszor beszélgettem már vele erről, megadtam minden támogatást, próbálkoztam szép szóval, úgy is, hogy nem beszéltem vele hetekig, semmi nem használt, az ital erősebb volt. Felhívtam az anonim alkoholistákat is, szoktak szervezni családtagoknak beszélgetéseket, szerintem arra érdemes lenne elmenni, biztos sok hasznos tanácsot tudnának adni. Sajnos a legtöbb elvonó nem sokat ér, egymást hülyítik bent és becsempészik a piákat, nagyon sok rossz arc van ilyen helyen. Ami a drágább megoldás, az a bentlakásos alapítványi, de akkor legalább 2 hónapra be kell mennie, hogy legyen értelme.

Meg kell értetni vele, hogy számíthat rád, de nem a végtelenségig, és hogy ez téged is tönkretesz teljesen. Próbáljatok valami elfoglaltságot találni neki, annyi lehetőség van és ha bekerülne egy jó társaságba, könnyebb lenne neki is.

2010. aug. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Dehogy miattam...

Már mindent próbáltunk... Beszélni, kiönteni a piáját... Amúgy normál körülmények között élünk tehát, kb. így kellene elképzelni...

Nem igazán találok rá megoldást... Már lehet elmentem volna, ha lehetne, de végül is az csak fél megoldás, mert az gondolom csak rontana nála a helyzeten...

2010. aug. 22. 21:21
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat...


Milyen elfoglaltságra gondolsz?

Az a baj, hogy nem igazán lehet megmagyarázni neki semmit, "a legjobb védekezés a támadás" elvén szokott kommunikálni, tehát ha valaki szóvá tesz valamit, akkor mindenre van válasza, de nem igazán releváns a beszélgetésben, egyből teljesen másba beleköt, szóval amiről igazán szó van az nem hiszem, hogy bejut...

2010. aug. 22. 21:25
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyet lehet megprobalni, megpedig azt, hogy szeretettel es egyutterzessel probalod megkozeliteni a problemet, meg pedig ugy, hogy megprobalsz a kozelebe kerulni, mint bizalmasa!

Eleg komoly vagy es En ugy erzem, hogy megtudod ezt tenni.

Ezek az emberek altalaban lelki serultek, s mivel nincs

eleg akaraterejuk, es kitartasuk, igy ahelyett, hogy a meglevo lelki problemajukkal szembe neznenek, inkabb az alkoholba menekulnek, s ez nagyon szomoru, mivel ez affele

"drog" es nagyon nehez ebbol kijutni.

A multat En most nem firtatnam, mint az Edesanyad multjat, hogy miert is nyult az italhoz, de biztos volt egy

olyan melypont az eletebe, amikor ezt elkezdte, es a pohar mellett dontott.

A kulonbozo testi betegsegei, az eletmodja miatt van, mivel iszik, gondolam, hogy idegeskedik is, aztan nemis etkezik ugy, ahogyan kellene ahhoz,hogy a szervezete eros legyen. S bizony ha lassan is, de kezd leepulni a szervezete, mivel sem testileg nem kapja meg a megfelelo

taplalekot, viszont lelkileg meg ugyis lehetne mondani, hogy csak kabitja magat az alkohollal.

Ha lenne hite, onbizalma, remenye, akkor konnyebb lenne.

A lelek uzenete a betegsegekkel figyelmeztetes a szamara, ami azt jelenti, hogy VALTOZTATASRA van szuksege.

Ezek a betegsegek altalaban errendszeri betegsegek lehetnek nala.

Nos megprobalhatsz a kozelebe kerulni, s nem figyelmeztetoleg, de szeretettel es aggodoan adod elo, hogy Te mennyire felted Ot, s megkerheted, hogy meseljen a fiatalsagarol, milyen volt az elet regen stb. Igy lehetseges, hogy sikerul valahogyan eljutni addig, hogyha szep lassan is, de elersz oda, hogy ratudod vezetni,hogy

mennyire veszelyes lehet az allapota, ha igy folytatja!

Probald meg!

2010. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Megpróbálom ezt újra. Elég nehéz ugyan, mert megtalálja gyorsan az utat, hogyan lehet az ember nyugalmát felverni.

Az a gond, hogy mire hazaérek, addigra már benne van a dolog, és így abszolút nehéz még egyszerűen is beszélgetni...

De köszi megpróbálhatom...!

2010. aug. 22. 21:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!