Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire nem életrevaló a...

Ennyire nem életrevaló a párom? Hogyan győzzem meg, hogy változtasson ezen az elképzelésén?

Figyelt kérdés
23 éves nő vagyok. A párommal 5. éve vagyunk együtt,és szóba került az eljegyzés is. Teljesen jól megvagyunk,még nem volt igazán nagy vitánk az évek alatt. Azt hiszem most be fog következni a nagy veszekedés. Ő azt szeretné,hogy ha összeköltözünk,akkor én költözzek a szülei lakásába,ahol ő lakik. Én viszont nem szeretnék,úgy gondolom,hogy alakítsuk ki a magunk kis környezetét,úgy rendezzük be,ahogy mi szeretnénk stb.(hála az égnek megtehetnénk,hogy külön költözzünk,hiszen mindketten dolgozunk) Tehát én önállóságra vágyom,nem szeretném azt hallgatni,hogy "örüljek,hogy a szülei házában lakhatok". Szeretnék valamit felmutatni az életben. Többször is felhoztam neki,hogy én mit szeretnék,de mindig az volt a válasza,hogy "majd megoldjuk valahogy". Foggal-körömmel ragaszkodik ehhez a dologhoz,és kezd nagyon elmérgesedni a helyzet. Hozzáteszem,hogy nagyon tisztelem a szüleit,de én nem akarok úgy élni ahogy ők. El vagyok keseredve,nem szeretném elhagyni,mert szeretem,de erre nem lehet alapozni. Mi a véleményetek? Tartsak ki az álláspontom mellett?
2011. aug. 25. 11:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki a linket küldte.

Igen is ki kell próbálniuk kettesben! Hiszen még fiatalok, nem maradhatnak burokban! A lányoknak különösen gyorsan ketyeg a biológiai órájuk, nem hiszem, hogy van ideje a szülőkkel együtt élni és aztán derül ki, hogy kettesben nem is tudnak.

Annak ellenére írom ezt, hogy igaz, hogy külön lakásban élek a férjemmel, de a jövőben szeretnék visszaköltözni a szülői házamba, ami 400 m2 és külön bejáróval külön lakrészünk lenne az alsó szinten, felül meg még a tesóm is ott lenne ugyancsak külön bejárattal (akár mint egy társasház). Csak sajnos a férjem nagyon idegenkedik a dologtól. :(

De arra mindenképp kell nekik a különköltözés, hogy megismerjék a "FELNŐTT" életet. Amíg egy háztartásban élnek bmelyik szülővel, addig ez képtelenség lesz.

2011. aug. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
43%
Persze, vegyen fel egy rakás hitelt, hogy "saját" ház legyen, mert a te női "igényed" ezt kívánja, aztán adósrabszolgák maradtok a gyerekeitekkel együtt ahelyett, hogy egy készen kapott lakásban éldegélnétek minden probléma nélkül. Komolyan a női agy általánosságban olyan hihetetlen szűklátókörűségről tanúskodik, hogy az valami döbbenet.
2011. aug. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Konkrétan arra értettem azt,hogy megtehetnénk,hogy tudnánk lakást vásárolni,hitel nélkül,és ennek ellenére se akar elköltözni a szüleitől.
2011. aug. 25. 13:33
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

én kényszerből ugyan, de 8 éve együtt élek az anyóssal, egy családi házban két külön szinten

eleinte jó megoldásnak tűnt, mára már úgy megbántam , mint a kutya, amelyik hetet kölykezett

ne kövesd el te is ezt a hibát

tarts ki az álláspontod mellett, és ha a mamit választja, akkor menjen, te meg majd találsz egy olyan pasit aki veled akar együtt élni, nem anyukájával

2011. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Borzasztó, hogy némelyik férfi egyszerűen nem képes leszakadni az anyjáról! Ha nem anyagi megfontolások miatt lakik otthon, akkor tényleg élhetetlen. Ha odaköltöznél megbánnád, te lennél az utolsó a "falkában".
2011. aug. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

13:16!!!!

Gusztustalan, ahogy azonnal a női nemet bántod!!!

Az én férjem inkább fizeti a 150.000-es hitelét, ahelyett, hogy a családi házamba költöznénk. (Én írtam a társasházasat.)

Mert, hogy ő magának akarja megteremteni!!!!!

Ennyit a Te női bántásodról.

Ez fontosabb a férjemnek, mint, hogy kényelmesebben éljünk hitel nélkül, jobb nyaralással, és a gyermekünk jobb életbe indításával. Mert ugye amire most fizet, azt bérbe is adhatnánk, ahol később az egyik gyermekünk elkezdhetné az életét.

Szóval jó lenne, ha befejeznéd!!!

2011. aug. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Mi lett a sztori vége?
2013. márc. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!