Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Hogyan mondjam el neki, hogy változtasson az életmódján, anélkül hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Szóval, párom eléggé el van hízva. Sokat eszik, stresszes a munkája, és sokat sörözik.

Aggódom érte, mert ezzel az életmóddal nem tudom mire számítsak vele kapcsolatban. Most már ott tart, hogy az első emeletre felér és kiköpi a tüdejét.

Az áruházban (nagy bevásárlásnál) már 10 perc után fáj mindene. Együtt tervezzük a jövőnket. 28 évesen úgy néz ki, mint egy 7 hónapos terhes.

Célozgattam rá finoman, hogy esetleg ehetnénk több zöldséget, járhatnánk többet kirándulni, persze gyalog.

Ha valami könnyűt főztem, azt mondta ez nem elég laktató, így evett valami hizlalót.

Szerintetek? 25L


2010. júl. 5. 14:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Rajtad nincs egy kis súlyfelesleg? Talán úgy könnyebb lenne együtt végigcsinálni.
2010. júl. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincs.
2010. júl. 5. 14:57
 3/17 A kérdező kommentje:
Egész nap dolgozik, nem is tudnánk együtt fogyózni.
2010. júl. 5. 14:58
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem ez nem megbántgás kérdése, meg kell mondanod neki, hogy aggódsz az egészsége miatt és kezdheti a fogyókúrát.
2010. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Próbáltam már mindenhogy a tudtára adni. Azt mondta ha szeretem, fogadjam el így, hogy felszedett pár kg-t. (Majdnem 20at egy év alatt)
2010. júl. 5. 15:00
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
Gondolom őt is zavarja, csak nincs ideje/kedve ezzel foglalkozni. Beszéld meg vele, hogy segítesz, diétás vacsikat főzöl és csomagolsz neki a munkahelyére is valamit. Ha ehet közben táplálót is, és nem fog éhezni, akkor biztosan beleegyezik.
2010. júl. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Szerintem leginkább azzal van a baj, hogy sokat sörözik. Ő azt mondja azért sörözik és eszi állandóan mert stresszes a munkája.

Én ezt megértem, de nem teheti tönkre magát.

2010. júl. 5. 15:04
 8/17 A kérdező kommentje:
Hiába főzök neki diétás ételt, ha neki nem elég,és elmegy eszik egy hamburgert, pizzát, vagy rendelt valamit mást.
2010. júl. 5. 15:06
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Igazából ha valaki nem akarja, akkor nem lehet erőltetni. Muszáj vele elbeszélgetni, hogy nem a külső zavar, hanem az egészségéért aggódsz! Amíg ez neki nem tudatosul, addig ott eszik/sörözik, ahol akar sajnos :(
2010. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

A pasik sokkal hiúbbak, mint a nők, ezért az önértékelésükkel sokkal nagyobb gondok vannak.

Ahogy írtad: állítása szerint felszedett PÁR kilót, de a valóság viszont felér 6 átlag újszülött súlyával...

Vagyis, ő magát nem látja olyan vészesen elhízottnak. Biztos van magyarázata a tüdőkiköpésre is, stb.

Amíg ő maga rá nem jön, hogy még idejében le kell állnia, addig hiába főzöl zöldséget, hiába nógatod a kirándulásokra.

Eleve utálják, ha a nő "beszól". Van-e olyan barátja, akire hallgatna, és meg tudnád-e beszélni azzal a sráccal, hogy ő miként látja a párodat? És esetleg tudna tenni valamit a párod érdekében? (Elcsalná konditerembe, vagy futni...?)

A főzéssel kapcsolatban: adj neki mindig levest is! Az én párom hasonló gondokkal küzd (vagy az ő terhe az én gondom??), és észrevettem, hogyha levest is eszik, akkor a második fogásból elég neki a szokott adag fele...


(Még egy tipp, de nem mindenkinél jön be: egy jó hangulatú pillanatban "nyomj a kezébe" 20 kilónyi súlyzót, vagy akármit, és kérd meg, hogy tartsa, amíg nem szólsz, vagy emelgesse 5 percen keresztül, te méred az időt, és számolod, hogy hányszor emeli meg, mert többek között ezzel mérhető az ereje és a kitartása. Ha rááll, és csinálja, majd elfárad, és megkérdezi, hogy mi ez a baromság, mondd el neki, hogy tényleg egész erős, és egyébként éppen ennyi súlyt cipel állandóan tök feleslegesen, csak nem akarja észrevenni...

De most hátha...)

2010. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!