Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el neki, hogy...

Hogyan mondjam el neki, hogy változtasson az életmódján, anélkül hogy megbántanám?

Figyelt kérdés

Szóval, párom eléggé el van hízva. Sokat eszik, stresszes a munkája, és sokat sörözik.

Aggódom érte, mert ezzel az életmóddal nem tudom mire számítsak vele kapcsolatban. Most már ott tart, hogy az első emeletre felér és kiköpi a tüdejét.

Az áruházban (nagy bevásárlásnál) már 10 perc után fáj mindene. Együtt tervezzük a jövőnket. 28 évesen úgy néz ki, mint egy 7 hónapos terhes.

Célozgattam rá finoman, hogy esetleg ehetnénk több zöldséget, járhatnánk többet kirándulni, persze gyalog.

Ha valami könnyűt főztem, azt mondta ez nem elég laktató, így evett valami hizlalót.

Szerintetek? 25L


2010. júl. 5. 14:54
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Sajnos neki nincs, akire hallgatna ilyen ügyben. De ez a súlyzós dolog jó ötlet, kipróbálom.


Minden nap van leves, de sokszor meg sem eszi.

2010. júl. 5. 15:45
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Milyen diétás ételeket szoktál neki készíteni?
2010. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Ennek mi köze is van a kérdésemhez?? O.o
2010. júl. 5. 16:29
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy pl. nem mindegy, hogy az egészségtelen kaják helyett egy répát nyomsz a kezébe, vagy mondjuk pulykahúst készítessz marha helyett.
2010. júl. 5. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
88%
Elég rövid lesz a közös életetek, ha ilyen szinten leperegnek róla az érveid... Itt valószínűleg az anyukája rontott el valamit a nevelése során, de az is lehet, hogy a munkahelyén érte valami olyan stressz, amit evéssel és sörözéssel próbál levezetni. Én innen indulnék el. Esetleg megmondhatnod neki még egyszer (sokadszorra), hogy te nem ebbe az emberbe szerettél bele, és számodra - amellett, hogy aggódsz az egészsége miatt aggódsz - zavaró az, hogy a normális alkatú, jó kondiban lévő férfiból egy gyenge hájpacni lett. Esetleg az utcán látványosan bámulj meg sportos alkatú férfiakat, vagy tegyél megegyzést a kihízott ruháira... Erre talán már reagál a férfiúi hiúsága...
2010. júl. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..



pár napja kérdeztem ugyanezt...bár drasztikusabb modszerekkel probálkozok...

2010. júl. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Próbáltam gyümölcsöt, zöldséget "rátukmálni".

Ha meg is eszi, utána eszik vmi zsírosabbat.

2010. júl. 6. 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!