Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám rettenetesen önző, mit...

Anyám rettenetesen önző, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta nagyon rosszul bánt velem, de az elmúlt években nagyon elfajult a helyzet. Már kicsiként is rengetegszer itthon hagyott 4-5 évesen hétvégén, mikor bulizni járt a barátnőivel én pedig egyedül voltam itthon egész éjszakákra. Vert nagyon sokszor, volt amikor meg is rugdosott. Ez idáig oké, viszont pár éve, már nem hajlandó főzni sem, volt, hogy úgy jöttem haza suliból, hogy semmi kaja nem volt itthon, még egy árva kenyeret sem volt képes hazahozni, én pedig az órarendem miatt rendszeresen későn értem haza, mivel órákat utaztam a suliig. Ő saját magának mindig rendelt kaját, valamilyen étteremből nekem viszont semmi sem volt. Mindig noszogatott, hogy menjek egyetemre, de sosem támogatott semmiben sem, most ott tartok, hogy 1 évem lenne hátra az egyetemből, de abba kell hagynom, mert nem bírom szusszal. Dolgoznom kell, mert állítólag nincs pénzünk, de ő folyamatosan csavarog Mc Donald's-ba járkál a barátnőivel, állandóan új ruhákat vásárolgat magának meg állandóan kozmetikus, fodrász, műkörmös stb, havonta súlyos tízezreket költ csak magára. Én évek óta nem kaptam tőle egy rongyot sem, nemhogy még ruhát vagy valamit. Minden pénzemből kifoszt, felvetette velem a diákhitelt is pár éve, azt is azonnal elszedi tőlem, amint megjön. Mindig kitalál valamilyen indokot, persze ha nem akarom odaadni, akkor a fejemhez van vágva, hogy ő tart el meg hogy nincs pénz a számlákra meg stb. Pár éve ez megy, jelenleg 1 millió forinttal tartozom a diákhitel központnak, de abból az 1 millióból én semmit sem kaptam. Ha mondom neki, hogy bajom van vele ő egyből világháborút robbant és még neki áll feljebb és ő szerinte ő jó anya, meg hogy más összetenné a két kezét ilyen anyáért stb... Ilyenkor napokig nem szól hozzám, még az utcán se köszön nekem, ha elmegyünk egymás mellett, rám se néz. Eddig bírtam valahogy, de most már végleg kezdem feladni. Az egyetlen reményem apám, aki külföldön dolgozik már évek óta az építőiparban. Jelenleg nincs semmilyen szakmám, semmim sincs az érettségin és egy középfokú nyelvvizsgán kívül, de ki kell mennem vele dolgozni, mert nem bírom az egyetemet elvégezni ilyen körülmények között. Nevelőapámat is elvadalta itthonról, mindig az a probléma, hogy neki senki nem segít, de ha segítettünk is mindig csak a probléma volt mindennel, mindenbe belekötött, elvette az ember kedvét mindentől. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. ápr. 22. 02:09
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
0%

Anya vagyok én is teszem ezt legjobb érzéseim szerint így is hibázom.Megdöbbenéssel olvastam szerintem fiatalember vádaskodó minősítő levelét.Pszichológiailag meg lehet magyarázni ez a függőségi viszonyt de kérdésem ha valós segítséget szeretnél miért nem szakembert keresel, hogy átsegítsen ezen az időszakon.Annyi önerődnek kellene lennie 22.évesen amivel átlendülsz,bár szívem szerint megkérdezném anyukádat is leveled valóságtartamáról.

Már csak annyi kérdésem lenne ha valóban bántalmazott gyermek vagy az évek alatt egyetlen családtagot sem találtál akitől őszinte segítséget kaphattál volna. Sántít a dolog, nem teljes egészében hitetlenkedem csak furcsa.Kaptál sok korrekt választ szerintem neked ez is nagy segítség , hogy kinyafoghattad magad nagyközönség előtt javaslom pszichologiai támogatásodat amivel nem a multad történésein hanem konstruktív jelen és jövőn dolgozhatsz.

2013. máj. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Kikérem magamnak ezt a leminősítést. Attól, hogy az Ön látóköre túl szűk, a világ még nem úgy működik, ahogy azt maga elképzeli. Tanácsot kérni jöttem ide, nem "nyafogni". Ha pedig már anya, akkor nagyon sajnálom a gyerekét, mert a jelek szerint, maga is csak abban hisz, amit lát és gondol... Pont egy ilyen ember keserítette meg eddig is az életem.
2013. máj. 2. 16:04
 23/24 anonim válasza:
0%
A segítség nem arról szól, hogy támogatlak a szubjektív megítélésben hanem arról el tudod e engedni a szenvelgésed és akármilyen de saját döntést hozol.Szavaidból arra következtetek ,hogy olyan embert keresel aki mindig igazat ad és nem fogadod el csak azt ami neked kényelmes.Anyukád ócsárolod édesapád leveszed ez is egy életstílus szerintem ostoba vagy sokan írták mit tegyél nem látom, hogy bármit is megfogadtál volna.Szerintem nem mondasz mindenben igazat elferdíted a családi valóságot menj pszichiáterhez a személyiség és identitás zavarokat lehet kezelni.Felesleges neked bármit is mondani.Keress barátnőt, barátot az élet megy.
2013. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Van barátnőm 5 éve, ő is belelát az egész helyzetbe és ő is ezen a véleményen van. Tisztelt utolsó, szánalmasnak tartom, hogy úgy alkot valakiről képet, hogy nem is ismeri az illetőt.
2013. máj. 5. 22:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!