Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyám? Mit gondolt...

Miért ilyen anyám? Mit gondoltok róla? Hatalmasat csalódtam benne.

Figyelt kérdés

(kicsit hosszú lesz)


19/F vagyok, jelenleg közgázt tanulok. De nem megy, nem tetszik, így szeretnék mást tanulni, a tandíjat természetesen visszafizetném.

De anyámat egyszerűen nem értem.


(az elejétől:)

Mindig rajtam verte le a dühét. Szüleim elváltak, volt egy másik barátja is nemrég anyámnak, de szakítottak 1 éve. Most ott tartanak, hogy állandóan veszekednek telefonon, mert egyiküknek sincs annyi esze (elnézést), hogy ne stresszesen éljen, hogy ne veszekedjenek. Ha anyám emiatt sírt, akkor ha valaki hozzászólt, akkor kiabált.


Ha valamit eltervezek, vagy megmondom anyámnak, hogy a jövőmbe vagy akár más dolgokba (pl külső) ne szóljon bele, akkor egyből jön a : zsarolás, fenyegetőzés, kiabálás, a hiszti, majd a sértődéses "azt csinálsz amit akarsz" mondat. Mindig azt akarja, hogy nekem legyen bűntudatom, bocsánatot ő soha nem kér semmiért, mert "ééén bocsánatot??? miééért?"


Közgáz nem megy. Ha 2-est kapok, akkor "ne várd hogy megdicsérjelek, SEMMIT NEM TANULSZ". A testvéremet, ha kettest hozott haza, megdicsérte, hogy "egyetemen már ez is jó jegy". Hiába mondom meg ezt neki, letagadja.

Ezzel azt akarom mondani, hogy nekem nagyon fáj, hogy velem ennyire igazságtalan, mert szó mi szó néha egy kis dicséret nem lenne rossz, de folyton csak rúgást kapok. Az fáj itt a legjobban, hogy ennyire másképp kezel mint a testvéremet.


A másik dolog a telefon. Ha egyszer nem veszem fel (mert teszem azt nem hallom például), akkor már egyből pánikba esik, kiabál, hogy hol voltam, mit csináltam, ne hazudjak. Mondtam neki, hogy ez már nagyon beteges, de nem lehet vele problémákról beszélni, mert megoldás nem fog születni.

Csak zsarol, fenyeget, kiabál.


A mostani barátja sokszor szokott ide jönni, vele mindig kedves, meg velem is, ha itt van, mert ugye a "mázat" mutatni kell.



Ha elhatározom, hogy a sarkamra állok, és úgy alakítom a jövőm ahogy szeretné, akkor is egyből jön : "Amíg az én kenyeremet eszed...." "amíg az én pénzemen tanulsz"....Az, hogy dolgozni szeretnék egyetem mellett? Ő azt nem engedné....



Mit csináljak? Normálisan erről beszélni nem lehet vele. Tesómat nem érdekli az egész, mert vele sokkal lazábban bánt, az én kezemet nem hajlandó elengedni, de már egyre jobban dühös vagyok anyámra, és tényleg eljutok egyszer arra a pontra, hogy robban bennem valami, de akkor faképnél hagyom.


Mit gondoltok anyámról?


Mit tudnék tenni? Valami megoldás???? Hiába vagyok koliba, akkor is folytatja.....



2013. ápr. 21. 13:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Jah és h miért mentem közgázra? mert annó 2 lehetőséget állított elém : vagy jog, vagy közgáz.

Még a közgázt is ellenezte, most állandóan azzal nyaggat, h én választottam.


Szlavisztikára mentem volna, de lerendezte annyival, h "nem érdekel, h azt szeretnéd tanulni, f*s szakot nem finanszírozok".....

2013. ápr. 21. 13:04
 2/11 A kérdező kommentje:

"és úgy alakítom a jövőm ahogy szeretnéM


elnézést, elírtam

2013. ápr. 21. 13:06
 3/11 A kérdező kommentje:

Vagy ténylegesen álljak a sarkamra és magasról toljam le anyám véleményét? mit tudnék tenni?



Mi a véleményetek anyámról?

2013. ápr. 21. 13:08
 4/11 anonim ***** válasza:

Az neked sem jó ha olyat tanulsz amit nem szeretsz, és a későbbiekben is mindig csak görcsölni fogsz ezen, és nem élvezetből fogod csinálni a munkád. Viszont mégiscsak az anyád.Persze, nem kellene így viselkednie, mert szerintem mindent meg lehet beszélni szépen, nem zsarolással, hanem ráhatással. Próbálj vele kedves lenni,és leülni beszélni. Mindig van egy utolsó lehetőség. Mond el neki az érzéseidet. És ne úgy kezd hogy gyere már ide, mondok valamit. Hanem: Figyelj anyu, komolyan el kellene beszélgetnünk!De veszekedés nelkül.Te nem szeretnéd tudni hogya fiad mit gondol, mit szeretne az életben!

Szerintem biztos fotnos vagy neki (márcsak ebből a nem ér el akkor hisztizk, félt).Csak elszaladt vele a ló, megszokta a helyzetet hogy ez megy már jó ideje, és lusta változtatni, vagy elfelejtette hogy mennyivel jobb szépen megbeszélni a dolgokat.Mutasd meg neki mennyire jobb lenne úgy!

2013. ápr. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Próbáltam. Semmi hatása. Vagy nem vesz komolyan és kinevet, vagy jön a szokásos zsarolás stb.
2013. ápr. 21. 13:21
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

pedig a szlavisztika milyen jó szak. azzal is elég jól el lehet helyezkedni, pláne ha komolyan veszed, és gőzerővel tanulsz.


drága kérdező!

itt már nincs megoldás, mint írod, anyád a kezdetektől ilyen volt, a tesód a kiskedvenc, te meg az örök vesztes ebben a harcban.


nagykorú vagy, munkát az engedélye nélkül is vállalhatsz, csupán azon kell törnöd a fejed, hogyan titkolod el otthon. gyűjtsd a pénzt, állj a saját lábadra, csak akkor tudsz kitörni az anyád által épített börtönből.

gondolom most vagy elsőéves. ha annyira nem megy, akkor hagyd az egészet a csába, mert annak semmi értelme, h végigkínlódd kettessel, aztán legyen egy olyan végzettséged, amiben nem akarsz dolgozni.


iratkozz ki az egyetemről, állj munkába, keress olcsó albit, jövőre pedig felvételizz oda, ahova érettségi óta vágytál. mellette pedig vállalj el annyi melót, amennyit csak bírsz, hiszen anyádra már nem számíthatsz.

apádtól nem tudsz támogatást kérni? legalább egy minimálisat, h enni legyen mit.


nyugtasson a gondolat, h anyádnak nem veled van az igazi baja, hanem magával, de ameddig nem látja be, addig sajnos rajtad csattan az összes dühe, hisztije, problémája.


nagyon kemény évek állnak előtted, de ne nézz hátra, csak a cél lebegjen a szemed előtt. ha végigcsinálod, utána beinthetsz anyádnak, megmutathatod, h sokkal több vagy, mint amit valaha gondolt rólad.

2013. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Csak ugye tandíjas az egyetem, passzív félévben nem tudom, hogy kell-e fizetni.

Egyébként az otthagyással az a probléma, hogy hiába dolgoznék Ausztriában szívesen (mert közel van a városhoz a határ), nem lenne hol lakni....

2013. ápr. 21. 13:56
 8/11 anonim ***** válasza:

A tandíjat meg lehet kérdezni, ha közel a határ, át lehet járni,addig is lehet itthon hétvégi vagy éjszakai melót vállalni...

Bármennyi stressz is van anyukád életében, amitől ilyen, minél önállóbbnak lát, annál kevésbé fog érted aggódni.

Ne várj tőle változást napok-hetek alatt, változtass Te magad a dolgaidon hónapok, és ne ijedj meg: évek alatt!

Sok kitartást és sikereket!

2013. ápr. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

A testvéred lány?


Az a helyzet, hogy ha a testvéred lány, akkor az a baja anyukádnak, hogy te fiú vagy, nem akart fiút.


Ha a másik testvéred is fiú, akkor nem tudom a választ még én sem.


Ilyen vak gyűlölködés, szeszélyes viselkedés akkor tör ki az anyából, ha a gyerek nem olyan nemű, amit szeretett volna.


Sajnálom, én ezt lányként tapasztaltam, a fiú testvéremnek mindent elnéztek a szülők, engem meg szekáltak. Gyerekként még meg is mondták, hogy majd én is fiú gyerekre vágyjak inkább, mert az a ajobb. Csak tudnám miben? Nekem lányaim vannak, szerencsére.

2013. ápr. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
testvérem is fiú
2013. ápr. 25. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!