Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen anyám? Mit gondolt...

Miért ilyen anyám? Mit gondoltok róla? Hatalmasat csalódtam benne.

Figyelt kérdés

(kicsit hosszú lesz)


19/F vagyok, jelenleg közgázt tanulok. De nem megy, nem tetszik, így szeretnék mást tanulni, a tandíjat természetesen visszafizetném.

De anyámat egyszerűen nem értem.


(az elejétől:)

Mindig rajtam verte le a dühét. Szüleim elváltak, volt egy másik barátja is nemrég anyámnak, de szakítottak 1 éve. Most ott tartanak, hogy állandóan veszekednek telefonon, mert egyiküknek sincs annyi esze (elnézést), hogy ne stresszesen éljen, hogy ne veszekedjenek. Ha anyám emiatt sírt, akkor ha valaki hozzászólt, akkor kiabált.


Ha valamit eltervezek, vagy megmondom anyámnak, hogy a jövőmbe vagy akár más dolgokba (pl külső) ne szóljon bele, akkor egyből jön a : zsarolás, fenyegetőzés, kiabálás, a hiszti, majd a sértődéses "azt csinálsz amit akarsz" mondat. Mindig azt akarja, hogy nekem legyen bűntudatom, bocsánatot ő soha nem kér semmiért, mert "ééén bocsánatot??? miééért?"


Közgáz nem megy. Ha 2-est kapok, akkor "ne várd hogy megdicsérjelek, SEMMIT NEM TANULSZ". A testvéremet, ha kettest hozott haza, megdicsérte, hogy "egyetemen már ez is jó jegy". Hiába mondom meg ezt neki, letagadja.

Ezzel azt akarom mondani, hogy nekem nagyon fáj, hogy velem ennyire igazságtalan, mert szó mi szó néha egy kis dicséret nem lenne rossz, de folyton csak rúgást kapok. Az fáj itt a legjobban, hogy ennyire másképp kezel mint a testvéremet.


A másik dolog a telefon. Ha egyszer nem veszem fel (mert teszem azt nem hallom például), akkor már egyből pánikba esik, kiabál, hogy hol voltam, mit csináltam, ne hazudjak. Mondtam neki, hogy ez már nagyon beteges, de nem lehet vele problémákról beszélni, mert megoldás nem fog születni.

Csak zsarol, fenyeget, kiabál.


A mostani barátja sokszor szokott ide jönni, vele mindig kedves, meg velem is, ha itt van, mert ugye a "mázat" mutatni kell.



Ha elhatározom, hogy a sarkamra állok, és úgy alakítom a jövőm ahogy szeretné, akkor is egyből jön : "Amíg az én kenyeremet eszed...." "amíg az én pénzemen tanulsz"....Az, hogy dolgozni szeretnék egyetem mellett? Ő azt nem engedné....



Mit csináljak? Normálisan erről beszélni nem lehet vele. Tesómat nem érdekli az egész, mert vele sokkal lazábban bánt, az én kezemet nem hajlandó elengedni, de már egyre jobban dühös vagyok anyámra, és tényleg eljutok egyszer arra a pontra, hogy robban bennem valami, de akkor faképnél hagyom.


Mit gondoltok anyámról?


Mit tudnék tenni? Valami megoldás???? Hiába vagyok koliba, akkor is folytatja.....



2013. ápr. 21. 13:02
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
19 éves fiú vagy nem? Akkor jó gyorsan menj el dolgozni akkor is ha nem engedi, mert 18 éves korod után ugyebár már fiatal önálló felnőtt vagy, szavazati ès egyéb jogokkal.... Ha veszekszik veled hogy ő nem engedte meg akkor mondd csak meg neki hogy nem akarod az ő kenyerét enni, felnőtt ember vagy, meg akarsz állni a saját lábadon... Nem tetszik? Mit tesz majd? Semmit... Kiveszel szépen egy albérletet és cső én megtettem 16 évesen más okoból és ma már saját cégem van külföldön ( 20 vagyok) pedig a legszegényebb családból származtam volt hogy enni is alig tudtunk.... Szerintem állj a sarkadra hacsak nem akarod hogy 25 évesen is anyuci mondja meg......(20l)
2013. ápr. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!