Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt anyám? Help!

Miért csinálja ezt anyám? Help!

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta elegem van belőle, mert minden tulajdonomhoz hozzányúl, beleirkál a könyveimbe. Valamit rajzolok a suliba(művészeti gimibe járok), akkor összefirkálja. Múltkor egy szerelmespár portréját kellet lerajzolnunk, valami romantikus képet. Erre mit csinál? Ráírja,(természetesen tollal): Ez kicsoda? Talán te?

Nem vettem észre, ezért másnap bevittem osztályozni, és a tanár 1-est adott rá, mondván "Hogy képzelem, hogy egy ilyen tökéletes rajzot összefirkálok?". Magyarázkodhattam, hogy nem én írtam rá, de a tanár urat nem érdekelte.

Meg mindig kutakodik a szobámban, múltkor megtalálta a naplómat. Belefirkált, hogy ki ez a fiú...

Nemrég vettem egy bőrradírt. Csodálkoztam, hogy 1 hét alatt több mint fele hiányzott. Kiderült, hogy napi 2x keni vele az arcát, nem kis mennyiséget elpazarolva. Én meg spórolgattam vele, mintha valami szent ereklye lenne. Amúgy mellesleg amit a rokonoktól kaptam pénzt, abból vettem. Oké, akkor még tanán nem üvöltenék, ha a tőle kapott zsebpénzből vettem volna. De zsebpénzt se kapok. Elhasználja a szemceruzámat, az alapozómból már alig van. Elpocsékolja, amit nagy nehezen összekuporgatva vettem meg. Kifújja a parfümjeimet. Ha telefonál, és írnia kell egy címet/számot, akkor ami elsőként a kezébe akad, arra firkálja, meg mellette rajzolgat rá. Legutoljára ez a házi dolgozatomat találta meg.

A szobámban kutakodásról még annyit, hogy volt kulcs a szobámhoz, de amikor egyszer nem figyeltem, elvette. És még ő csodálkozik, ha visítok ezekért.

Mit csináljak? Már az őrületbe kerget azzal, hogy amit megtud a barátnőimtől(nekik természetesen mindent elmondok, belőlük is gyakorlatilag fenyegetéssel szedi ki) azokat a fejemhez vágja, meg vagy kiröhög, vagy rohan a szomszédhoz, hogy azonnal elpletykálja, és van amikor úgy mondja el, hogy én is mellette állok. A szomszédok meg röhögnek. És indul a pletyka.

Már ott tartok, hogy minden cuccomat elzárom, és a lehető legkevesebbet vagyok otthon, csak aludni meg enni megyek haza. Leginkább barátnőméknél, a zeneiskolába, vagy a könyvtárban sínylődök. Minden jobb annál, hogy otthon legyek anyámmal. Kikutatja minden dolgomat.

Megpróbáltam már vele normálisan beszélni, de mindig veszekedés lett belőle.

A sportkenőcseimet elhasználja(kell, mert kosarazok, és sokszor sérülök), hordja a ruháimat, elolvassa és belefirkál a könyveimbe. Mindezt az engedélyem, vagy legalább anélkül, hogy odavakkantaná: Használom, jó?...

Múltkor a 8 ezer forintos labdámat firkálta össze. Ráírta a nevemet. Mondom: te beteg vagy, anya!...

Segítsetek! Nem bírom!! Már az idegösszeomlás szélén állok, már szinte őrjöngök mindenért, mindig feszült vagyok..

L/16



2013. ápr. 20. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg betegnek tűnik... Nem tudsz máshova költözni? Apukád?
2013. ápr. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
13%
Eleg hihetetlennek tunik....
2013. ápr. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Hát, apukám 175 km-re lakik tőlünk. Nem bírja elviselni anyát, szinte már ő is fél tőle. Ezért ha eljön hozzánk, akkor se bír pár napnál tovább maradni. Kikészíti őt is. Szóval nem tudok nagyon hozzá költözni.

Utolsó: ebben a világban sok minden hihetetlennek tűnik, de mégis valóságos...

2013. ápr. 20. 14:07
 4/12 A kérdező kommentje:

Sokszor veszekszünk, és szomszédok hallják, és mindig megszólnak, amikor megyek valahova, és találkozom velük, hogy miért viselkedek így anyámmal... Nem is érkeli őket az én verzióm, csak anyának hisznek. Szinte már az egész utca utál, amiért ilyen "hálátlan vagyok a drága, kedves édesanyámmal"...

Ohó, de ők nem is tudják, hogy

egy: miért veszekszünk

kettő: egyáltalán nincsen igaza anyámnak, és ha tudnák, miket művel, akkor az én pártomon állnának.

2013. ápr. 20. 14:10
 5/12 anonim ***** válasza:
60%

Anyukát nem kell vinni.

Egyébként én is a költözést javasolnám, nagyihoz,közelben lakó keresztszülőkhöz vagy bármilyen rokonhoz aki elvállal. Ez amit csinál nem normális.

2013. ápr. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Szerintem rakd be a pszichiátriára, ez komolyan nem normális.
2013. ápr. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 cooi49 válasza:
38%
szia kicsit szivasd mongyuk az egyik már kifogot parfümödet tölcsed meg valami jó büdösel ésha nemelég akor szempilaspirálodba ami ugyszint kifogyot tölgyed meg valami olcsoval 3/4 ig és a töbi meg legyen ragaszto de asztis csinálhatod hogy felveszed az ő kedvenc cipöjét (televan hejesirási hibával bocsi)
2013. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
67%

Látom valaki lepontozgatós kedvében van. Nem tudom neki, hogy esne, ha reggel arra kelne,hogy a parfümje felét kilögybölték, vagy összebarmolták a munkát amit még a nap folyamán le kellene adnia a főnökének.


A kérdező problémája valós. Egy családban normális,hogy kölcsönveszünk dolgokat, vagy néha használjuk a másikét, de nem így. Ha kell valami akkor elkérem, vagy elveszem és később szólok a másiknak,hogy nálam van,ne keresse. Ha mindenki így tesz akkor nincs semmi baj, és ha a kérdező anyja is tudná közölni,hogy: "Kislányom kölcsönvettem a körömlakkod,majd később visszaadom!" akkor nem lenne gond.

A másik cuccának összefirkálása,pedig csak egy totyogótól elfogadott, aki még nincs tisztában a magántulajdon és a jó-rossz fogalmával. Nem tudom, de ezt az öcsémnek sikerült megtanulnia mire 3 éves lett, emiatt pedig úgy vélem,hogy egy felnőtt nőtől is elvárható.

2013. ápr. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nagymamám 3 hónapja halt meg... Beszéltem unokatesómékkal, meg a barátnőim is azt mondják, nyugodtan menjek át hozzájuk, akár huzamosabb időre is.

Végre most nincs itthon, valami telekre vitte egyik ismerősünket. Fogadok, hogy most is rólam beszél. Kissé paranoiás lettem ilyen téren...

Úgy 5 perce megtaláltam a szobám kulcsát. Tudom, most én is kutakodtam, de vészhelyzetben mindent szabad. Meg a szekrényem kulcsa is meglett. Lejelszavaztam a gépem, és előkotortam a naplóm lakatját.

#7-es. Ezek nagyon jók. :D Szerintem a parfümöset mindenképp megcsinálom. :D

Még egyszer köszönöm a válaszokat. Igyekszem túlélni anyámat.

2013. ápr. 20. 14:46
 10/12 anonim ***** válasza:
Érzelmi zsarolás felsőfokon, mindenáron ki akarja vívni, h vele foglalkozz, így hívja fel magára a figyelmet.
2013. ápr. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!