Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt anyám? Help!

Miért csinálja ezt anyám? Help!

Figyelt kérdés

Már nagyon rég óta elegem van belőle, mert minden tulajdonomhoz hozzányúl, beleirkál a könyveimbe. Valamit rajzolok a suliba(művészeti gimibe járok), akkor összefirkálja. Múltkor egy szerelmespár portréját kellet lerajzolnunk, valami romantikus képet. Erre mit csinál? Ráírja,(természetesen tollal): Ez kicsoda? Talán te?

Nem vettem észre, ezért másnap bevittem osztályozni, és a tanár 1-est adott rá, mondván "Hogy képzelem, hogy egy ilyen tökéletes rajzot összefirkálok?". Magyarázkodhattam, hogy nem én írtam rá, de a tanár urat nem érdekelte.

Meg mindig kutakodik a szobámban, múltkor megtalálta a naplómat. Belefirkált, hogy ki ez a fiú...

Nemrég vettem egy bőrradírt. Csodálkoztam, hogy 1 hét alatt több mint fele hiányzott. Kiderült, hogy napi 2x keni vele az arcát, nem kis mennyiséget elpazarolva. Én meg spórolgattam vele, mintha valami szent ereklye lenne. Amúgy mellesleg amit a rokonoktól kaptam pénzt, abból vettem. Oké, akkor még tanán nem üvöltenék, ha a tőle kapott zsebpénzből vettem volna. De zsebpénzt se kapok. Elhasználja a szemceruzámat, az alapozómból már alig van. Elpocsékolja, amit nagy nehezen összekuporgatva vettem meg. Kifújja a parfümjeimet. Ha telefonál, és írnia kell egy címet/számot, akkor ami elsőként a kezébe akad, arra firkálja, meg mellette rajzolgat rá. Legutoljára ez a házi dolgozatomat találta meg.

A szobámban kutakodásról még annyit, hogy volt kulcs a szobámhoz, de amikor egyszer nem figyeltem, elvette. És még ő csodálkozik, ha visítok ezekért.

Mit csináljak? Már az őrületbe kerget azzal, hogy amit megtud a barátnőimtől(nekik természetesen mindent elmondok, belőlük is gyakorlatilag fenyegetéssel szedi ki) azokat a fejemhez vágja, meg vagy kiröhög, vagy rohan a szomszédhoz, hogy azonnal elpletykálja, és van amikor úgy mondja el, hogy én is mellette állok. A szomszédok meg röhögnek. És indul a pletyka.

Már ott tartok, hogy minden cuccomat elzárom, és a lehető legkevesebbet vagyok otthon, csak aludni meg enni megyek haza. Leginkább barátnőméknél, a zeneiskolába, vagy a könyvtárban sínylődök. Minden jobb annál, hogy otthon legyek anyámmal. Kikutatja minden dolgomat.

Megpróbáltam már vele normálisan beszélni, de mindig veszekedés lett belőle.

A sportkenőcseimet elhasználja(kell, mert kosarazok, és sokszor sérülök), hordja a ruháimat, elolvassa és belefirkál a könyveimbe. Mindezt az engedélyem, vagy legalább anélkül, hogy odavakkantaná: Használom, jó?...

Múltkor a 8 ezer forintos labdámat firkálta össze. Ráírta a nevemet. Mondom: te beteg vagy, anya!...

Segítsetek! Nem bírom!! Már az idegösszeomlás szélén állok, már szinte őrjöngök mindenért, mindig feszült vagyok..

L/16



2013. ápr. 20. 13:53
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van 10/10-nek érzelmi zsarolás, szeretethiány. Most nem tudom, kérdező, téged sajnáljalak-e jobban, vagy az anyukádat. Nehéz helyzetben vagytok, egymásra vagytok utalva. Szeretet helyett ő taktikázik, te gyűlölködsz. Meg kellene próbálnod szeretni őt. Lehet, hogy nehéznek tűnik. Valószínüleg ő sem kapott sok szeretetet az anyjától, és te sem tőle. És most meg kellene tanulnotok szeretni egymást. De ki kezdje el? Mivel te írtad a levelet, neked mondom: próbáld meg te elkezdeni.
2013. ápr. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat. :))
2013. ápr. 21. 18:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!