Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám rettenetesen önző, mit...

Anyám rettenetesen önző, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kiskorom óta nagyon rosszul bánt velem, de az elmúlt években nagyon elfajult a helyzet. Már kicsiként is rengetegszer itthon hagyott 4-5 évesen hétvégén, mikor bulizni járt a barátnőivel én pedig egyedül voltam itthon egész éjszakákra. Vert nagyon sokszor, volt amikor meg is rugdosott. Ez idáig oké, viszont pár éve, már nem hajlandó főzni sem, volt, hogy úgy jöttem haza suliból, hogy semmi kaja nem volt itthon, még egy árva kenyeret sem volt képes hazahozni, én pedig az órarendem miatt rendszeresen későn értem haza, mivel órákat utaztam a suliig. Ő saját magának mindig rendelt kaját, valamilyen étteremből nekem viszont semmi sem volt. Mindig noszogatott, hogy menjek egyetemre, de sosem támogatott semmiben sem, most ott tartok, hogy 1 évem lenne hátra az egyetemből, de abba kell hagynom, mert nem bírom szusszal. Dolgoznom kell, mert állítólag nincs pénzünk, de ő folyamatosan csavarog Mc Donald's-ba járkál a barátnőivel, állandóan új ruhákat vásárolgat magának meg állandóan kozmetikus, fodrász, műkörmös stb, havonta súlyos tízezreket költ csak magára. Én évek óta nem kaptam tőle egy rongyot sem, nemhogy még ruhát vagy valamit. Minden pénzemből kifoszt, felvetette velem a diákhitelt is pár éve, azt is azonnal elszedi tőlem, amint megjön. Mindig kitalál valamilyen indokot, persze ha nem akarom odaadni, akkor a fejemhez van vágva, hogy ő tart el meg hogy nincs pénz a számlákra meg stb. Pár éve ez megy, jelenleg 1 millió forinttal tartozom a diákhitel központnak, de abból az 1 millióból én semmit sem kaptam. Ha mondom neki, hogy bajom van vele ő egyből világháborút robbant és még neki áll feljebb és ő szerinte ő jó anya, meg hogy más összetenné a két kezét ilyen anyáért stb... Ilyenkor napokig nem szól hozzám, még az utcán se köszön nekem, ha elmegyünk egymás mellett, rám se néz. Eddig bírtam valahogy, de most már végleg kezdem feladni. Az egyetlen reményem apám, aki külföldön dolgozik már évek óta az építőiparban. Jelenleg nincs semmilyen szakmám, semmim sincs az érettségin és egy középfokú nyelvvizsgán kívül, de ki kell mennem vele dolgozni, mert nem bírom az egyetemet elvégezni ilyen körülmények között. Nevelőapámat is elvadalta itthonról, mindig az a probléma, hogy neki senki nem segít, de ha segítettünk is mindig csak a probléma volt mindennel, mindenbe belekötött, elvette az ember kedvét mindentől. Ti mit tennétek a helyemben?

2013. ápr. 22. 02:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

OFF:

Itt nem arról van szó kedves 8 as, hogy a kérdező nem járul hozzá, vagy sérti őt, hogy fizetnie kell a számlákba, hanem tulajdonképpen a saját anyja miatt vett fel hitelt tulajdonképpen azért, hogy az anyjának legyen még több eltapsolni való pénze.

ON: Kérdező! Egyetlen megoldás van számodra, mivel a nem adod oda a pénzt anyádnak nem igazán megjátszható nálad érzelmi okokból, hogy kimész apád után és melózol, megteremted magadnak a körülményeket. Aztán meló mellett leteheted amit akarsz. Ott már nem lesz aki elveszi tőled a pénzt.

2013. ápr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
19%
Könyörgöm, 18 vessen nem kotelezo otthon élni es hitelt se kell felvenni, ha nem akar.
2013. ápr. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
85%
olyanról még nem hallottál utolsó, hogy valaki kiskora óta lelki s fizikai bántalmazásban él és utána már nem mer szembeszállni a szülőjével mikor felnő se?-.-
2013. ápr. 22. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
19%
Hat ha a háta mögött köpködni tud, akkor a szemébe is legyen bátor, nekem ez a véleményem,m
2013. ápr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
85%
nem köpköd, segítséget kér. szerinted már magában ez a rész normális tolerancián belül van a szülő gyereke részéről??: "Vert nagyon sokszor, volt amikor meg is rugdosott. Ez idáig oké"
2013. ápr. 22. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
50%

Menjél koliba, nem értem eddig miért nem mentél ha órákat kell utaznod. Apádat meg kérd meg, hogy az utcsó egy évben még segítsen kicsit anyagilag, meg próbálj meg diákmunkát vállalni.


Ha mindez igaz, akkor anyád nem túl kellemes társaság, de a Te szöveged is kicsit nyafogásnak tűnik. Mi a f@sznak engedelmeskedsz neki 20 évesen...Mások ennél szarabb körülmények között végezték el az egyetemet, de egyébként pont erre vannak a kollégiumok, meg ösztöndíjak. Az meg egyenesen nevetséges, hogy hitelt veszel fel neki. Az abszolút a Te hibát, mit számít mit nyafog, ennél jobban már nem tud kitolni veled.

2013. ápr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
50%
szerezz munkát, kezdj önálló életet... nagyon sokan vannak akik nem kapnak támogatást a szüleiktől és elvégzik az egyetemet nagy nehezen önerőből.
2013. ápr. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, annak a válaszolónak mondom, aki azt írta, hogy internet víz stb, hogy Apu támogat anyagilag már évek óta, az internetemet magamnak fizetem az ő pénzéből, a kajámat is magamnak veszem/csinálom stb. Elköltözni eddig azért nem tudtam, mert állandóan azt hajtogatja, hogy hálátlan vagyok és hogy itt hagyom a süllyedő hajón stb stb... A hitelt magamnak vettem fel, hogy valamit kezdjek magammal, de amikor megjött, mindig mindenféle indokokkal kért, most erre kell, most arra kell és hogy neki nincs pénze... Ha nem akartam odaadni, akkor el akart zavarni itthonról, de mivel nem tudtam volna sehova se menni, egyszerűbb volt odaadnom. Volt, mikor kölcsön címszóval kérte el, aztán meg elverte az egészet és amikor mondtam neki, hogy szükségem lenne most egy kis pénzre és hogy adjon vissza valamennyit belőle, akkor megint összeveszett velem és úgy hozta ki az egészet, hogy még én tartozom neki. Állandóan azt hajtogatja, hogy ő nem köteles engem segíteni meg engem eltartani és hogy takarodjak el innen stb. Mindig ez van, amikor van pénzem, akkor jópofizik és kéreget, ha pedig kiderül, hogy már nincs, akkor már le vagyok szarva és összeveszik velem, csak hogy ne kelljen rám költenie semmit sem. Mindig kifoszt minden pénzemből és utána pedig szarban hagy. Nevelőapámmal is ezt csinálta... 10 évig itt élt, ő nem találkozhatott a gyerekeivel, az egész fizetését le kellett tennie az asztalra, ő pedig nem kapott belőle semmit. Se ruhát, se semmit. Nem jártak együtt sehova, csak anyám csavargott mindenfelé ilyenek.
2013. ápr. 22. 22:38
 19/24 A kérdező kommentje:
Vagyis, most hogy jobban belegondolok, emlékszem, hogy ő tanácsolta, hogy vegyem fel magamnak, hogy tudjak venni ezt-azt, meg ne nélkülözzek, de aztán valahogy mégis mindig nála kötött ki a pénz.
2013. ápr. 22. 22:49
 20/24 anonim ***** válasza:
Azt kell végiggondolnod, hogy 20 évesen mi éri meg jobban: hogy egy ilyen hülye p.. kihasznál (már bocsi)és még te veszel fel hitelt, hogy élni tudj, vagy kimész összeszeded magad, szakítasz vele és önálló életet kezdesz. AZ amibe rövidesen belekerülsz itthon egy adósságcsapda lesz. Egyik hitel jön a másik után és majd nem tudod visszafizetni. És nem a te hibádból. Így - nagy hitellel diákként- kezdeni egy életet Magyarországon nagyon nehéz!! Az pedig amit anyád csinál ÉRZELMI ZSAROLÁSNAK hívják. Az ilyen embernek ez kell, hogy igenis magára maradjon, mert nem érdemel senkit maga köré, nemhogy egy ilyen gyereket mint te. Az egyetemet végzed ő meg ekkora BAROM hogy nem tud értékelni. Majd megtanulja, ha elmész. Hagyd ott sürgősen, mert remek irányba haladsz afelé, hogy tönkretegyen anyagilag - merthogy lelkileg már részben tönkretett. Te irányítod a sorsod ne felejtsd el!! Majd meglátod mekkora megkönnyebbülés lesz úrrá rajtad, ha egyszer megszabadulsz tőle! Amikor meg, amikor azt mondja milyen sokkal tartozol neki, csak mondjál neki annyit, hogy nem kérted az életedet, és nem azért szül az ember gyereket,hogy aztán az orra alá dörgölje, hogy mennyivel tartozik....szégyen ez a viselkedés tőle...
2013. ápr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!