Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigykedek rá?

Miért irigykedek rá?

Figyelt kérdés

Az unokaöcsémről van szó. Nagyon bírom, jó fej, de mégis irigy vagyok rá.. Nem mutatom ki, csak legbelül érzem ezt.

Arról van szó, hogy olyan 13 éves korom óta álmom hogy kint éljek Angliában. Ott tanuljak, dolgozzak stb. A szüleim nem igazán tehetősek így anyagilag sosem engedhettük volna meg hogy kint tanuljak.

A nagynénémék sem tehetősek, de a nagynéném férje pár évvel ezelőtt úgy döntött hogy kimegy Angliába dolgozni. Jól tudott angolul így neki mert vágni. Sikerült neki. 1 év múlva kiment a nagynéném és az unokaöcsém is. Akkor 14 éves volt. Azóta is kint vannak. Kint élnek, ott tanul.. Az unokaöcsém ki se akart menni. Nagynéném és anyám beszélte rá, hogy kint jobb lesz neki..Én meg most irigy vagyok, mert annyira akartam volna a helyében lenni.. Kértem anyuékat hogy menjünk ki mi is, de anyuék hallani sem akarnak róla. Kértem hogy engedjék meg, hogy én kimenjek és a nagynénémékkel élhessek, de ezt sem engedik meg..Arra is gondoltam hogy amikor betöltöm a 18 évemet már nem kell a szülői engedély. Tavaly betöltöttem. A nagynénémet megkérdeztem tavaly hogy kimehetek-e és tanulhatok-e ott egy egyetemen. Azt mondták hogy ők szívesen fogadnak, de az egyetemi költségeket nem fogják tudni állni, mert az unokaöcsém is tanul még.. Kértem anyuékat hogy támogassák az angol egyetemet, de nem. Azt mondják nincs rá keret. Most itt vagyok 20 évesen és mint egy 5 éves irigykedek az unokaöcsémre.. Félreértés ne legyen. Én örülök hogy kint van, hogy kint tanul. Én nem ezt irigylem hanem azt hogy nekem miért nincs ilyen szerencsém??? Mindig az jut eszembe hogy én és mások is mennyi mindent megtennének hogy ilyen lehetőséget kapjanak, míg másoknak csak az ölükbe hullik..

Hogy ne legyek irigy??


2013. ápr. 18. 20:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsika.. lemaradt egy szó:

" Most itt vagyok lassan 20 évesen

2013. ápr. 18. 20:51
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne legyél irigy, helyette nézz utána a dolognak. Angliában tudtommal egészen bevett szokás, hogy a fiatalok diákhitelből fizetik az egyetemet.
2013. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Először is azirigységet cseréld fel arra, hogy "barátaink örömének mi is örülünk". Szóval örülj, hogy valakinek sikerült.

Másodszor pedig azt javaslom, ne add fel. Nemcsak ez az egy lehetőség van. Keress rá különféle lehetőségekre, akár Angliában, akár másutt. Nem könnyű, de nem lehetetlen. Gondolom, tanulod az angolt, vagy már meg is szerezted a nyelvvizsgákat, talán többet is. A spanyolv nyelv könnyen megtanulható, és sok oylan országban beszélik, ami még Angliánál is nagyobb kaland. Ne ragaszkodj az egyetlennek vélt megoldáshoz, hanem gyerünk ráhajtani!

2013. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Te most mivel foglalkozol? Ha tanulsz,akkor a tanulmànyaid utàn bárhova mehetsz. Nehogy azt hidd, annyira jó kint élni, nem látsz bele az életükbe, hogy mennyit dolgoznak, hogy megélhessenek. Mondjuk attól is függ, hogy mit dolgoznak. Felejtsd el azt, hogy irigykedsz, mert te elõtted is az élet!
2013. ápr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Sokakat itt Magyarországon sem tudnak támogatni a szülők anyagilag az egyetem terén. Ezek az emberek dolgoznak.

Ha nem vesznek fel az itteni egyetemre akkor nekem is kellesz,mert a szüleimnek nincs arra pénze,hogy másik városban tanuljak.

Egyébként rengeteg külföldi egyetem ingyenes,csak be kell jutni és bent maradni,meg könyveket fizetni. Neked pl a lakhatás is meglenne oldva, külföldön meg az kerül a legtöbbe.

"míg másoknak csak az ölükbe hullik" te is sokkal több lehetőséggel indulsz mint én,aki szintén külföldre vágyik. Mennék én,csak nincs kint senki. Így mint ahogy előttem már írta valaki,az a terv,hogy tanulok és utána megyek el innen.

2013. ápr. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha lenne hol lakjál és 1-2 hónapig esetleg el is tartanak. Akkor menyél ki keressél melót és mellette nézzél valami sulit estin / levelezőn, a munkából megvan a tandíj + költőpénz / lakbér, hogy ha kérnek / adnál.
2013. ápr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Bence_ ***** válasza:

Azért vagy irigy, mert úgy érzed neked ez nem sikerülhet.

Reménytelennek látod a dolgot.

Angolul jól beszélsz?

1 fogod magad kimész, kint dolgozol 1-2 évet és aztán beiratkozol kint

2 itthon olyan főiskolára/egyetemre jelentkezel akiknek az erasmus partnerük kint van Angliában.

És tádám már kint is vagy!

2013. ápr. 19. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!