Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meg lehet ezt úszni bűntudat...

Meg lehet ezt úszni bűntudat nélkül?

Figyelt kérdés
2 bátyám van, akik már elköltöztek itthonról régebben, én lakok már csak itthon. A párommal mi is szeretnénk végre összeköltözni idén nyáron. Apám alkoholista, abból a hülye fajtából ráadásul, szóval annyira rossz érzés, hogy itt kell hagynom anyukámat vele kettesben. Emiatt alig merek elköltözni. Neki sajnos nem sok lehetősége lett volna elköltözni, amíg mi itthon laktunk 3 gyerekkel nem igen tudott volna egyedül megélni, de most se nagyon, 1 keresetből hogy fizessen albérletet meg éljen meg meg stb, szóval neki nincs nagyon lehetősége :S
2013. ápr. 17. 12:54
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Anyukád ha egyedül marad akkor nyugodtan elköltözhet ő is. Jó magam is 1 fizetésből (és nem keresel hűű de sokat) szobát bérelek, és szépen elvagyok.. Ha akarna anyukád is tudna lépni.
2013. ápr. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet így végre anyukád is döntésre kényszerül. Azt meg ne felejtsd el, hogy ő választotta magának ezt a férfit és ha olyan nagyon rossz neki, akkor tudott volna lépni. Anyum is egyedül él a nyugdíjából és elég jól el van, sokkal jobban, mintha apámmal maradt volna. Meg aztán, hogy te is elköltözöl itthon, akkor mi tartsa össze őt, meg apádat? Ne legyen bűntudatot, anyukád döntése miatt. Az az ő döntése, neki kell érte felelősséget vállalni. Felnőtt ember, nem gyerek.
2013. ápr. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Meg lehet. Nálunk pont fordított a helyzet, anyukám iszik, apukám sajnálom. Nem válik, merthogy nem tudná kifizetni anyukám részét a házból. Nem költözik, mert nem. Most erre mégis mit mondjak?

Mellesleg én is elég sokáig éltem egy keresetből albérletben, meg lehet oldani, és nem is nélkülöztem.


Rossz így látni a szülőket, de nem a gyerek dolga, hogy megoldja az életüket. Ha anyukád döntésre jut, akkor segíts neki. Én mondtam apukámnak, hogy ha segítség kell, számíthat rám, akár lakhat is nálunk, ezt tudom tenni. Szerintem mondd ezt anyukádnak, és tényleg segíts neki, ha döntésre jut. De a te életed ne rendeld alá az övének.

2013. ápr. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
anyád felnőtt ember, ha apád elissza a pénzt, akkor milyen pénzről beszélsz, vagy annyira sok a lóvé? Lehet, most végre ő is mert majd lépni, ha akar, de szerintem nem akar...anyám is tök jól elvan az alkesz apám mellett, sosem értettem, pedig egyedül jobban élne.
2013. ápr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy szerintem ő maga sem akar költözni, nem is értem miért. Gondolom fél attól, hogy mi van ha munkanélküli lesz vagy ilyesmi, akkor mit csinálna. Szerintem nem is akar elköltözni, mert fél.
2013. ápr. 17. 13:16
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, évtizedek alatt hozzászokott, és elvan benne. Az ismeretlen mindig ijesztő.

De azért, mert ő fél, te élheted az életed.

2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Keressen albérlőtársakat. Sokan csinálják ezt. Legyél mellette, támogasd és akkor el fog költözni.
2013. ápr. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Anyukád felnőtt. Az ő döntéseit ne te akard meghozni,épígy snem lenne jó, ha ő akarna helyetted dönteni bármiben is.
2013. ápr. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Éld a saját életedet és ne áldozd fel.

Tudd azt, hogy sokszor az alkoholista párja se nagyon akar változtatni a helyzeten, mert kölcsönös függőségbe vannak.

Élj, szabad vagy az, hogy anyukád mit csinál az az ő élete.

2013. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!