Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hóforduló ünneplés sok év...

Hóforduló ünneplés sok év után is? Mi értelme?

Figyelt kérdés

Ismerős párról van szó,minden hónapban ezen mosolygok.

5 éve együtt vannak,nem élnek együtt,de egy városban.

A fiúnak(férfinak,közel a 30hoz) minden hónapfordulón étterembe kell vinnie a lányt (25 fölött).És jár hozzá az ajándék is.(lány nem ad viszont).

És ez a fiú anyagi helyzetétől függetlenül kell,mert ha halasztaná kicsit későbbre,akkor hiszti és szexmegvonás hetekig.

Évek óta ezt csinálják,mókás.

(összeköltözni nem tudnak anyagi okok miatt)


Mielőtt valaki irigységgel vádol,nem vagyok az,élem boldog mindennapjaimat,párommal együtt mosolygunk és szörnyülködünk a páron,és sajnáljuk a fiút.


2013. ápr. 16. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Mi is megszoktunk emlékezni arról, hogy "na ma hónap fordulónk van", de ennyi. :) Most így mondtad éppen ma van! :D

De azt én is mókásnak tartom, hogy ennyire meg kell ünnepelni. Szerintem egy idő után varázsát veszti az egész. Én inkább egy kötelező kellemetlenségként élném meg, hogy még átsem adtam az ajándékom már azon kéne gondolkozni, hogy következő vacsi mellé majd mi jár. :) Mindenesetre, ha ők így boldogok, engem oszt nem zavar...

2013. ápr. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

De jót mosolyogtam a kérdésen, és hogy pont "szembenézett" velem :)

Mi 6 év után kezdtünk el "hófordulókat" tartani, de lehet csak véletlen. A 6. évfordulónkon (2. házassági, egy napra időzítettük) volt a kisfiunk 5 hónapos, elmentünk vacsizni a férjemmel, először a születése óta. Megállapítottuk hogy milyen jó is gyerek nélkül kettesben egy kicsit, csinálhatnánk gyakrabban is, havonta egyszer megérdemeljük (étterem, színház, séta akármi) Ő mondta hogy akkor legyen minden 10-én. Azóta (4 éve) így van.Persze nem hisztizek, nem várok semmi ajándékot, bőven elég, hogy akkor hallom amit mond:) Volt már hogy valami miatt elcsúszott/kimaradt de ez csak pár alkalom.

Én nem tartom értelmetlennek. Sőt szerintem kellene minden kapcsolatba. Nem feltétlenül időhöz kötve, és nem elvárási alapon azt azért hozzátenném.

2013. ápr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
hát a helyedben én is csak mosolyognék rajta :) mi is majdnem 5 (4,5) éve vagyunk együtt, de még az elején se tartottuk meg a hónapfordulót, sőt, mivel karácsonykor jöttünk össze, ált. csak boldog évfordulót kívánunk egymásnak, de különösebben nem ünnepeljük. szerintem a házassági évforduló az igazi, azt már úgy meg lehet ünnepelni egy kis vacsival vagy ilyesmi, de szerintem az is szép dolog, ha csak az emlékeket felidézzük :) ez a hónapfordulós csacskaság teljesen abszurd és gyerekes sztem. :)
2013. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Első pár hónapban még oké,friss szerelem,értem.

De évek után?


Mi csak évfordulókat tartunk,ugyanazon a napon házasodtunk (mákunk volt,szombatra esett),apróbb ajándék is van (semi más ünnep nincs a környékén sem).

Járunk mi is étterembe,kirándulni,mindenfelé,de nem úgy hogy muszáj,még akkor is,amikor a villanyszámlára már nem fogja futni.


Hozzátéve,hogy egyoldalú a dolog,a lány nem ad semmit,csak a hisztit,ha mégsem jut rá.

(plussz ki képes minden hónapban újabb és újabb meglepetésajándékot kitalálni)

2013. ápr. 16. 11:33
 5/17 anonim ***** válasza:

Kimenni sétálni egyet ingyen van. Beülni egy kóla mellé 500 forint ha hétköznapra esik, nincs nagy forgalom és nem löknek ki ha két órát ott ülünk:)

Szóval anyagiakon ez annyira nem múlik.

De még egyszer mondom, ne elvárás legyen. És mindegy melyik napon. Csak szerintem a legtöbb párnak van igénye kettesben lenni akár 1 , akár 10 év után (ha tényleg nincs az sem feltétlen gond). Mi nem akarjuk ezeket kihagyni. Azért fix az időpont, és azért nem térünk el tőle csak ha nagyon kell, mert így elmegyünk. Nem merül fel, hogy inkább ezt és ezt kellene megcsinálni, és nem vesszük magunkon észre hogy már fél éve nem voltunk sehol együtt, mert elrepült az idő észrevétlenül.

2013. ápr. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Általában pedig azért étterembe járunk, mert szeretjük a hangulatát. De ha kevesebb pénzből kellene megoldani akkor meg tudnánk. Szóval ha csak annyi lenne a "gond" hogy minden hónapban elmennek megünnepelni a kapcsolatukat nem lenne probléma. Nem tartom hülyeségnek, gyerekesnek
2013. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva.

Lehùzza a csaj, nem is kicsit, nem értem, hogy nem esik le a fiùnak! Honapfordulo? Wtf?:D szexmegvonàs, ha nincs ajàndék? Na ne!:D

Vikágos, mint a nap!

2013. ápr. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
*vilàgos (köszipuszi, karma:))
2013. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Semmi értelme a hónapfordulónak, max a tiniknél, akik általában csak pár hónapot vannak együtt a másikkal. A csaj borzasztó, hogy szinte kizsarolja a hapsiból a hónapfordulót, nem lennék a helyében.
2013. ápr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Mi is megyünk ide-oda,nincs olyan hónap,hogy ne ülnénk be vacsizni valahova (bár sosem eltervezett,csak épp nincs kedv főzni vagy meglátunk valami újdonságot),vagy csak egy forrócsokira egy hangulatos kávézóba.

De közös kasszából,ami nem kong az ürességtől,más mint az egyik fél fizet csak,és szinte kötelezően mindig ugyanakkor.

(nekem ez kb olyan lenne,mint ha minden másnap pontban 6kor legyen szex)

2013. ápr. 16. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!