Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek eddig miért ezt...

Szerintetek eddig miért ezt az oldalát mutatta?

Figyelt kérdés
Most édesapám és a barátom kapcsolatáról szeretnék írni,mert a mai napig azt hittem édesapám egyeltalán kedveli a barátom.A barátom 18 éves és nálunk lakik.Az édesanyja meghalt,apja iszik,és már többször megverte a barátommat,még 17 évesen is.A lényeg,hogy megkérdeztem édesanyám,hogy ide költözhetne hozzánk,mert ő tudd hatni édesapámra 17 éves koruk óta együtt vannak,és mondhatni még fiatalok 35 évesek.A barátom olyen dologgal foglalkozot amivel nem kellett volna,mert az apja minden pénzt elivott,ő pedig tanul még,én nem tudtam neki pénzt adni amivel ki segíthetem volna.Nekem meg van ami kell, és jól állunk,de édesapám fogja a pénzt.Ezek a dolgok most kezdik utol érni,és ma voltak érte rendőrök.Édesapám ki ment és mondták neki,hogy el kell vinnük a barátomat.A lényeg édesapám teljes mértékben kiállt a barátom mellett,össze is vitatkozot a rendörőkkel,mert lekezelően bántak a barátommal,édesapám mondta a neki ne mondj neki semmit,mire a rendőr szó szerint ezt mondta,hogy minek védeni egy sz@rházit.Erre ádesapám a rendőrnek,mire fel viselkedsz te lekezelően ezzel a fiúval,ha bármi bántódása esik ennek a fiúnak,velem kerülsz szembe,nem egy 18 éves sráccal.Szóval a rendőrök elvitték édesapám ment a rendőr autó után.A rendőrség 30km-re van tőlünk ahova vitték.Ami a barátomnak,nagyon jól esett amit el mesélt,hogy amikor beértek édesapám oda ment a rendőr autóhoz,és mondta neki újra,ne mondj semmit bármit mondanak,ne szólj egy szót sem mindjárt itt az ügyvéd,és ne félj itt vagyok kint és jössz velem te is haza.Végülis haza jöhetett,az ügyvéd ment és egyenlőre elintézte neki a dolgot.Nem tudtam én sem,és a barátom sem mire vélni ezt,és meg mondom ősszintén,ahogy haza jöttek,a barátom sírt is,hogy ennyire még senki sem állt ki mellette.De ami érdekes édesapám megint,fel vette a kemény stílust.Édesanyám azt mondja,hogy ő ilyen,és azt kell nézni milyen mértékben állt ki mellette és ezt kell becsülnünk.De meg hallgatnám más véleményét is,miért van az,hogy szorúlt helyzetben,ki húzta a bajból,általában pedig nem is nagyon szól hozzá.Mint például most is,mintha megsem történt volna ez.
2013. ápr. 15. 00:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Összességében apu is ilyen. Kemény külsejű, de néha kimutatja azért milyen is valójában. :) Tudja mit akar, céltudatos, tekintélyt parancsoló ember, akinek nehéz ellent mondani.

Ennek ellenére 16 éves koromban egyszer elájultam egy áruház közepén, ő fogott meg, a karjaiban csuklottam össze. Soha semmi bajom nem volt, nem vagyok beteg, nem volt előzménye. Amikor magamhoz tértem, ültem egy széken és apu könnyes szemeit láttam magam előtt, ahogy pofozgatott fel. :) Akkor éreztem meg először igazán, hogy hiába a kemény külső, azért nagyon szeret. Életemben akkor hallottam tőle először (és azóta utoljára), hogy mennyire megijedt és soha többé nem akarja ezt átélni és nem akar elveszíteni.

Még egy ilyen eset volt, amikor elutaztam egy nyári szezonra és ő jött ki elém a reptérre. Jó szorosan átölelt és ugyan próbálta leplezni, de éreztem, ahogy rázkódik a sírástól, annyira örült nekem. :) Hiába vagyok túl jócskán a húszon, még is én maradok örökre a pici lánya, még ha zord is a külseje és a viselkedése hétköznapokon. :)


Valószínű a te apukád is megértette azt, hogy a barátodnak soha nem volt kire számítania és most sincs. Amit tett, azt megtette, mindegy miért, de nem volt egy apa mellette, aki keményen fogja és megmondja neki mi a helyes. Még ha ezt nektek soha nem is mutatta ki, valószínűnek tartom, hogy így gondolja. Az hogy megvédte, kiállt mellette és segített a párodnak, az ezt tükrözi. Azért a párod eresszen meg egy hatalmas köszönömöt az apukádnak, hogy érezze, hogy hálás.

Te pedig ha kicsit számítóan rosszcsont akarsz lenni, mondd el anyukádnak mennyire meghatotta a barátodat, hogy apukád így viselkedett vele. Ő úgy is visszamondja apudnak, hagy essen jól neki, hogy hálás neki a lánya. :)

2013. ápr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ahogy kijöttek a rendőrségről,mondta neki a barátom,és apu csak annyit,mondott hogy üljé befele az autóba és gyerünk haza.Anya csak annyit mondot,hogy ő nem volt ideges mert tudta,hogy apu megoldja,mert ilyen volt egész életébe.


Anyukám is elmesélt egy történetet,hogy amikor fiatalok voltak,de már meg voltam én is elég szegények voltunk,apukám is keveredet hasonló dologba,amiből át tudot térni a helyes útra,és vele is csúnyán beszéltek a rendőrök.Volt egy rendőr aki elvitte,és pár évvel később igazoltatta aput,és finoman szólva apu henceget a rendőrnek,hogy kiből nem lesz semmi meg hasonló,és a rendőr elkezdett kekeckedni,hogy meg van minden a kocsiban,és apu azt mondta neki,ez egy luxus autó olyan dolog is van benne amiről te még nem is hallodtál.Ezt csak azért írtam le mert,gondoltam arra is hogy csak azért csinálta,mert útálja a rendőröket,de édesanyám azt mondja ő is mélyről indult,és azt mondta olyan kitartással juttot el arra a szintre,ahol most vagyunk,ami nem sok emberben van meg,és ez tette ilyenné.Mindenki lenézte,és sokszor mondta édesanyámnak,hogy kifogunk törni ebből és még fognak az emberek pislogni,hogy hoppá ez megcsinálta.Apu nagyon megbecsüli anyukámat,és ez vissza is igaz anyukám pedig bálványozza aput.Volt olyan,hogy anyu járt el dolgozni,mert apu olyan dologgal foglalkozik amit itthonról intézz,mindegy tökéletesítette,és minden nap amikor anyu ment dolgozni,reggel apu mindta,nem sokáig kell már kibirnod,és mikor haza jött akkor is mondta neki bizon benne.Anyu szerint,apu nagyon félt,hogy ő itthon,van és hogy anyu nem fog kitartani mellette,de anyu azt mondta,megsem fordult a fejében.Ez volt kb 8 éve.

2013. ápr. 15. 00:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!