Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan félek az apámtòl?

Jogosan félek az apámtòl?

Figyelt kérdés

10 éves koromig mindennap vert és ordított velem, úgy hogy bevizeltem és becsinàltam.

Most hogy bajba vagyok a lakàshitel miatt amibe 6 éve belekényszerítettek (amibe magamtól nem mentem volna bele) fenyeget, ha elárverezik a hàzat azért mert nem tudom fizetni agyoncsap. Igaz màr 31 vagyok, de a mai napig rettegésben élek miatta még így is hogy nem lakók otthon.


2013. ápr. 13. 14:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a történtek után nemcsoda,hogy igy érzel de szerintem valahogy tűl kell tenned magad rajta és kiállnod az igazadért.És ha nemjavul az állapotod fordulj szakemberhez ami nemszégyen.Inkább az édesapád hibája.
2013. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Le kell győznőd a félelmeidet, és a multadat zárni.Az ilyen embereket meg helyükön kezelni.
2013. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Hanna0308 válasza:
65%
Szerintem jogos a félelmed.Ha engem is vernének biztos én is félnék.Viszont állj a sarkadra, mond hogy te már felnőtt vagy, és hogy ez nem az ő dolga.Ha pedig segítségre lenne szükséged miért nem kérdezed meg anyukádat?(bocs ha rosszat kérdezek)
2013. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Persze hogy érthető hogy félsz, hiszen ez az ember évekig rettegésben tartott bántott megalázott. De már nem vagy egy 10 éves kisgyerek, itt az ideje hogy vissza vágj neki. Nem kell tovább félned.
2013. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
alljal már a sarkadra és adj egy fulest a faternak. amugynhogy tudták belekenyszeriteni? olyan nincs ha valamit nem akarsz akkor nem csinálod. vagy kést szoritotak a nyakadhoz?
2013. ápr. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nehogy összeverekedj vele! Egyrészt, mégiscsak az apád, másrészt, úgyis ő az erősebb, meg nem is lennél képes rá. Bizony érthető, hogy frélsz tőle. Kérdés meg van-e elégedve, a nevelésének az eredményével: Egy félénk nyuszi, rettegő fiatalember. Teljesen érthető. Csak nehogy eltanuld tőle. Inkább legyél csendes és szelíd. Csakhogy a ház ügy, vagyis az adósság ettől nem oldódik meg. Ki az, aki belekényszerített a kölcsön témába? Menj a "kormányablak"-hoz, kérdezd meg, hogyan tudnál segítséget szerezni. Most van olyan kormányprogram, hogy segítenek hasonló helyzetben. Ha valki tudja, hva kell fordulni, légyszi írja meg.
2013. ápr. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem fizetném és röhögnék rajta, amikor az utcára kerül. Ha nem laksz velük, mi az, hogy agoncsap? Üsd le a fejét a vénembernek!
2013. ápr. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én ne azt mondtam mhogy verekedjen össze vele csak azt hogy verjen le neki kettőt hogy észhez térjen
2013. ápr. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindeközben édesanyád hol volt? No nem mintha közöm lenne hozzá, de elsősorban az ő szégyene ha ezt apádtól eltűrte és nem fogta menekülőre a gyerekeivel az első verés után. H nem élt veletek, gy elnézést meg persze ez most rajtad nem is segít. Ha ennyire rettegsz, kérj segítséget szakembertől, aki feldolgozza az átélteket Veled együtt és ha a helyére fognak kerülni benned a dolgok, magad is tudni fogod miként kezeld a helyzetet. Privát véleményem az, hogy ne fizesd a hitelt! Vigyék a házát nyugodtan. szakítsd meg vele a kapcsolatot ha másként nem megy ,amennyiben pedig fenyeget mondd meg neki, hogy elmúltak azok az idők amikor terrorban tarthatott és ha nem hagy békén, te sem hagyod annyiban és lépéseket teszel. Ne tűrd tovább, ez gyalázat! Tudom, sokan homokba dugják a fejüket, a hivatalos út meg gyakran járhatatlan, de szerencsére vannak még segítőkész, tenni akaró, cselekedni is képes emberek mindenhol! Sok sikertés kitartást kívánok!
2013. ápr. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Végre valaki akinek hasonló a helyzete mint nekem! :( apám kezességbe próbál kényszeríteni, az öcsém már nyakig benne van. Mindene a pénz! egy érzelmi roncs az egész család. ordítottam és megmondtam hogy nem írok alá semmit. Költözz tőle minél messzebb.
2013. ápr. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!