Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Jogosan félek diákhitelt...

Jogosan félek diákhitelt felvenni, annak ellenére, hogy jelenleg ez az egyetlen kiutam a mélyből?

Figyelt kérdés
Sok rosszat hallok a diákhitelről, pedig már egy hónapja felvettem volna, ha nem ijesztgetnek, mégis hiszek az embereknek és tudom milyen mocskos a mai bankrendszer, olvastam sok összeesküvés elméletet is a témával kapcsolatban, mégis most ott tartok, hogy nagyon kéne az a pénz, amit csak így tudok gyorsan és biztosan megszerezni. 200 ezerről lenne szó egyébként.

2012. nov. 6. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tanulmányaid finanszírozására veszed fel, akkor megéri, minden egyéb esetben pedig nem. Azok szoktak ijesztgetni a diákhitellel, akik nem értik a lényegét! Én is felvettem, ha az előírt minimum összeget törlesztettem volna, még ma is fizetném. Többet kell fizetni, mint az előírt minimum és akkor nagyon hamar vissza lehet fizetni. Sok olyan szidja a diákhitelt, aki a bulijait fizette belőle, most hogy fizetni kellene, máris szidja az egészet, holott a diákhitel a legjobb hitel manapság.
2012. nov. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nekem szerencsére nincsenek anyagi gondjaim és minden hitel rossz, de egy neves internetes gazdasági lapban olvastam, hogy mennyire megéri felvenni. A diákhitel 2.0-át ajánlom. Ez egy merőben hallgató és zsebbarát rendszernek tűnik az elsőhöz képest. A különbség az 1. és a 2. között az, hogy az előző szabad felhasználású, a 2. azonban csak a tandíjra költhető el. A kamat úgy tudom, hogy 2%, a többit az Állam átvállalja. Ha figyelembe veszed, hogy a jegybanki alapkamat 6,25%, akkor elég baráti. Persze felmerülhetnek egyéb járulékos költségek, amiről én nem tudok, de ha kiszámolod, hogy az Állam pénzét használod 2% kamatért - tegyük fel, hogy a diákhitel 2.0 és az el nem költött pénzed közötti különbözetet (ha lenne kp-d) pl. bent hagynád a bankban kamatozni 6-7%-kal, akkor máris nyersz 4-5 %-os hasznot a kamatkülönbözetből.


Bővebben: [link]

2012. nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én még az elsőt vettem fel a kezdetek kezdetén. maximális időtartamra, maximális összeget. már nem is emlékszem, mikor fizettem vissza, de jó pár évvel ezelőtt lejárt.

a különbség köztem és azok között, akik szidják az, hogy én nem hülyeséget tanultam és nem minimálbér után fizettem. (egyébként én mindig a fizetésemből adódó minimum összeget fizettem ezresre felkerekítve)


ha olyat tanulsz, amivel el fogsz tudni helyezkedni és keresni is fogsz, akkor vedd fel nyugodtan, mert a legolcsóbb hitel, ami létezik. ha nem, akkor ne vedd fel.


felnőtt ember vagy, szavazati joggal, ha arról mersz dönteni, hogy ki irányítsa az országot, akkor azt is kell tudnod mérlegelni, hogy mennyit fog érni a diplomád.

2012. nov. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elozo hozzaszolo helyesen latja a dolgot. A jovobe mindig megeri befektetni, viszont ha dipolomas segedmunkas akarsz lenni minimalberet akkor felesegles. En teljes osszeget vettem fel, most kezdtem torleszteni. A sikertelen alamvizsgam ellenere 1 heten belul talatam allast a szakmamban korrekt fizetessel. Mikor felvettem en ugy voltam vele, hogy inkabb evtizedekig fizetem(legrosszabb esetben ugye:)) a fizum 5-6%-at torelsztesre, mint hogy havi 80K-t keressek.
2012. nov. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én szocmunka szakon tanulok, másodéves vagyok és költségtérítéses, és most vettem fel először. Tavaly a szüleim vállalták, mert ki tudtuk valahogy fizetni, de idén eme remek országos helyzet minket is taccsra vágott. Én is rengeteget gondolkodtam rajta, nekem is mindenki mondta, hogy nagy kib*szás, meg hülye vagyok. Szerintem csak realista, mert ha nem vettem volna fel, akkor nem tanulhattam volna továbbra is, van egy érettségim, meg egy hasznavehetetlen OKJ-m (ami a szocmunka diplomámmal viszont már kamatoztatható), nem tudom mit csinálhatnék egyébként, max a munkaügyi központba járkálhatnék, és erősíteném a munkanélküliek táborát. A hitelből tandíjat fizettem, meg szemüveget csináltattam (14 éves koromban csináltattuk a régi szemüvegem, most 21 vagyok és sokat romlott sajnos ezidő alatt a látásom), a maradékot a szüleim kapták, mert tönkrement a kazánunk, nem tudtunk fűteni.

Sok olyat ismerek, akik bulikra, szórakozásokra költik, egy lány ismerősöm október közepén megkapta a magáét, és 30 ezret elvert ruhákra, táskákra, meg egy 13 ezres táskára... na ez a hülyeség.

Szerintem ha olyan szakra szeretnél menni, ami használható diplomát ad, akkor vágj bele. Mert ezt nem tudják sokan megérteni, hogy néha nincs más lehetőség. Szeptember elején nyitottam diákszámlát (ami legtöbbször ingyenes) még aznap kitöltöttem a diákhitel papírokat, vissza is vittem a bankba, kértem engedményezést, és október közepén jött is a pénz.

Sok sikert a továbbiakhoz!

2012. dec. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!