Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mennyire vakmerőség szerintete...

Mennyire vakmerőség szerintetek felvenni Diákhitelt?

Figyelt kérdés
Egy év tandíjamat akarom fedezni belőle ami 320.000 lesz. Mik a tapasztalatotok aki már elkezdte fizetni ???
2012. febr. 2. 09:00
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
Aki felelősen veszi fel és utána minden hónapban normális összeget törleszt(tehát nem a minimális kötelezőt), akkor nagyon megéri, mert hamar vissza lehet fizetni. Azok szoktak panaszkodni a diákhitelre, akik csak a minimális összeget fizetik, és csodálkoznak, hogy így csak nő a tartozásuk. Én 1,5 év alatt visszafizettem a felvett 2 millió diákhitelemet. (Meg persze nem büfészakra vettem fel a pénzt, hanem gépészmérnöki tanulmányaimra.)
2012. febr. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik köszi :)
2012. febr. 2. 11:47
 3/3 anonim ***** válasza:

A mai világban eléggé vakmerő lépés, főleg akkor, ha a családod nem milliomos, és tanulmányaid után nincs biztos, jól fizető állásod.

1. Ha felveszed, már az első naptól ketyegnek a kamatok.

2. Lehet előtörleszteni (ha van miből), de ha lenne miből, akkor nem vetted volna fel.

3. Ha befejezted a sulit, el kell kezdened a törlesztést. De ha csak a minimális összeggel törleszted, akkor csak nőni fog az összeg, mert az még a kamatot sem fedezi.

Én szegény családból származom, azért vettem fel, hogy ki tudjam fizetni az albérletet, és tudjak miből élni. (Mellette melóztam is.)Összesen 625.000-et vettem fel, 2,5 évre, havi 25.000-et. Amikor befejeztem a sulit akkor volt kb. 800.000 a tartozásom, akkor elkezdtem törleszteni a minimális összeggel, mert nem volt állásom, jövedelmem. Amikor lett jövedelmem, akkor meg olyan keveset kerestem, épphogy megéltem belőle, így szintén csak a minimálisat törlesztettem. Egy ideje már jobban keresek, azóta minden hónapban 2x utalok, egyszer a minimálisat, majd előtörlesztek. 2005-ben kezdtem el törleszteni, most 2012. januárjában 700.000 Ft volt a tartozásom. Hogy vakmerőség-e? Határozottan IGEN! Ha van más alternatíva, válaszd azt.

2012. márc. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!