Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja, azt a párom,...

Miért mondja, azt a párom, hogy jobbat érdemelnék mint Ő?

Figyelt kérdés

Már többször is mondta,hogy egy komolyabb,érettem férfit érdemlek,aki jobb,szebb,gazdagabb mint Ő,mindezt szomorú hangon. 2 éve vagyunk együtt,imádjuk egymást,de mikor depisebb kedve van ilyeneket mond.Gondolom,hogy önbizalom hiánya van,de ennyire?Nekem ezt rosszul esik,mert olyan mintha nem akarna engem,"mert túl jó vagyok neki és nem érdemel meg".Mit tehetnék?

21 lány


2009. szept. 23. 09:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szakítószöveg, vagy önbizalomhiány. Nyomozd ki hogy melyik az igaz. Ha szakítani akar akkor dobd ki te, viszont ha önbizalomhiányos akkor meg segíts neki.
2009. szept. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
61%
Sajnos szakítani fog veled!
2009. szept. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kicsit sem biztos hogy szakítani fog. Én is mondtam anno a férjemnek és ő is nekem, de soha nem akartunk szakítani. Egyszerűen néha az ember rossz passzban van, van hogy semmi nem jön össze és összeomlik. Próbáld dícsérni, támogatni minden kis apróságban. Mondd meg neki, hogy (gondolom téged fasza csajnak tart) örüljön, hogy ilyen tuti bnője van, ne depizzen, mert te is imádod őt. De a dícsérgetés a legfontosabb, mondd neki sokszor, hogy mennyire imádod (pl a fülét... még ha nem is a legtökéletesebb:)).
2009. szept. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
31%
Azért mondja ezt mert nem szerelmes beléd. Lehet, hogy szeret és ragaszkodik, de nem szerelmes az tuti.
2009. szept. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem szakítós szöveg. Csak azok mondják ezt, akiknek nem volt még ilyen emberrel dolguk. Az én exem nem nekem mondogatta ezt, hanem a közös ismerőseinknek. Hogy nem érti, miért álltam vele szóba és, hogy hozzá egy csúnyább, átlagosabb lány való. Velem inkább csak félénk volt. Nekem nem jött be, így szakítás lett a vége (az én részemről). Nekem azok a ffiak tetszenek, akik határozottak. Neked azt javaslom, hogy építgesd az önbizalmát, mert látszik, hogy szereted! Ki kéne deríteni, hogy mi nem tetszik a párodnak magán. Kopaszodni kezdett az utóbbi időben? Meghízott? Ha nincs rajta változás, a kezdetektől ilyen volt?
2009. szept. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Néhány válasszal egyet értek, csak nem teljesen így fogalmaznék. Ez nem egyszerű önbizalom hiány, hanem önértékelési probléma. Azt ennyiből persze nem tudhatom, mennyire súlyos. Sajnos az nem oldja meg, ha tömjénezik az ilyen embert, mert akkor a kapcsolat könnyen átcsúszhat egy olyan játszmázásba, ahol a gonddal küzdő fél szóban leértékeli magát, majd hagyja, hogy a másik felértékelje Őt. Ettől teljesen rá lesz utalva erre a másikra, ami nem túl biztató. (Bár egy ideig stabil párkapcsolatot is eredményezhet, ha a másik fél elégedett ezzel a státusszal. Itt a kérdés feltevője nyilván nem az.)


Első körben azt tenném, hogy megdicsérem, ha valamit jól csinál, megköszönöm, ha valamit tesz értem. Ez nyilvánvalónak hangzik egy gyerek esetében, de esetlenül egy felnőttnél. Pedig ebből a szempontból az ilyen ember éppen nem teljesen felnőtt, azért van nagyobb szüksége a külső megerősítésre. Ez a problémája. Ebben nincs semmi lenézni való. Neki ez a gyengesége, másnak meg más.


A végleges megoldás érdekében megpróbálnám arra terelni a páromat egy ilyen helyzetben (illetve tettem is már ilyet), hogy találjon olyan kihívásokat, amikben eredményeket ér el. (Bármi lehet ilyen.) Fontos a fokozatosság elve. Először jobban támogatnám, aztán amikor már erre nincs szükség, kevésbé. Közben pedig Én is megtalálom azt, amiben felnézhetek rá. Ez fontos, mert csak úgy eredményes, ha Én őszinte vagyok. Tehát ha eljátszom, hogy Ő milyen "szépokosértelmesügyes" miközben az ellenkezőjéről vagyok meggyőződve, akkor azt Ő megérzi, Én meg lebukok. Ha viszont találok olyat, amiben őszintén tudok rá felnézni, akkor az önbecsülése "magától" fog javulni, és később nem lesz ráutalva az én szóbeli tömjénezésemre. Tudni fogja, hogy Ő valamiben JÓ, és ebbe bármikor megkapaszkodhat.


Ha pedig nagyon súlyos ez az önértékelési zavara, akkor célzottan, mintegy otthoni terápiát vetnék be. Olyan játékok, sporttevékenységek, ahol a résztvevők tudják magukat másokhoz mérni, nagyon jók erre. Ha az ismerősi körben van erre hajlandóság, társas játékok, Activity, ilyenek. Tényleg nem azon van a hangsúly, hogy valami eget rengető dolgot vigyen véghez. ;o)

2009. szept. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!