Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondja, azt a párom,...

Miért mondja, azt a párom, hogy jobbat érdemelnék mint Ő?

Figyelt kérdés

Már többször is mondta,hogy egy komolyabb,érettem férfit érdemlek,aki jobb,szebb,gazdagabb mint Ő,mindezt szomorú hangon. 2 éve vagyunk együtt,imádjuk egymást,de mikor depisebb kedve van ilyeneket mond.Gondolom,hogy önbizalom hiánya van,de ennyire?Nekem ezt rosszul esik,mert olyan mintha nem akarna engem,"mert túl jó vagyok neki és nem érdemel meg".Mit tehetnék?

21 lány


2009. szept. 23. 09:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Ez egy nagyon ócska szakítós duma-már ne haragudj,hogy ezt mondom,de hány ember mondja ugyanezt,ha mondjuk nyer a lottón-ne egy főnyereményt,legyen csak pár százezer ft.

Ó,hát nyertem,de nem örülök neki,mert vannak olyanok,akik ezt jobban megérdemelnék.Hány ember mondana le róla önzetlenül,mert úgy érzi ezt más jobban megérdemelné???

amit tehetsz,hogy megpróbálod az önbizalmát erősíteni,de aki belemerül az önsajnálatba annál ezt elég nehéz.Kitartást kívánok neked,mert a szeretet sok problémán átsegíthet.

2009. szept. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Azok az emberek szokták ezt mondani, akiknek nagyon alacsony az önbecsülésük és csodának veszik ha lesz egy párjuk, aki tényleg saját magukért szereti őket. Személy szerint úgy találom hogy nincsen idegesítőbb egy önsajnáló, depressziós párnál, aki ilyen hülyeségekkel traktál. Sokszor azért viselkednek így, mert biztatást akarnak hallani, egy nagy cáfolatot, egy szép kis tömjénzést.

Nem tudom megmondani hogy mit tegyél, mert mindenki máshogy viszonyul ehhez. Én például úgy, hogy a férfi legyen férfi, legyen önbizalma, ne a szimpátiámat akarja elnyerni ilyen béna mondatokkal, hanem hitesse el velem hogy ő az a férfi aki tudja mit akar, és tudja hogy elég jó hozzám. Aki állandóan depressziós és sajnáltatja magát, az sajnáltassa magát a macskájának.

2009. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
96%

Nekem is mondogatott ilyet a párom, és sajnos 3 hete szakított is velem. Nemcsak erre hivatkozott persze.


Hátha ti meg tudjátok beszélni ezt előtte. SOk sikert!

2009. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy szakítani akar. Szerintem nincs önbizalma. Beszélgess vele. Kérdezd meg, hogy neki te jó vagy-e. És akkor erősíts meg, hogy neked is jó Ő, és fogadja el a döntésed, ne parázzon. Sok boldogságot!
2009. szept. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Teljesen egyetértek az előttem szólókkal.

Az ilyen pasinak minek akkor párkapcsolat? Vonuljon el egy szigetre , magányosan, mert neki "nem lehet jobb". Egy férfi legyen férfi és büszke arra, hogy egy jó kis csajszi lépdel mellette. Biztos nézne egyet , ha a köv. nyavalygásnál azt mondanád: tényleg, érdemlek én jobbat is! :)

2009. szept. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,nagyon kedvesek vagytok!

Párommal tényleg szeretjük egymást,nem azért mondja ezt mert szakítani akar.Nagyon érzelmes és érzékeny férfi,de csak felém mutatja ezt az oldalát.Többször is mondtam neki viccesen,hogy ha így gondolja,akkor örüljön ,hogy ekkora szerencséje van velem és ne mondjon többet ilyet.Biztatom,bátorítom,remélem ezt helyre rakja az önbizalmát.

2009. szept. 23. 09:44
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ez:


"Azok az emberek szokták ezt mondani, akiknek nagyon alacsony az önbecsülésük és csodának veszik ha lesz egy párjuk, aki tényleg saját magukért szereti őket. Személy szerint úgy találom hogy nincsen idegesítőbb egy önsajnáló, depressziós párnál, aki ilyen hülyeségekkel traktál. Sokszor azért viselkednek így, mert biztatást akarnak hallani, egy nagy cáfolatot, egy szép kis tömjénzést."


Röviden szeretet hiánya van, és igy akar többet.

2009. szept. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Én is hasonló vagyok...ha szereted maradj vele, nem akar szakítani, csak egy kis bíztatást vagy hasonlót.
2009. szept. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg szakítós duma szokott lenni, de ez nem jelenti, hogy most is ez lenne a helyzet. A párodnak szörnyen kevés az önbizalma. Próbáld meg növelni! Dicsérd meg, ha jól csinál valamit, és ha valamit elront, óvatosan a leszúrással. Ha úgy érzed, hogy nem bírod tovább, akkor keress fel egy pszichológust, aki szakszerűen tud ilyen önértékelési zavarokkal küzdő "betegekkel" bánni, sokkal több és jobb tanácsot tud adni. És mindazonáltal, a legnehezebb helyzetekben is tud belétek egy kis lelket önteni! :)

Nem sétagalopp valakinek visszaadni az önbizalmát, ebben szükség lesz rád is! Légy hozzá kedves, és ha beszélgettek, és előjön a szomorúbb hangulat, akkor elejét veheted egy szerelmi vallomással. Pl.: Én nagyon szeretlek, mert aranyos vagy, udvarias, helyes, komoly, humoros... stb. Lehet mondani, hogy "Azt szeretem benned a legjobban...". És ha éppen nincs "depis" hangulata, akkor is ha éppen olyat tesz, mondhatod, hogy "Most olyan aranyos vagy!", "Soha nem tudnám olyan jól megcsinálni, mint te!", "Szuper vagy!", "Tudnál segíteni ebben és ebben, egyedül nem megy."

Csak néhány önbizalom növelő mondat... :)


Leendő pszichológus

2009. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az első válaszoló látja jól, szakítós szöveg.
2009. szept. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!