Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok a tegezéssel-m...

Ti hogy vagytok a tegezéssel-magázással a párjaitok rokonaival szemben?

Figyelt kérdés

A párom szüleinek sok testvére van (5 összesen). Nekik a férjeiket és feleségeiket a párom tegezi. Én két párt tegezek, kettőt magázok és egy párral úgy vagyok, hogy a nőt tegezem, a férfit magázom.

Elég fura mikor hozzánk jönnek sokszor már azt sem tudom kihez, hogyan szóljak. Ma jönnek ismét. A legnagyobb gondban ott vagyok akinél csak a nőt tegezem, a férjét magázom. Jönnek be az ajtón "Szia", "Jó estét kívánok" :)) kicsit gáz...

Gondoltam, hogy a férfiakat megkérném a tegeződésre, de szerintem nem vennék jó néven, elég konzervatívnak tűnnek ilyen téren. A nőkről ne is beszéljek...


2013. ápr. 12. 08:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A párodat kérdezd meg, hogy neki mi a véleménye, ö ismeri öket jobban.

Ugyanis lehet, hogy akikkel magázódsz, azok arra várnak, hogy te kezd a tegezést, de az is lehet, hogy tényleg nem szeretnek tegezödni.

Nem irod, hogy mióta vagytok együtt, lehet, hogy még túl korainak tartják.

2013. ápr. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

6 éve vagyunk együtt :) 7 hónapja lakunk együtt.


Mikor a párommal erről beszélek, azt mondja hagyjam őt ezzel, ő nem érti az ilyesmit :D

2013. ápr. 12. 08:23
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a pasi idősebb mint Te,neked kell felajánlani tegeződjetek.Hiába konzervatív ezt írja elő az etikett.A másik párból meg a nőnek, ha ő az idősebb neki kéne kezdeményezni a tegezést.
2013. ápr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nem tudom, mert amikor én megismerkedtem a párommal és találkoztam a szüleivel, rám szóltak, hogy családban vagyok, ne magázódjak. Aztán összeült mindkét család (tesók, az ő családjaik, nagyszülők, szülők, mindenki..) és mindenki rám szólt, hogy tegeződjek, ugyanúgy az én családomban a páromnak, szóval nálunk mindenki tegez mindenkit:)

De mondjuk én megvártam amíg nekem szólnak, én nem kezdeményeztem (kicsit féltem:)). Várd meg, amíg ők szólnak szerintem, akkor nem lesz félreértés meg ilyenek.

2013. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tényleg te kérd meg a férfiakat - mert valószinüleg arra várnak, ugyanis neked illik kezdeményezni, vagy - ami szerintem még jobb - egy olyan alkalommal, amikor mindenki nálatok van vendégségben, ebéd elött szólalj fel, hogy mivel egy családba tartoztok, szerinted egyszerübb lenne, ah mindenki tegezödne. Akkor nem kell egyenként megkérni mindenkit és a nökkel is egyszerübb igy.
2013. ápr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
58%

a férjem testvéreit (mind idősebb) tegezem. Először meg is kérdeztem, hogy legyen, a férjem meg tök természetesen mondta, hogy csak nem magázom a tesóját?? Amikor találkoztunk, nem is volt kérdés, nyitott, kedves emberek, egyedül anyóst magázom.

A férfiakat tegezhetnéd, ha már a nőket is, mondd, hogy tudod, hogy nőként neked illik felajánlani a tegeződést, szóval igyatok pertut majd valamikor, addig is tegeződjetek.

2013. ápr. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Azért az a helyzet, hogy szinte mindegyiknek a gyereke lehetnék, ha túlzással is, de azért egy 15-20 év van közöttünk, így szégyellem megkérni én, ha ők nem így gondolják...


6 évig vártam :))) még meddig? -annak aki azt írta, hogy még várjak :D :)

2013. ápr. 12. 08:42
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkit tegezek, mert még a majd' 90 éves nagymama is rám szólt, hogy ne merjem magázni, a családhoz tartozom :D Szerintem is valahogy ajánld fel a tegeződést, ha téged zavar a helyzet, az etikett melletted áll :)
2013. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem akit a párod tegez, azt te is tegezheted
2013. ápr. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Az etikett szerint tényleg úgy van, hogy a nő ajánlja fel a férfinak a tegeződést, hiába a nő a fiatalabb. Két nő esetében az idősebbnek kell felajánlani. Még van olyan, hogy főnök a beosztottnak, magasabb rangú az alacsonyabb rangúnak, de családban ez nyilván nem releváns, szerintem itt csak az életkort illetve a nemet kell figyelembe venni.


Megértelek, én is kellemetlennek érezném, pláne ilyen nagy család esetében. Pl. ha mind együtt vagytok, akkor nem mondhatod azt sem, hogy kértek még sütit, mert ugye van akit nem tegezel. Erre vannak az ilyen mondatok, hogy kér még valaki sütit? Ha a párod nem hajlandó ezzel foglalkozni, akkor szerintem azt a megoldást válaszd, hogy valami összejövetelen, ebéd, vacsora, amikor lehet koccintani ajánld fel a tegeződést.

2013. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!