Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogy vagytok a tegezéssel-m...

Ti hogy vagytok a tegezéssel-magázással a párjaitok rokonaival szemben?

Figyelt kérdés

A párom szüleinek sok testvére van (5 összesen). Nekik a férjeiket és feleségeiket a párom tegezi. Én két párt tegezek, kettőt magázok és egy párral úgy vagyok, hogy a nőt tegezem, a férfit magázom.

Elég fura mikor hozzánk jönnek sokszor már azt sem tudom kihez, hogyan szóljak. Ma jönnek ismét. A legnagyobb gondban ott vagyok akinél csak a nőt tegezem, a férjét magázom. Jönnek be az ajtón "Szia", "Jó estét kívánok" :)) kicsit gáz...

Gondoltam, hogy a férfiakat megkérném a tegeződésre, de szerintem nem vennék jó néven, elég konzervatívnak tűnnek ilyen téren. A nőkről ne is beszéljek...


2013. ápr. 12. 08:17
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Értem.

Az a baj, hogy szégyellem felajánlani, mert sokkal fiatalabb vagyok náluk. De szerintem megteszem mikor legközelebb együtt lesz mindenki...

2013. ápr. 12. 09:39
 12/18 anonim ***** válasza:
Ők sem tegeznek téged? Mert ha igen, akkor te is nyugodtan tegezheted őket.
2013. ápr. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
58%

Kemény dió. De szerintem maradj az eddiginél, ha már ennyi ideje így megy. Ilyen korkülönbséggel egy úgymond konzervatívabb még megsértődne. Főleg vidéken nem bevett szokás, hogy lányod korabeli azt mondja, hogy tegeződjünk...etikett ide, vagy oda, vannak ilyen emberek és ezt neked kell látni, hogy milyen típusúak.

Ahol az egyiket tegezed, a másikat nem, simán köszöntheted őket, hogy "jó estét, szia" aztán osszák be. Mi családunkban, ismerősi körben az a szokás, hogy ha az idősebb fél úgy gondolja, hogy tegeződjenek, akkor ő ajánlja fel. Ilyen korkülönbséggel, gondolom ők tegeznek téged, tehát hülyén jönne ki, ha azt mondanád, hogy tegezz nyugodtan. Viszont, ha idősebb férfi magáz téged, akkor szívfájdalom nélkül ajánld fel, hogy tegeződjetek.

Még esetleg köztes megoldásnak, ha jóban vagy a magázott személlyel, keverheted kicsit a kettőt: "Gyuri bácsi, hogy vagy?" stb...

2013. ápr. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Általában szólnak, ha tegeződhetünk, de jelenleg nekem sincs semmi ötletem, a párom meg azt mondja, hogy kérdezzem meg az anyjától, de most... miért én?! :D Viszont elbeszélgetünk.. néha tegezzük egymást, aztán magázódunk... de inkább E/3-ba beszélgetek vele... ő gyakrabban letegez
2013. ápr. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Ők tegeznek. Sőt egyik-másikuk még becézi is a nevemet "-ka" raggal, amit kimondottan utálok, dehát, hogy szóljak, hogy nem vagyok "Jucika" esetleg "Juci"...


A nők és a férfiak is mind tegeznek, épp, hogy nem lehetnék a gyerekük...Ha magáznának más lenne a helyzet,a akkor kikérném magamnak a tegeződést, de így? :-S


Engem nagyon zavar...

Főleg mert nem vagyok az a tiszteletlen fajta, de sokszor azt se tuom mit szóljak, mert hát csak kell magázni, múltkor is kicsúszott egy "sziasztok" és hát kicsit csúnyán nézett egyikük....

2013. ápr. 12. 10:59
 16/18 anonim ***** válasza:

Nehéz eset...

Egy dolog az etikett és egy másik a valós élet. Én sem merném felajánlani a tegeződést a párom nagybátyjának/nagynénjének. Szerintem is maradjon így minden, ahogy van, ha meg véletlenül eltévesztenéd, akkor bocsánatot kérsz a nyelvbotlásért. Amúgy meg hátha pont egy ilyen nyelvbotlásos szituban fogja mondani valamelyikőjük, hogy akkor már maradhat a tegeződés.

2013. ápr. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Én 3,5 éve vagyok együtt a párommal. Szülőket magázom a tesókat tegezem.


A párom az én szüleimet tegezi.

2013. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Hamarabb kellett volna "panaszkodjak" :D ma mikor mentek el ebéd után, mondtam az egyik nagynényjének, hogy "Csókolom" a férjének meg, hogy "Viszont látásra" és azt mondta a nő, hogy ez után Szia vagy szerussz :D Nem hallom, hogy a párom, hogy köszön? :D


Probléma tehát kiküszöbölve :D



A szülőket én is magázom, és a párom is az én szüleimet.

2013. ápr. 12. 18:21
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!