Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan keveredjek ki ebből?...

Hogyan keveredjek ki ebből? Az önértékelésem már teljesen a padlón van.

Figyelt kérdés

A szüleim házassága a dominancián alapul, az apám teljesen elnyomja anyámat, aki mondhat/tehet bármit, nem tud kikeveredni a helyzetéből. De mintha nem is akarna, mintha neki ez jó lenne így. Elkezdtem gyúlölni az otthoni helyzetet emiatt, és egy éve kijöttem külföldre - azt hittem, majd megoldódik minden. Nem kellett pár hét és belefutottam egy pasiba, aki személyiségre teljesen olyan, mint az apám, és én pedig ugyanúgy tűrök, mint anyukám. Nem értem magamat és megrémít, hogy ennyire hasonló helyzetbe kerültem, és félek, hogy a jövőben is ez vár majd rám. Tudom, hogy változtatni kellene, de egyszerűen nincs erőm, érzelmileg függök a pasitól (ez nem ugyanaz, mint a szerelem, hanem egy iszonyú erős kötődés, egy olyan "nem tudnék semmit se kezdeni nélküle" érzés).

A szüleim nem győznek rábeszélni, hogy hagyjam már ott ezt az embert, én meg legszívesebben a képükbe vágnám, hogy gratulálhatnak maguknak ezért az eredményért. De egyrészt nem lennék erre képes, másrészt most már nem vagyok otthon, ergó a lehetőség itt áll előttem, hogy változtassak.

Meg aztán nem is vagyok már gyerek, jóval idősebb vagyok annál, hogy ilyen hülyeségeket csináljak. És egyszerűen mégse megy a változás...

Tényleg ennyire nehéz az otthonról berögzült mintát magunk mögött hagyni? Sikerült már valakinek ezt legyőznie?


2013. ápr. 9. 20:14
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Minden lánynak az apja "az apja az első férfi az életében", hozzá hasonlítja a többi fiút. Sajnos neked nagyon rossz mintát adott az apád és a házasságról a szüleid. Viszont ezen lehet változtatni. Az óriási eredmény, hogy rájöttél arra, ez így nem jó, így nem helyes élni. Ezt ne kicsinyeld le, mert ez nagyon fontos a jövőd szempontjából! A mostani helyzetedben pedig meríts erőt abból, hogy egyedül kimentél külföldre, ahol teljesen egyedül megálltad a helyed!!!! Ez óriási teljesítmény, erre nem mindenki képes! Úgyhogy nincs neked szükséged erre az emberre. Nincs szükséged arra, hogy valaki megalázzon, úgy bánjon veled, mint ahogy apád anyáddal. Te egy nagyon erős, talpraesett lány vagy, aki egyedül is megállja a helyét a világban!
2013. ápr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

a nők többnyire a családból választanak maguknak "párt".

én is voltam ilyen helyzetben, igaz nekem kellett egy másik férfi akibe szerelmes lettem és összegyűjtöttem az erőmet hogy kirakjam. ez csak rajtad múlik, hogy akarsz-e változtatni. nekem majd 3 évembe telt, mire eljutottam, hogy változtatni akarok. és azóta a fiúim mind különbek voltak most meg úgy érzem megtaláltam azt az embert aki a legtökéletesebb nekem.

2013. ápr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is a berögzült mintát követem,az ember ösztönösen a szülőktől otthon kapott minta szerint alakítja az életét.Erre a legjobb módszer felfejleszteni az önbecsülést és az akaraterőt.Akarni kell változtatni,eltérni a mintától.Amíg belül nem is akarod elhagyni ezt az embert,addig nem is fog sikerülni.El kell határoznod magadban,hogy el akarod hagyni,mert boldog szeretnél lenni.
2013. ápr. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Engem teljesen elnyomott a férjem, taposott, pedig mindketten tanultak vagyunk. Sajnos anyu is a saját céljai érdekében elnyomott. Ez az oka a rossz párválasztásomnak.

Viszont az én esetemben csak a férjem halálával ért véget az elnyomás, nagyon nehezen segítséggel lettem önálló, de párfüggő maradtam. A mostani párom nem terrorisztikus, jobban megtaláltam önmagam mellette, de nélküle bepánikolok, én már nem tudok egyedül élni.

2013. ápr. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben voltam egyszer. Találtam egy pont olyan pasit, mint az apám, akit szívből gyűlöltem, mert elnyomta anyámat és rabszolgának nézett minket. Anyámat pedig nagyon lenéztem azért, amiért vele maradt. Erre mi történt velem? Kifogtam egy ugyanolyat és olyan szinten elkezdtem függeni tőle, hogy azt nem is képzeltem volna magamról. Persze azért ez így önmagában kevés, mert a környezetem is közrejátszott és az, hogy szinte senkire nem tudtam támaszkodni. Jó önismeret kell ahhoz, hogy kiszabadulj ebből, nem lehetetlen, nekem sikerült és most boldog vagyok:) Szóval ne hagyd el magad, keress fel egy szakembert, mert te is tudod, hogy ez nem normális és hogy nem kell anyukád életét élned. Ilyesmi előfordul, csak ne legyen végzetes.
2013. ápr. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!