Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hol rontottam el az életemet?

Hol rontottam el az életemet?

Figyelt kérdés
nem tudom mit tegyek, kavarognak bennem az érzéesek és nem tudom senkivel sem megbeszélni.. egy éve házasodtunk össze férjemmel, előtte már kb 8 évig együtt voltunk, együtt éltünk. sok mindenben mások vagyunk, felfogás, életvitel, mult, stb. viszont mindig kitartotunk egymás mellett a sok veszekedés ellenére is, valahogy mindig megoldottuk és kitaláltuk a dolgokat. de mára minden megváltozott. kb 2 éve valahogy minden más.. kevesebbet tudunk beszélgetni mert rögtön összeveszünk mindenféle apróságon. a külső hatások miatt éreztük azt hogy biztosan azért van, ezért is házasodtunk össze. mert szeretjük egymást és majd változnak jóra a dolgok.. viszont egyre rosszabb.. alig tudunk beszélgetni, nem adunk igazat a másiknak, egyszerűen csak úgy vagyunk. nincs külön életünk mert nincs rá lehetőség (külföldi meló, stb), és egyéb gondok. mintha már nem kívánnám, nem néznék úgy rá mint egy igazi férfira.. de sokszor hülyéskedünk is, nevetgélünk, elvagyunk. nem tudom mi történik msot, de félek.. főleg hogy lassan jó lenne baba.. hiába ülünk le megbeszélni, nem megy.. mi lehet ez? elhidegülés? vagy csak kapcsolati válság? esetleg most jutottunk el oda hogy elég volt mert különbözünk? most ébredtünk erre rá? vagy mi ez? nem tudok rájönni.. és félek. ha belegondolok a jövőmbe, hiányozna ha nem lenne ott, összetörne a szívem ha szakítanánk, elválnánk. viszont nem sokszor nem is tudom elképzelni hogy még kb 30-40 évig így éljünk sőt rosszabbul, hiszen már most is sok a veszekedés.. mirét van ez? volt valaki hasonló helyzetben? és mit tett? előre is köszönöm a válaszokat! 30/N
2013. ápr. 8. 07:51
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyreszt soha nem mennek hozza olyanhoz, akivel sokat veszekszek. Amig tart a szerelem, addig ez atsegit titeket a veszekedeseken, konnyebben kottok kompromisszumot, de minden kapcsolatban eljon az az ido, amikor kezd a szerelem alabbhagynı. Na akkor utkozik ı, ha nagyon masok vagytok, es a szerelem hıanyaban persze, hogy veszekedtek.
2013. ápr. 8. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ilyen labilis kapcsolatba semmiképpen ne vállaljatok gyereket. Sok minden kiérződik az írásodból, de boldogság az nem. Tedd fel magadnak a kérdést. Jól érzed magad mellette, ki tudsz teljesedni, önmagad tudod adni, elismered olykor az ő igazságát is ....???


Hiába szereted a másikat, ha folyton lehúz és többségében szomorú, boldogtalan vagy mellette, akkor változtatni kell. Vagy leültök és felnőttek módjára átbeszéltek mindent, akár szakértő segítségével, vagy bármilyen fájdalmas is, elválnak útjaitok. Nincs középút, mert hosszú távon az a legfájdalmasabb és nem vezet sehová.

2013. ápr. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mi is hasonlóan vagyunk, 7 évnyi kapcsolat után, csak nálunk nincs veszekedés. Ami jó, de végülis így a tűz is hiányzik a kapcsolatunkból. Ti 9 éve vagytok együtt és még nincs baba? :O Azt veszem észre, hogy több évi együttélés szinte automatikusan megromlik, ha nem fejlődik tovább. Mert valljuk be, a legtöbb párkapcsolat monotonná, rutinná válik az évek során, ha közben gyermek születik, az egy jó kapcsolatot erősebbé tesz, előrevisz, lesznek új feladatok, közös tervek. Szóval ami veletek történik, az teljesen normális dolog. Megnyugodhatsz, a párok 90% kb hasonlóan eléldegél egymás mellett, ez az igazság.
2013. ápr. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az, hogy nem tudtok egymással beszélgetni, komoly hiba. Csak akkor tudtok ezen javítani, ha mindketten akarjátok. Menjetek el párterápiára, az segíthet. Ha nem tudjátok magatok megoldani, és a segítség sem kell a párodnak, akkor nem rugóznék túl sokat ezen a kapcsolaton.

Azt mondod nincs külön életetek... egyikőtöknek sincs hobbija, barátai akivel eljárhattok ki-ki a maga csapatával? Egy külföldi munka a kapcsolatotok végét jelentheti.

Babát ebben a kapcsolatban nem szabad vállalni, mert ő sínylené meg az egészet.

Egy biztos, most boldogtalan vagy, és ha valami nem változik, akkor 1-5-10 év múlva is boldogtalan leszel. Szerintem a párod is ebben a cipőben jár, csak a pasik erről nem szeretnek beszélni.

2013. ápr. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondhatni tipikus történet a tied. Még a kb. 7 éves ciklus is megvan. Nagyjábol eddig tartott a történetetek. Elmulasztottatok összehozni néhány gyereket amig megvolt a lehetöség, szerelem, vágyodás. Most lenne akkor ami összetart benneteket a lángolásmentes idöszakban is. Valami közös cél. Igy nincs semmi. Vedd ugy, hogy volt néhány jo dugásod vele. Ha akarsz gyereket, akkor igyekezz egy uj kapcsolatba, amelyik nem a nagy lángolásrol, nagy dugásokrol szol, mig ki nem fztsz az idöböl.
2013. ápr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyakori hiba, hogy az emberek (magamat is beleértve) lakásvásárlással, gyerekvállalással és/vagy esküvővel akarnak egy megromlott/kihűlt kapcsolatot megmenteni, aztán még taposnak ugyanebben a megromlott viszonyban pár évet, mert hitellel terhelt lakással és kisgyerekkel k. nehéz válni, meg pénzbe is kerül, míg eljutnak oda, hogy kerül amibe kerül, csak el innét. Nem vagyok házasság, gyerek- és közösvagyon ellenes, de a saját bőrömön tapasztaltam, hogy ezekbe csak akkor szabad belevágni ha egy szemernyi kétely sincs benned amikor aláírod az anyakönyvet v. az adás-vételi szerződést.
2013. ápr. 8. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegény. Igen, mi is a párommal azt hiszem, erre az útra lépünk lassan. Bár mi még csak 5 éve ismerjük egymást, amiből az effektív párkapcsolat mondjuk 4 év.


Mi azért még jól megvagyunk, de kezdünk sokat veszekedni mi is. Ez elég nehéz, korábban nem volt így.


Én is úgy látom, hogy ezek a veszekedések azért jönnek egyre gyakrabban, mert a kapcsolatunk stagnál, nem történik előre lépés évek óta. Lazulnak a kötelékek. Most már jobban ésszel ragaszkodunk egymáshoz, mint lángolással. Azzal az elhatározással ragaszkodunk egymáshoz, hogy mi közös élet és közös gyerekek, közös család mellett döntöttünk.


Bízom benne, hogy még a te helyzetedből is van visszaút.


Párkapcsolati tanácsadásra is elmennék a helyedben. Ha szereted, ha valaha szeretted, mozgassatok meg minden követ, hogy rendbe hozzátok, ami megfakult. Szerintem még lehetséges.

2013. ápr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!