Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Ne etessem a barátomat ha...

"Ne etessem a barátomat ha itt van" a szüleim szerint. Akkor mit tegyek, ne kínáljam meg semmivel?

Figyelt kérdés
Még nagyon az elején vagyunk a kapcsolatunknak, 2 hónapja randizgatunk, csók, ölelés stb volt csak. Eleinte ugye nyilvános helyeken randiztunk (étterem, mozi, séta, cukrászda stb) de az utóbbi 2-3 alkalommal már átjött hozzám és itt DVD-ztünk, beszélgettünk stb. De nyilván ha itt van 5-21 óráig illő megkínálni innivalóval, rágcsálnivalóval, melegszendvicset is csináltam, felvágottas szendvicset. De a szüleim szóvá tették hogy "Nem muszáj mindig etetni ha itt van" de akkor ne adjak neki kaját? Csak vizet? :D Hogy szokás másnál?
2013. ápr. 5. 15:31
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
93%

elsőre visszautasitotta,tehát nem zabálni ment oda.

És csak szendvics vagy nasi,nem 3 fogásos vacsi.


Lesz még bajotok a szüleiddel.

2013. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
83%

Nem lehet, hogy csak éppen akkor valami olyanból készítetted neki a vacsorát, amiből aztán nem jutott elég a családnak és ez esett nekik rosszul? Mert amúgy nem tudom, miért zavarja őket. Abban az esetben megértem, ha megérkezik a barátod, mindent felesztek a hűtőből, a többieknek meg már nem jut rendes adag. De azt nem hiszem, hogy egy szendvicset ne ehetne meg a barátod, ez azért nem túl kedves a szüleidtől.

Ha mégis ennyire kötözködnek a szüleid, legközelebb vegyél valami rágcsálnivalót a saját pénzedből és kínáld meg a barátodat azzal. Vagy menjetek el valahova kajálni, vagy rendeljetek pizzát felesben.


Nem tudom, én mikor régebben a barátomhoz jártam, vagy ő hozzám, pár óra alatt, amíg együtt voltunk, nem gondoltunk a kajálásra, nem is éhesen mentünk egymáshoz. De nálunk a szülők sem voltak ilyen szőrösszívűek, üdítővel mindig megkínáltak. A kaja meg abból állt, hogy ha filmet néztünk, vittünk valami rágcsát. Vacsorázni ritkán vacsoráztunk egymásnál, csak ha a szülők meghívtak, vagy még akkor sem. Mással voltunk elfoglalva.

2013. ápr. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
82%
Kérdd meg a szüleidet, hogy akkor legalább csak egy kis száraz kenyeret, meg poshadt vizet adjanak! Szerintem bunkóság nem megkínálni valakit. Én mindig megkínálom itthon a barátomat.
2013. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
84%
Érdekes felfogása van az őseidnek, ilyet még nem is hallottam :) Persze, hogy illő megkínálni, én is mindig ebédeltem/vacsiztam a családdal az asztalnál az aktuális csajaimnál és fordítva.
2013. ápr. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
48%

Mennyire gusztustalan ez a szokás,minket jártok le romákat,mi legalább a kaját nem sajnáljuk,még egy csövesnek is oda adjuk.


Kérdező: Vegyetek magatoknak kaját és főzzétek meg ti.

2013. ápr. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem a szüleidnek az a baja, hogy estig ott van ők is pihennének. Ha ez mindennapos, akkor megértem, még korai etetni.


Viszont heti pár alkalom esetén anyádnak kellene kínálni, legalább megismerné, ha együtt ennétek.

2013. ápr. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Ha leírja mindenki a kis sztoriját, te semmivel nem leszel előrébb.

Egyen otthon, vagy ahonnan jön, és miután megy el, eszik otthon, vagy ahova megy. 4 órát simán ki lehet bírni kaja nélkül.


Mondom, nem ez lenne az ideális, de a te esetedben ez megoldás lenne.

2013. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
85%
de fura...igaz hozzám mindig az jött, akit akartam...amikor csak akartam...(persze nem hétfőn tikor duhajkodni és társai)...anyuék mamám mindig kinálgattak egyből mindenkit, hiába volt ott elöször csak...sőt...a kezdetekben kinálgatnak, aztán ha komolyabbra fordult a dolog, közölték, hogy érezze magát otthon, egyen amit csak akar...mondjuk az én családom nagyon vendégszerető...ők ezt szokták meg, ezt látták, ilyenek...erdélyben születtem, és ott még a huszadik szomszédot is áthivja az ember, mindig van mit az asztalra tenni...és mikor anyuék átjötte, nagyon meglepődtek, hogy itt mennyire nem vendégszeretők az emberek...
2013. ápr. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem eleve az parasztság, hogy este 9-ig ott van. Marha kellemes kerülgetni egy idegent a lakásban, mikor a család többi tagja fürdene, pihenne, aludna. Főleg, hogy tudod, hogy nem is kedvelik. Így még nehezebb tolerálni.
2013. ápr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy szerintem arra mennek ki a szülők, hogy a srác ne menjen hozzájuk. Vegyél pár zsömlét meg valami felvágottat a pénzedből és tudsz csinálni szendvicset, nem egy nagy összeg. Viszont szerintem fognak találni valami mást, amibe beleköthetnek.
2013. ápr. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!