Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Besokallok lassan! Mit tegyek?

Besokallok lassan! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszù lesz, készüljetek fel, ha lesz, aki elolvassa, és normális hangnemben érdemi vàlaszt is tud nekem adni, annak örök hàlàm!:)

Külföldön élek, hàzassàgban, egy 4 hetes kislâny anyukàja vagyok, aki csàszàrral született. Szülés utàni depressziò sem került el, és mivel elsô baba, és hasfàjòs, pròbâra tesz engem is és a ferjem is. Az ô csalàdja szuper, kivéve a 21 éves hùgàt, aki kezd nagyon az idegeimre menni.

Lehet, hogy elítéltek majd, de nagyon szùrja a csôröm, amit a hölgy csinàl, kb. 2-3 naponta jàr hozzànk, csakis akkor, ha valamire szüksége van, vagy unatkozik. Nem elôször eszik itt, szò nélkül, képes este 10-kor beàllítani! A csalâdnak is kezd elege lenni, nem csak velünk csinàlja ezt, anyòsomhoz is jàr, ott eszik, alszik, ùgy, mint nàlunk. Van egy féltestvérem, aki szintén szokott gyakran jönni, de nem azért, hogy lehùzzon.

Nem tudom, mit kéne tegyek, pàrom rengeteget dolgozik, keveset vagyunk együtt, plàne most szükségem van rà, nem hiânyzik a sògornô-invàziò, a pofàtlansâgnak is van hatàra!! Szívesen fogadok vendéget, de nem kétnaponta, nem beszélve a lehùzàsròl! Nem tudom, hogyan tàlaljam ezt a férjemnek kíméletesen, nem akarok sàrkànynak tûnni, de kezd nagyon elegem lenni...



2013. ápr. 5. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Meg kell huzni a hatarokat, de tartsd fenn a joviszonyt, nehogy a hazassag rovasara menjen. Kulfoldon felnek haragost gyujteni, mert nem ugralhatnek ugy mint magyarorszagon, ottmarad a gyerek a nemzetkozi jog szerint.
2013. ápr. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg ne engedd be. Bocs nem hallottam hogy kint voltál, nem hallottam a fürdőben a csengőt stb...Úgyis nagyrészt egyedül vagy otthon. Ha meg este 10 kor beállít akkor neked nem fontos jó pofizni vele, lehet éreztetni hogy nem tetszik. Te nem mész ki hozzá, menjen a férjed az ő testvére majd csak észre veszi magát.

Én általában az egyenesség híve vagyok de te most nem abban a helyzetben, állapotban vagy. Nem biztos hogy jót tenne neked egy felvállalt nyílt vita.Ezért írtam amit írtam. Te érzed hogy bírnád e a vitákat. Te tudod hogy a férjed milyen. Tetszett e neki a 10 órás látogatás, érzi e hogy milyen a húga. Gondolom nem nagyon hisz nincs otthon. Ha a csaj csak benyúlt a hűtőbe szó nélkül nyugodtan szólj neki hogy nem otthon van. Az meg hogy az anyjánál eszik és alszik az szerintem normális. Én sem kérek engedélyt anyáéknál hogy ehetek e. de mondjuk nem is rámolom ki a hűtőt. Nekem az anyáméknál evés a normális kategória. És miket szokott kérni tőletek? Írtad hogy lehúz.

2013. ápr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
Nem hagyhatod figyelmen kívül a dolgot,csak mert nem akarsz "sárkánynak" tűnni.Igenis ha problémád van állj ki magadért,mert különben sosem fog megoldódni!
2013. ápr. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszonöm szépen a vâlaszod! Ez a gond, hogy ùgy lettem nevelve, hogy ne zùgolòdjak, és ebben a helyzetben nem is nagyon tehetném meg, de ami sok, az sok. Nyugira lenne szükségem, hatalmas vàltozâson megyek most àt, és sok idôt, nyugalmat igényel ez a folyamat, a mûtétrôl nem is beszélve, sosem voltam még mûtve, egy napot feküdtem kòrhàzban...lényeg: nem tudom, mit tegyek...igazàbòl véleményekre is kívâncsi vagyok, megoldàsokra is! Pàrommal akarom ezt lerendezni, de nem tudom, hogy, és hol kezdjem! Az a baj, hogy ô nem hiszem, hogy érzi, hogy baj van, nem igazân mutatom ki, ha gondom van, elmondom, de ez speciàlis eset, tanàcstalan vagyok!
2013. ápr. 5. 15:34
 5/14 A kérdező kommentje:
Tegnap példàul a szàmlâi miatt jött, hogy segitsen neki pârom, evett (direkt csak pàromnak fôztem, nem tudtam hogy jön ô is, mivel sosem szòl), pénzt szokott még kérni, ugye eszik, megissza a teàt, redbullt, bâtyàmtòl kér pénzt (bâtyàm nagyon sokat segit nekünk)...az a baj, hogy pàrom nagyon makacs, sok mindenben, kisebb dolgokban engedni szoktam neki sokszor, de ebben nem fogok, ez nem apròsàg, nem akarok begolyòzni! Én szívesen "kizàrnàm", de sajna random bejön az ajtòn....ha bezàrnàm, gyanùs lenne. Pedig de jò lennee!:D Eszembe jutott hogy megszivatom, hogy kapcsoljon, de nem akarom.
2013. ápr. 5. 15:49
 6/14 anonim ***** válasza:
Engem is így neveltek, mint ahogy téged. Mégis azt tanultam meg, hogy a legjobb megoldás mindig az őszinteség. Csak vigyázz, hogy ne tűnj erőszakosnak.
2013. ápr. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Ôszinte leszek, és igyekszem nem erôszakos lenni, csak azt nem tudom, hogyan adjam be neki...egy idôben viccen kívül, naponta jàrt hozzànk a làny, akkor kibuktam, megmondtam pâromnak, hogy többet szeretnék vele lenni, akkor leesett neki, de most ez nem vàlt be...
2013. ápr. 5. 16:05
 8/14 anonim ***** válasza:
Nemcsak a saját családját hanem még a tiéteket is lehúzza pénzzel? Az szép. Ha a gyerekkel kapcsolatban megbízható, nyomd a kezébe és tűnj el mindig 1-2 órára "ügyeket intézni" vagy ha a pároddal ketten vagytok otthon, akkor is hagyjátok rá pofátlanul sokat és menjetek el sétálni/moziba arra hivatkozva, hogy nehogy depressziós legyél. Hamar le fog kopni, tuti megunja majd a babysitterkedést, de ugye arra nem szólhat semmit, ha az unokahúgával kell lennie...
2013. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: ami eszembe jutott még és itt olvastam bevált megoldásként: Az anyuka kifigyelte hogy általában a nap melyik szakában jött váratlanul a rokon és elkezdett mindig 2véletlenül" arra az időszakra programot szervezni a gyerekkel(sétálás, gyerekorvos, könyvtár stb...) és amikor idegesen felhívta a rokon tudta mondani, hogy bocs, de nem szóltál hogy jössz. Aztán szépen megszokta az illető h bejelentkezzen előre.
2013. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre a ràtukmàlòs megoldàsra:)) holnap ùgy is jön a làny:)) jòkat írtál nagyon, köszönöm!:))))
2013. ápr. 5. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!