Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szeretnek egyesek...

Miért szeretnek egyesek állandóan mártírkodni, hogy nekik milyen kemény sorsuk volt?

Figyelt kérdés
Egyesek állandóan verik a mellüket, hogy velük milyen keményen bánt az élet. Komolyan, mint aki gettófilmeken nőtt fel és onnan szedte ezeket a dumákat. Gondolok itt az egyik unokatesómra. Vele mindössze annyi történt, hogy gyerekkorában elváltak a szülei és egész életemben ezt hallgattam. Miközben van egy olyan ismerősöm, akinek teljesen kisiklott az élete valami más miatt. Őt bezzeg nem kell sajnálni, neki semmilyen problémája nincs. Engem is számtalanszor megpróbált már az élet, mégsem megyek oda verni a mellem senkihez, hogy húdekemény vagyok. Ja és az unokatesómból egy olyan ember lett, aki mindenkin csak átgázol és soha életében nem volt semmi olyan problémája, ami teljesen padlóra küldte volna. Ezzel szemben ismerek olyanokat, akik fel se tudtak állni. Imádom az olyan embereket, akik lebecsülik a másikat, közben fogalma sincs, mit élt át. Miért van az, hogy egyes emberek a balsorsukkal dicsekednek pont olyanoknak, akik sokkal több szörnyűségen mentek át, de ezt nem veszik észre?
2013. ápr. 3. 00:02
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Azt hiszem , akik "mártírkodnak" komoly lelki bajokkal küzdenek és segítséget kérnek ezzel a viselkedéssel
2013. ápr. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A barátnőim voltak ilyenek, ami nekem sosem volt szimpatikus, nem beszéltünk egy nyelven. Ők folyamatosan a sebnyalogatással voltak elfoglalva, engem meg ez halálra idegesített. Sok sok évig türelmesen reagáltam, aztán eltelt egy év, amikor totál elhidegültünk egymástól, sok rossz történt velem akkoriban, de mégcsak meg sem kérdezték miért van mostanában rossz kedvem, én pedig nem erőltettem a témát.

Elvesztettem a türelmemet és bizony kicsit keményebben odaszóltam újabb önsajnálkozó sztori végén, hogy ez most még is mire jó?

Akkor emelt hangon a fejemhez vágták, hogy ééén a pénzes szülők csemetéje (??), akinek soha nem volt semmi gondja (??), mit sem tudok az életről, bezzeg ők mennyi sz*rágon átmentek már. Szó szerint elszállt az agyam és visszavágtam, hogy sz*rt sem tudnak az életemről, attól hogy nem nyafogok egyfolytában, még nekem is vannak problémáim!! Addig tartott a barátságunk. :) Igazából így visszagondolva nem bánom, hogy elmondtam a véleményemet. Nem bírom a közvetlen közelemben azóta sem elviselni az ilyen embereket!

2013. ápr. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm betegségeket gyűjt a gyerekeinek, azzal hivalkodik...menyi bajuk van és mégis!!! Mindenki őket csodálja. (szerinte legalább is)

Éretlen személyiség, aki így próbál figyelmet kivívni magának.

2013. ápr. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
Én azért érzem magam szarul sokszor, mert nem tud jó kedvem lenni, pedig minden tök jól alakul az életemben, és tudom, hogy mindenkinek mennyi problémája van. Néha azt kívánom, bár lehetne olyan jó élete mindenkinek mint nekem, és lennék én egyedül, akinek sz@r, mert akkor jogosan érezhetném rosszul magam. Most nem jogos a bánatom.
2013. ápr. 3. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Felesleges mártírkodni, mert attól semmi sem lesz jobb, semmi sem fog megváltozni.

Mégis, én is mindig csinálom. Nem bírom elviselni, hogy bizonyos dolgok miatt nincs annyi lehetőségem, hogy nagyon sok dolgok tönkrement az életemben, és most érzem a hatását, és nagyon sok mindenben meggátol. Valahogy szeretnék ezért az egészért elégtételt venni, de persze nem lehet..

2013. ápr. 3. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon sok olyan ember vett körül, akiknek egész nap csak a nyavalygását lehetett hallani, hogy nekik milyen rossz. De ami a kedvencem, az az, hogy nekem nincs semmi problémám, csak nekik van és ezért fogjam be, nem jár nekem semmi, szégyelljem magam. Egy idő után sajnos én is rászoktam az önsajnálatra, mert túl akartam szárnyalni ezeket az idiótákat, hogy vegyenek észre, nekem is vannak gondjaim. De nem vált be és jó nagy butaság volt. Nehéz volt ezek után leszokni a folytonos önsajnálatról és pozitívan nézni a dolgokat. Azóta mindegyikkel megszakítottam a kapcsolatot, fürödjenek csak a saját mocskukban és aki le mer engem becsülni, hogy nekem semmi problémám nincs, azt nagyon elküldöm melegebb éghajlatra. Komolyan nem értem, hogy mit képzel magáról az ilyen?
2013. ápr. 3. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért, mert van, aki "imád" mártírkodni, nyavalyogni, panaszkodni és szenvedni. Bármilyen szörnyen is hangzik, tényleg ez az élete. (Azt nem mondom, hogy nem hibás mentalitás, de van.)


Nem mindig az a legnyomorultabb, aki kiplakátolja és folyton ezzel tömi az összes ismerőse fejét. A legnagyobb és legkeméynebb szenvedések elviselése általában hallgatásra és belefelé fordulásra készteti az embert, mert hiába is mondaná el másnak, nem íbrná el a másik azt, amit neki el kell bírnia. Van, akinek sokkal nagyobb a terhe, de sokkal nagyobb és több erőt is kapott az elviselésükhöz. Ezért nem lehet összeméricskélni azt, hogy "ki a nyomorultabb".


Azt lásd, hogy az unokatestvéred gyönge ember - már annyi is teljesen kikészítette, hogy elváltak a szülei. Ennyit bír el, vagy már ennyit sem. A másik: van olyan ember, aki azért mártírkodik, hogy ezzel előnyöket csikarjon ki magának az Élet más területein.


Az a legegyszerűbb, ha a mártírkodást és a nyavalygást ignorálod (amikor elkezdni, szó nélkül távozol vagy azonnal témát választasz), ha pedig elviselhetetlenné válik, akkor meglaíztod a kapcsolatod köztetek. Csak mert unokatestvéred, nem kötelező neked a gyóntatópapjának lenned, és minden lelki nyavalyáját a nyakadba venned.


A sok panaszkodás, az állandó panaszkodás ugyanis a hallagtó féltől nagyon sok energiát emészt föl. Ezeket az embereket nevezte - elég találóan - Szepes Mária energiavámpíroknak (azokat, akik folyton panaszkodnak és mártírkodnak és ezzel tapadnak másokra).

2013. ápr. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sajnos, nekem az anyukám ilyen negatív,sokat panaszkodik, nem jól alakult a sorsa, testi bajai vannak pluszban és mindezt kivetíti rám és a testvéremre. Természetesen szeretetjük őt, csak néha nagyon nehéz...depressziós. A depressziós emberekkel a legnehezebb, mert ha ő nem akar kimászni ebből, akkor te sem tudod kirángatni. Lehúzzák a környezetüket is.

Nekem sem könnyű, de hát sok embernek nem az, az élet nem habostorta / bármilyen közhelynek is hangzik /. Persze, jól esik a szívemet időnként kiönteni, mert nem jó magában tartani az embernek, ami nyomja a lelkét. De, ha valaki túl sokat panaszkodik, az tényleg megterhel másokat is.

De mindig előttem van, amit a dédapám mondott: Fel a fejjel, sose volt, hogy ne lett volna.

2013. ápr. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!