Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a férfiak...

Miért van az, hogy a férfiak elég gyakran iskolázatlanabb nőt vesznek feleségül?

Figyelt kérdés
Mi lesz azokkal a nőkkel, akiknek "nem jut" velük kb. azonos képzettségű férfi?
2013. ápr. 1. 15:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért szomorkodsz, kérdező, de ne tedd. Egyrészt magadat rombolod vele, másrészt dühödben megsértesz másokat.


Annak, ha egy férfi nem téged választ, nem az iskolai végzettséged megléte vagy hiánya az oka, hanem más, ami lehet egy teljesen jelentéktelen dologtól (pl. az, hogy mennyire harmonikusan öltözködsz) kezdve súlyos jellemhibáig bármi.


Az én ismerősi körömben egyébként a párok mindkét fele azonos iskolai végzettségű (ergo vagy érettségi, vagy diploma), ha már izgat a "statisztika".


Jelzem, a diploma megszerzése nem mutat magasabb értelmi szintet, hanem csak azt, hogy egy adott területről megszereztél x mennyiségű tudást y idő alatt, de még az sem egy egész, mert ugye ott van pl. a doktori fokozat, de még azon túl is nyúlik a terület. Tanulni mindig lehet!

2013. ápr. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
55%

Én nem tagadom, hogy az iskolázottság is fontos volt, amikor párt kerestem. A férjemnek is. Így van jól. Suba subához, guba gubához.

Én hiába gondoltam korábban azt, hogy nem számít, hogy ki mennyire iskolázott, a személyes találkozáskor nagyon is kiütközött, hogy nincsenek közös témáink, nem közös az érdeklődésünk, sőt a céljaink sem. Ő 25 évesen még mindig ott tartott, h ki a bu.zi, a Fradi vagy az Ute, a fizuból jöjjön ki a napi cigi és el tudjon menni hétvégén diszkóba Adidasban, ami egy fél havi keresete volt.

A férjem hasonló érdeklődésű, hasonlóan vélekedik a fontosabb témákról, mint a házasság, a gyerekvállalás, lakásvásárlás, külföldi munka, spórolás, stb.

2013. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
69%

Azért, mert sok férfi szereti, ha felnéznek rá, minden szempontból. A butuska nők nagyon jól tudják adni a férfi felé a "te jobban tudod, te vagy az Isten!"- fílinget.


De ahogy Jane Austen is már mondotta volt: "okos ember nem választ buta feleséget". Akinek társ kell, az nem adja maga alá a szellemi szintet (ami nem azonos a végzettséggel). Ha beszélgetni is akar a feleségével, nem csak d..ni, kölköt csinálni neki és házicselédnek tekinteni, akkor bizony kell az, hogy a magáéhoz hasonló szellemi szintet üsse meg a házastárs.


Általában azok a férfiak keresnek buta nőt, akik nagyon szeretnek atyáskodni, nagyon kicsi az önbizalmuk, félnek a nőktől, valamint (ez mindhárom előzővel összefügg) a saját férfisságukban bizonytalanok. Nem marad nekik más kompenzálni a félelmeiket, mint az, hogy a nő ostobább, és ezt minden alkalommal a fejéhez is verik.


Csak az a baj, hogy ez hosszútávon visszaüt, mert a butább nő irigysége és a buta-kislány-szerepben tetszelgése (jaj, Apukám, te ezt jobban tudod...) aláássa a férfi maradék önbizalmát is, és végsősoron a férfierejét (amely ez esetben nem egyenlő a nemzőképességgel. Azt is, de itt nem az a lényeg).

2013. ápr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
23%

Sajnos a diplomás nők között sokkal több az unalmas, érdektelen, néma ember, mint az érettségit szerzettek között.


Az, hogy megszerzed a x milliomodik kommunikációs diplomát, még okosabb nem leszel. Sajnos sokkal kevesebb a tényleg okos nő, mint okos férfi (ez genetika, nyugi). Viszont a nők kiegyensúlyozottabbak. Ami hátrány, az előny is lehet.

2013. ápr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
58%

Mert nem egy diplomát vesz el valaki, hanem egy embert, akit szeret papír ide vagy oda.

De ez fordítottabb esetben is így van ám.

2013. ápr. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Érdekes, amikor még nem voltam különösebben iskolázott, mindig 3 diplomás pasijaim voltak, erre volt igényem. Nekik meg egy butácska nőre. Kérdeztem is, na akkor itt most ki az okosabb? :)
2013. ápr. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
5%
Sok diplomás nő teljesen elférfiasodik. Gondolom ezért nem kellenek a kutyának sem. Meg lehet nézni a társkeresőket, meg ámblokk az életet, több a diplomás szingli nő, mint a nem diplomás.
2013. ápr. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
58%

mindenkinek megvan a joga a szabad párválasztáshoz, már nem a középkorban élünk.

nem tartom magam buta nőnek, bár tény, h a párom iskolázottabb mint én. vannak dolgok, amikben ő van jobban otthon, van amiben én. nekem a legfontosabb egy férfiben az intelligenciája. hogy vég nélkül tudjak vele beszélgetni bármiről, ami foglalkoztat. valamint az is, h jó humora legyen. :)


miért ne jutna a diplomás nőknek is képzett pasi? meg kell keresni. sokszor érzem, h irigylik tőlem a páromat, mert sok tekintetben álompasi. udvarias, figyelmes, szorgalmas, segítőkész. ilyenkor csak annyit mondok, h én sem a fáról szedtem :), csupán nem álltam le mindenféle jöttmenttel, hanem addig mentem, míg nem találtam olyat, akivel összeillünk.


azért nyugodj meg, gyakran látok olyat, h iskolázott nő leáll a legelső suttyóval csak mert neki is kell kuki, vagy mert olyat lát bele, ami nincs is ott, aztán pár év múlva meg panaszkodik, h neki milyen kaka az élete....

2013. ápr. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Mellőzném a szubjektív véleményeket, mert nem az lenne a kérdés célja, hogy bárkit megbántsak vagy provokáljak. Alább egy tanulmány: [link]

Megmérték fiú és lány gyererek IQ-ját, majd követték sorsukat az életben. Lányok esetében minden 16 plusz IQ-pont 40%-kal csökkentette annak az esélyét, hogy valaki feleségül vegye. Fiúknál ugyanez a plusz 35%-kal javította a társtalálási esélyeit.

Mit tehet az, aki az átlagosnál értelmesebb, és pechére nő?

2013. ápr. 1. 21:52
 20/25 anonim ***** válasza:
44%

Azt teheti az ilyen magas IQ-val rendelkező nő, hogy ilyen tanulmányokat olvasgat. Így bebizonyítja magának és a külvilágnak, hogy azért nem találja a szerelmet, mert nagyon okos.


Ezáltal elkerüli azt, hogy szembe kellejen néznie magával, hogy mi lehet vele a baj, amiért a férfiak kerülik...azok is akik hasonlóan magas IQ-ak.

2013. ápr. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!