Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Annyira elegem van már, Mit...

Annyira elegem van már, Mit tegyek? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Nem birom tovább a szüleim mellett, folyton csak veszekednek velem, azthiszik 2 éves vagyok aki nem tud magára vigyázni ( 16 éves vagyok ) elegem van már, apró szivességet kértem tőlük hogy engedjék meg hogy nálam aludjon barátom, akivel már 1 éve eggyütt vagyunk, és ujévkor is nálam aludt, és most meg nekik áll feljebb hogy korai még.. de miért? ugysem sexelnénk, meghát amugyis nem vagyok már csecsemőő !!! egszerűen nem birom X_x alig várom hogy 18 legyek és elmenjek innen.. nemtudom már mit tegyek, segitsetek :(

sértő komit ne, léci :/



2013. márc. 31. 22:40
 1/8 Bue Sky válasza:
100%
Csak nagyon féltenek ennyi.:) Velem is mindig ordibálnak ha kisebb szívességet kérek tőkük (pl: hogy elmehessek a barátnőmhöz LB.) és már is ordibálnak velem! Pedig max. 2 órára mentem volna el.. De megbeszéltem velük és mondták, hogy ez az egész csak azért van mert féltenek. 1 éve vagy együtt vele, de nekik akkor is az a pici lányuk maradsz aki voltál! :D
2013. márc. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
41%
Nálam is így volt fiú létemre, aztán anyám megtalálta az óvszereket, és többet nem volt gond h ittalszik vagy sem :) 16/F
2013. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
46%
hehe 2. velem is így volt :D
2013. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

" most meg nekik áll feljebb hogy korai még"


Ne haragudj Kedves Kérdező de nekem úgy tűnik, hogy "Neked áll feljebb":P

16 éves vagy, nyílván csecsemő nem vagy, de felnőtt sem. 16 évesen még bőven nem. Ez a dolog nem "egy apró szivesség". Apró szivesség az, ha megkéred anyukádat, hogy főzzön egy kakaót. Ez a dolog elveken, erkölcsön, normákon stb. stb. múlik, ez nem szívesség.

A gyermekem fejre is állhatna, kukorékolhatna, bármi...16 évesen akkor sem engedném meg neki, hogy együtt aludjon a barátjával. Az együttalvás hadd legyen a felnőttek kiváltsága. Az ilyesmi a komoly párkapcsolatokba való, amikor már érzelmileg, testileg, lelkileg stb. odaérett már a kapcsolat.

Szép dolog reggel egymás karjában ébredni, de nem 16 évesen, néhány hónap után. Azt inkább visszataszítónak tartom. 16 évesen barátnőzz, tanulj, szórakozz és persze lehet fiúzni is, de mértékkel.

Nekem is 16 éves korom óta van meg a párom, de eszünkbe sem jutott ebben a korban az együttalvás. Legelőször valamikor 18 éves korom után jutott eszünkbe, hogy aludjunk együtt, és akkor sem otthon, nálunk vagy náluk, kiránduláson, sátorozáson, szilveszterkor stb...



Sajnos 16 évesen nincs sok garancia, hogy együtt maradtok. Lehet, hogy igen, lehet hogy nem. Lehet, hogy jön egy északi szél és két hónap múlva más valakit akarsz hogy nálatok aludjon. És akkor mi lesz 20 éves korodig? Ezen aggódnak a szüleid is...Meg a szex azért jár kockázattal is, a terhesség csak akkor kizárt 100%, ha nem csinálod...gondolom ettől is féltenek a szüleid. Persze tudom, csak együtt akartok aludni, de akkor is...



Bocs, gondolom sértő nem voltam, de egyet sajnos nem tudok érteni Veled. Főleg mert tudom, hogy 16 évesen együttalvás nélkül is ki lehet bírni, sőt. Én hálás is vagyok az értékekért a szüleimnek amiket nekem adtak.


Inkább ismerjétek meg egymást, járjatok moziba, sétálni, barátokkal, társasozni, kirándulni ilyesmi. Aztán ahogy telik az idő, többet és többet lehet majd.


Kicsit idősebb leszel és mindent megértessz:)

2013. márc. 31. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
# 4/4 kommentelő, lehet igazad van, de akkoris rossz :(
2013. márc. 31. 23:58
 6/8 anonim ***** válasza:

16 évesen érthető, hogy azt gondolod a szüleid folyton kicse..nek veled, és semmit nem engednek. Mindenki így volt/van és lesz vele, amíg világ a világ.

Abban egyet értek 4-essel, hogy ez azért nem egy apró szívesség. Nem azért tartják korainak, mert "még csak" 1 éve vagytok együtt, hanem mert 16 éves vagy. Ez 16 éves korban teljesen más, mint akár 20 évesen. Lehet úgy gondolod, hogy mi vén emberek papolunk, de a személyiséged még csak most kezd igazán kialakulni. Évről-évre változol majd, másként alakulnak a gondolataid "az élet dolgairól". És ezért tartják korainak.

"de miért? ugysem sexelnénk" - szerinted ezt elhiszik?

Még ha nem is ezzel van gondjuk - mert valljuk be, a mai világban a szülők nem tudják a nap minden percében a gyereken tartani a szemüket, aki akarja, úgy is megoldja -, de pontosan a benned most és a következő években végbemenő változások miatt nem engedik. Mert ahogy 4-es is írta, 16 évesen a ti kapcsolatotok jövője sincs kőbe vésve.

Tegyük fel most megengedik, hogy ott aludjon, és ez még megismétlődik párszor. Aztán ne adj isten külön válnak útjaitok. Majd jön a következő, és mivel az előzőnél már megengedték, a következő is ott aludhat. Lehet ő még kevesebb ideig alszik ott. És jön a következő...

A szüleid hosszú évek alatt kialakítottak egy otthont, ami ha szerencsések olyan, amilyet szerettek volna, de még ha nem is - az otthonuk. Nekik a Te barátod ilyen szempontból idegen. És a következő is az lesz.

Tudnék még indokokat sorolni, de azokat 16 évesen nem értenéd meg.


És hogy konkrétan neked is segítsek.

Arról nem írtál, hogy úgy általában szokott-e nálatok lenni a barátod? Napi szinten, vagy akár családi eseményen (pl. a születésnapodon). Mert ha nem, akkor előbb ezzel kezdeném, hogy ők is megismerjék, és eldönthessék, hogy megbíznak-e benne annyira hogy beengedjék az otthonukba. Ha ezek már megvoltak, akkor vagy a fent leírtak élnek, vagy nem bíznak benne. És ha az utóbbi, azon maximum az idő segít.

2013. ápr. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
hát kb. majdnem mindennap nálunk van, és közös programokon is a családdal van, pld, szilvesztert is eggyütt töltöttük
2013. ápr. 1. 09:02
 8/8 anonim válasza:
Azóta sikerült anyucit meggyőzni, hogy nem szexeltek ? :)
2013. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!