Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van anyámból! Mit tegyek?

Soshelpme kérdése:

Elegem van anyámból! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Anyukám eddig tök normális volt velem ,alig veszekedtünk bármin is ,de amióta jött nála ez a változó kor ,állandóan cseszeget mindenért, ha nem tűröm el akkor szól apámnak aki azonnal üvöltözik velem ,meg anyámat védi.

Igen bevallom ,eléggé szemtelen tudok lenni ,mert nem tűröm el ha ok nélkül csesztetnek.Ma is egész nap azt hajtotta ,hogy takarítsam ki a szobám.Megcsináltam.Szerettem volna átmenni a barátnőmhöz , de kb szart rá megnézni ,hogy rend van, hanem most jött be a szobámba és állt neki ordítani velem ,hogy ez nem jó az nem jó , milyen semmirekellő vagyok stb....

Persze ilyenkor mindig az van ,hogy megbánt, aztán meg sajnáltatja magát ,hogy ő nem akarta ... És ha nem bocsájtok meg neki azonnal akkor máris jön azzal ,hogy én élvezem azt ,hogy neki fájdalmat okozok stb....

Amikor meg vissza szólok akkor úgy kell térden csúsznom a bocsánatáért . Elegem van belőle.

Szeretethiányos mint a fene ,apukámmal se legjobb a kapcsolatuk ,rám mindig számíthatott ,de most már rohadtul kezd magától eltolni aztán meg csodálkozik ha alig szólok hozzá. Egy kamasz meg egy változó kori anya.Remek párosítás.

Mit tegyek ,hogy felfogja ,hogy szeretem ,de amit művel az sok?


2013. márc. 15. 15:25
 1/4 anonim ***** válasza:
Mutasd meg neki ezt, amit írtál!
2013. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
lány vagy fiú vagy és hány éves?
2013. márc. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!

Nem kell pánikba esned, nagyon sokan megélték már azt, amit most te. Ez egy annyira tág, és szerteágazó "probléma" amit 1000 helyről meglehet közelíteni, csak hogy párat említsek.

Alapból: most te egy olyan korszakban vagy (14-15-16 éves korodban lehetsz) hogy lázadsz a szülők ellen, ez tök normális. Szabadabb akarsz lenni, félsz a korlátozásoktól, azt akarod, hogy felnőttként kezeljenek, vagy legalábbis felnőttebbként, mert már nem vagy 5 éves. Ezt majd kinövöd, hidd el.

Édesanyád esetében sok minden lehetséges, de egy dolgot megkell tanulj: neki mindig a gyermeke leszel, 10 és 20 év múlva is úgy fog veled bánni, mint a kicsi kis fiával\lányával, csak mind a ketten megtanuljátok már ezt kezelni. De a jelenlegi problémánál lehet együttesen akár munkahelyi problémák, valami csalódás, párkapcsolati bajok összessége, az hogy te még lázadozol és pimaszkodsz ilyen viselkedést vált ki édesanyádból. Ő is ember.


Meg kell tanulni nem csak a te nézőpontodból szemügyre venni a helyzetet, hanem az övéből, és édesapádéból is. Nem szabad elfelejteni, hogy a szülőket tisztelni kell, manapság az összetartó család nagyon értékes és ritka (sajnos).

Lehet, hogy neked is kéne tenni a kapcsolatotokért. Nem nagy dolgokra gondolok itt: segítesz pl kitakarítani, átveszed a porszívót, vagy elmosogatsz egy vacsi után, néha 1-1 kedves megjegyzés, vagy csak spontán megöleled. Ezek csodákra képesek. Idővel úgyis megérted, ez a korszak elég rövid ideig tart. 20 fölött már sokkal felnőttebként fognak kezelni, de még akkor is a gyermeke maradsz, ezt ne felejtsd el!

Sok helyen az a probléma, hogy a gyermek lázadó korszakában mindig csak elvár, követel, "komoly" nézetei vannak. Ugyan már. Édesanyánk szült meg, nevelt fel, fizette a ruháinkat, iskolába járatott, óvott minket. Takarít, mos, főz, dolgozik, fizeti a számlákat, és lehet, hogy ezek tök átlagos dolgoknak tűnnek, de nem. Egy felnőtt élete már nem játék, sokkal nehezebb mint egy gyermeké, ezért szerintem támogatni kell édesanyánkat, és segíteni kell Neki mindenben, amiben tudunk. Nem duzzogva, szájunkat húzogatva, hanem szívből, mosolyogva.

Egy családban ha megvan a kellő hála, tisztelet, és tisztában vagyunk a kötelességeinkkel, akkor minden problémát kezelni lehet, vagy akár teljesen megszüntetni. Egy harmonikusabb légkör lesz úrrá.


Azt se felejtsd el, hogy a veszekedések és az idegeskedés, a negatív hozzáállás, a feszültség nagyon sokszor önmagukat erősítik, és átterjed más családtagokra is.

Ugyan ez igaz fordítva is. Egy tisztelettudó emberrel úgyszint tisztelettudóak. Egy segítőkész embernek szívesen segítenek. Próbálj meg bölcsen gondolkozni! :)

Sok mindenre nem tértem ki, sok mindent jobban kifejtenék, de akkor itt ülnék még 3 órán keresztül, és az senkinek sem lenne jó :))

úgyhogy remélem a lényeget megértetted!


Sok sikert kívánok Nektek!

Tiszteletem,

(egy hasonló cipőkben járt volt-kamasz) :)

2013. márc. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nyugi én is ugyan ebben a helyzetben vagyok csak nekem rosszabb! Elváltak a szüleim és igy anyám bulizgatni is eljár meg idönménk bemutat pasikat...Én se jövök ki vele jól mert álandoan csesztet mindenért ha elmosogatok az a baj ha nem.akkor meg az..nem.tudok rajta kiigazodni! Hiába magyarázom el neki hogy ezt a stilust hanyagolnia kéne nem fogja fel..
2013. márc. 16. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!