Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről?

Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Hat éve vagyunk együtt a párommal, egy éve költöztünk össze, nyáron volt a lánykérés. 200 km-re lakunk a szüleinktől, mindkettőnk családjától. kb. havonta járunk haza, hétvgére és ünnepekkor (karácsony, húsvét).

Olyan fura nekem egy dolog...

Mikor megyek hozzuk (persze ilyenkor elsősorban ugye anyósék miatt) kb. fél percet beszélgetünk az előszobában, majd betessékelnek a páromék (párom és az öccse) szobájába. Ott elvagyunk hárman, de se apósom, se anyósom be nem jön, anyósom annyira, hogy megkínáljon valamivel, de azzal ki is megy.


Mikor van valami ünnep, karácsony, szilveszter, szülinap stb. akkor behívnak a szobába, jókat nevetgélünk, szuperül elvagyunk a szülőkkel.

Ilyenkor meg "hétköznap" abszolút nem hívnak be, apósomat pl. ma csak profilból láttam, míg beköszöntem az ajtón...Pedig ma még húsvét is volt...:P


Nem tudom hova tenni, kérdeztem a páromat már sokszor, hogy haragszanak, vagy mi a gond? De szerinte semmi nincs...Egyébként szeretnek és vica verso, mégsem értem. Ti mire vélnétek?


2013. márc. 31. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem náluk ez a szokás, a fiatalok külön beszélgetnek.

Lehet hogy nem annyira beszélgetősek, de ha neked van kedved, szerintem kimehetsz hozzájuk, lehet hogy örülnének amúgy.

2013. márc. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem a vendég tisztelete az a szokás ami anyósodékat jellemzi! Ha mondanád a férjed szüleinek,hogy szeretnéd ha ők is ott maradnának veletek beszélgetni,akkor biztosan veletek maradnának. Csak hívni,kérni kellene őket!!!!! Melyik megyében laknak? Esetleg valamilyen nemzetiség lehet:Szlovák,Cseh,Horvát,Szerb?
2013. ápr. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha én megyek hozzuk vendégségbe, mi az, hogy én hívjam, hogy beszéljenek velem? :-S

Ha kíváncsiak rám, akkor kérdezzenek, hívjanak be a szobába, ültessenek le...


De most komolyan, nem?

2013. ápr. 1. 11:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!