Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymama után elnevezni a...

Nagymama után elnevezni a gyereket. Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

A nagymamámat Valériának hívták, konkrétan "Varga Berta Valéria". Nem volt vele rossz a viszonyom, de nem volt olyan igazi nagymama.


Ti adnátok a nagyitok nevét a gyereketeknek? Mármint nekem a Valéria is tetszik, meg a Berta is. De mondjuk más nevek is számításba jönnének.


2013. jan. 13. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik a név azért ne vesd el, mert a nagyidat is hívták. "Tiszteletből" csak akkor adnám, ha nagyon szeretném a nagymamámat, tényleg jó a kapcsolatunk és tetszik a név.
2013. jan. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
69%
Miért ne? Csak ma ostoba szokás, hogy különleges név címén rondábbnál- rondább nevet adnak a gyerekeknek.
2013. jan. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
Mindkét lányom egyik neve a nagymama után van.
2013. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%
Én ezt tervezem, de Ő nevelt fel nagy szeretettel. :)
2013. jan. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk második névként kapta, nagy örömet szereztünk vele.
2013. jan. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
26%

Én nem adnám az én nagymamám nevét mert az a tipikus nagyi név az Erzsébet, de a nagypapám nevét biztos megkapj a fiam.

Szerintem a Valéria szebb mint a Berta az adnám, természetesen.

2013. jan. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Na igen, a másik nagyim "az igazi", ő az aki sokat megtett értem, akire mindig számíthatok stb. De ő Mária. Mondjuk ahogy meséli az ő 2 nagymamája, az édesanyja, Ő, a lánya (anyukám) is Mária. Szóval 4-5 generáció Mária. De azt nem adnám.
2013. jan. 13. 22:39
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem szép gesztus a nagymama felé, és egyáltalán nem zavaró (nem mint mikor pl. az apa nevét kapja a gyerek és egyfolytában kapkodhatja a fejét, hogy most a nagy vagy a kis Lacinak szól-e az anyuka).

Nekem sem a Berta sem a Valéria név nem tetszik különösebben, de ha választani kell, én a Bertát választanám. Szívem szerint meg a helyedben azt, amin szólítva volt/van a nagymama.

2013. jan. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Én nem fogom a mamám után elnevezni a gyerekemet, mert az egyik Mária, a másik meg Erzsébet, és egyik se tetszik. Ennyi. De ha tetszene valamelyik név, azt biztosan adnám, nem a mama miatt, csak azért mert tetszik. Csak a másik mama meg ne sértődjön ugye....
2013. jan. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én a nem is tudom, milyen rokoni viszonban levő néniről nevezném el a gyermekemet. Ő a nagymamám nagynénje, Etelka. A mamáimról azért nem, mert egyik sem tetszik: Irma, Erzsébet.
2013. jan. 14. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!