Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, mit vár tőlem,...

Mit tegyek, mit vár tőlem, vagy kitől és mikor?

Figyelt kérdés

Anyukám kezd magába zuhanni, nem kel fel fél napig az ágyból, van hogy egész nap, csak kimegy a konyhába cigizni, meg enni. Kérdezem mi történt mi a baj, mondja hogy a régi dolgok most jönnek elő benne, 10-20 évvel ezelőttiek. De ilyen már máskor is volt, hogy egyszer csak rossz kedve lett de tényleg ez az "életem legmélyebb pontján vagyok" állapot aztán elmúlt. Szerintem más oka lehetett. Én mindent megpróbálok, de ő folyton azt mondja, hogy én nem értem...ezért már azt is javasoltam neki menjen el orvoshoz, tegnap arra is azt válaszolta, hogy ugyan hogy jusson el oda...kérdeztem, akkor mit vár, mitől, kitől várja a segtséget és azt mondta 1-2hét és elmúlik, ez nem megy egyik napról a másikra. Csak hogy mi hárman vagyunk Anyukám nővérem és én! Senki más! Mi azonban innen 80km-re tanulunk, tehát egyedül lesz. Most még három napig itthon vagyunk. Nem tudom megértetni vele, hogy már most hallom a fülembe ahogy mondja majd telefonba, hogy nem csinált semmit nincs ereje,kedve...erre azt mondta, "akkor majd nem mondom".

Kértem, hogy addig ameddig mi itthon vagyunk legyen már valami ne csak a fekvés, de semmi eredmény...

Mit tegyek? Mondhatni félek az elkövetkezendő napoktól...

Segítsetek kérlek!


2013. márc. 31. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Rossz a depresszió. Én a helyedben megpróbálnék főzni neki egy jó teát (citromfű, vagy valami finom illatú kedélyjavító) és kérném, hogy nézzünk együtt meg valami filmet. Azt nézheti fekve és addig nem gondol másra. És még jó lenne neki valamit mozogni, mert a depresszió kis kocogástól is elmúlna, de erre nyilván nehéz lenne rávenni. Zsaroljad esetleg, hogy ha nem megy ki veled sétálni, te is olyan leszel, mint ő, és ezt nem akarhatja.
2013. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ki tart el titeket, miből éltek? Nem jár dolgozni?
2013. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Forduljatok szakemberhez: pszichológushoz!
2013. márc. 31. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

iszik gyogyteakat, filmet mikor otthon vagyok szoktunk nezni, de attol a helyzet valtozatlan... holnap mi fozunk! biztos eszik majd belole, de hogy egyebkent nincs etvagya...

Nem dolgozik csak alkalmankent, es tudom hogy ez is a baj mivel kozosseg...tehetetlennek erzem magam es ez kicsinal....koszonom a valaszokat!

2013. márc. 31. 21:40
 5/5 Bence_ ***** válasza:

Feltehetően mentálisan beteg.

Az a baj, hogy nem csak a sajátját hanem a ti életeteket is tönkre teszi. Szülőként ezt nem engedhetné meg magának.

Első körben be kéne látnia, hogy segítségre van szüksége.

Ameddig ez nem történik meg addig csak süllyed, ti meg próbáljátok a felszínen tartani.

Általában a süllyedők győznek.

2013. márc. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!