Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti vennétek így autót? (család...

Ti vennétek így autót? (családi kérdés)

Figyelt kérdés

Fiatal pár vagyunk,viszonylag nagy városban élünk,ahol a tömegközlekedés elég jó,munkahely 3 buszmegálló,bevsárlóközpont a lakás és a munkahely között (sétálva 10 perc),cég fizeti a bérletünket.

Párom szülei is itt élnek,tömegközlekedéssel 15 percre.

Nekik van autójuk,heti egyszer ha használják,ha elkérjük,ideadják bármikor (kb havi egyszer kérjük el,rokonlátogatni vagy nyáron nyaralni elmenni,természetesen megtankolva kapják vissza,sosem volt még ebből gond,sőt,szüleinek is jó,mert tankolunk annyival többet bele,hogy ők évente talán kétszer tankolják).

Nem keresünk rosszul,van félretett pénzünk.

Ismerősök viszont kérdezgetik,miért nem veszünk autót,megtehetnénk.

De minek,ha nincs rá szükségünk?

Ha elköltöznénk,vagy párom szüleinek kellene minden nap az autó,vagy lenne gyerek akit hordozni kell,akkor vennénk,de így?



2013. márc. 29. 13:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vennék a helyetekben.
2013. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyelőre úgy gondoljátok, hogy felesleges, akkor ne engedjétek magatokat rábeszélni. Főleg ha nem is használnátok, de az éves adót, kötelezőket pedig csak fizetnétek rá. Ameddig nem szükséges én nem vennék, pénzkidobás lenne.
2013. márc. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Jégtánc ***** válasza:
100%
Semmi értelme ha nem használjátok gyakran.Nekünk sincs autónk,apóstól szoktuk kölcsönkérni.Évente ha 3x kell.
2013. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
fölösleges... akik kérdezik pedig telik rá státusz szimbolumként akarnak az autóra gondolni nem pedig mit közlekedési eszköz... az éves sok vacak amit azzal sporoltok hogy nincs autó meg másra tudjátok költeni. ha vészhelyzet van sincs gond hiszen a párod szüleinek az autóját eltudjátok kérni: persze ez addig jó amig nem zavarja őket. gondolom megszoktátok köszöni a kedvességet.
2013. márc. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Ne vegyetek szerintem sem, felesleges.
2013. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
22%
A világ kitágulna, ha lenne autótok. Én már el sem tudnám képzelni, hogy ne legyen, pedig keveset hajtok vele. De a tudat, hogy bármikor, bárhova elmehetek vele, megnyugtat. Kölcsön sohasem kérnék, még rokontól sem.
2013. márc. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Szerintem így fölösleges. Az autót fenn is kell tartani, így azt a pénzt másra is el tudjátok költeni, vagy félre tudjátok tenni.
2013. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Nem zavarja őket,mindig szólunk előre legalább egy héttel.

Igazából ők is alig használják,csak bevásárolni hétvégén.

Ha használjuk teletankoljuk,ők ezzel spórolnak,mi azzal,hogy nem tartunk sajátot.


Most is oda megyünk ahová akarunk.

2013. márc. 29. 14:02
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor vegyetek, ha úgy érzitek, hogy nektek szükségetek van rá, ne a szomszédoknak, meg az ismerősöknek. A világ legsz.rabb befektetése az autó ha nincs kihasználva.
2013. márc. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a helyetekben nem vennék. Ha tényleg napi szinten szükségetek lesz rá akkor vegyetek.

Ha kell, a párod szülei bármikor kölcsönadják. Azért egy autó fenntartása nem kevés (kötelező, "súlyadó", éves szervíz, esetleg casco), és még nem tankoltál semmit. Mi is csak akkor vettük, amikor szükség lett rá (férjem órabéresként kezdett, és nem volt mindegy, hogy 20 perc egy út, v 1,5h). Nem sokkal később mondjuk állandós lett, de sokkal könnyebb kocsival a munkábajárás. Mondjuk nekünk elkérni is nehezebb volt a szülőktől, ez is érv volt.

2013. márc. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!