Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok a hülye? Vélemény?

Most én vagyok a hülye? Vélemény?

Figyelt kérdés

Bátyám élettársa anno megsértődött rám. Az ok a következő. Megszületett unokaöcsém októberben. Nem is szóltak, kb 3 hétre rá tudtam meg, hogy megszületett. De nem ez a lényeg. Majd karácsonykor mentünk látogatni, hiszen újszülötthöz sokkal előbb nem is érdemes menni. Én akkor egyetemista voltam, nem volt saját keresetem, így apukámmal vittünk ajándékot, de vagy egy halommal.

Akkor nem is volt semmi baj, de jövő karácsonykor kiderült, hogy állítólag én paraszt vagyok, mert mi az, hogy nem vittem ajándékot a gyereknek tavaly. Mondom, vittünk apával egy csomót, az miért nem elég? De vihettem volna legalább egy plüssállatot. Olyat amibe két hónaposan belefullad? Meg amúgy sem szoktunk nagy ajándékozást csapni, legalább is részemről, mert szerintem a karácsony nem arról szól, hogy ki kinek ad ajándékot, hanem arról hogy együtt legyünk. A többi családtagom érdekes módon nem csinál ebből ügyet.


Amúgy ezt sem úgy tudtam meg, hogy megmondták, hanem úgy, hogy bátyám utánam jött a lépcsőházba, hogy akkor odaadná az ajándékomat, amit bent nem mert mindenki előtt odaadni, mert ezt neki asszony megtiltotta. Akkor rákérdeztem, hogy most mi van, nem is ajándékért mentem, de így legalább még sz@rul is esett.


A gyereknek természetesen mindene meg van és volt mindig is, az 5.1-és házimozira köthető playstationtől a szerszámkészletig, ami tök jó, de komolyan nem értem, akkor minek vigyek egy ócska vackot amivel sosem fog játszani. Későbbi években inkább mesekönyvet vettem, hiszen annak van tán haszna is.


Aztán volt erről egy szóváltás, mikor már megelégeltem az állandóan és évek óta felhúzott orrokat, ami persze megint azt eredményezte, hogy én vagyok a paraszt. Mert nyilván nekem tök jól esik, hogy a képembe vágnak egy ajándékot, hogy nesze, csak XY-ka meg ne tudja. Akkor inkább kösz de nem kérek.


Viszont később, egy darabig, azt hittem végre elfelejthetjük az egészet, vettem szorgosan ajándékot, meg minden, hogy lássák tudomásul vettem és felőlem el is felejthetjük az egészet. Idén viszont már direkt úgy mentek apához, hogy elkerüljük egymást. Most akkor már a mesekönyv sem jó? Mit vegyek űrhajót? Nincs több százezer forintom, hogy minden családtagomnak több tízezerért vegyek ajándékot. Nekem ez nagyon szarul esik. Évek óta ez megy. Csak tudnám miért hülyülnek meg a nők szülés után... Vélemény?


Ja, és persze békém jeléül szorgosan hívtam őket mindenhova, pl külön az asszonkát is meghívtam a diplomaosztómra, nehogy ne érezze, hogy nem neki szól, aztán ez esküvőmre, meg amikor szimplán csak én főztem vacsorát a családnak, de mondanom sem kell, hogy egyikre sem jött el. Bátyám még csak csak, de nem vitte túlzásba, pl az esküvőmön fél órát ha ott volt, gyorsan gratulált, aztán tepert haza. Mintha minden évben esküdnék. Értitek. Meg sem nézte hol lakunk, stb... :-(


2013. márc. 29. 10:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Most nem azért,de itt nem te vagy a hibás,hanem a papucs bátyád és az ajándékmániás felesége..

Mi nem szoktuk ajándékozni egymást,de békességben megvagyunk és szeressük egymást.

Ne vegyél nekik ajándékot,felejtsd el őket,mert aki csak ajándékért szeret téged és nem ért meg,hogy nincs pénzed inkább hanyagold. Szerény véleményem szerint én ezt tenném..

2013. márc. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek nyomtam zöld kezet.


Igen, igazatok van, ha nem kérnek belőlem akkor ez van. Csak szomorú, és annyi családból hallok hasonlót. Én alapvetően nem vagyok haragtartó típus, így szívesen békülnék, de hiába tettem gesztusokat, semmi. És régen tök jóban voltunk, ezért sem értem. Persze nem tűnik ez olyan nagy problémának, ne is legyen ennél nagyobb bajom, de azért az ember csak szereti a családját és nem szereti ha széthúznak.

2013. márc. 29. 11:31
 13/17 A kérdező kommentje:
Meg tényleg egy nonszensz probléma ez az ajándék. Még ha valami súlyosat tettem volna. De ez amolyan fika ürügy probléma valóban. Viszont hiába kérdeztem, többször is mikor találkoztunk, hogy akkor mi is a baj, mert így nehezen tudok változtatni, a válasz: "Nem tudom, NŐBŐL van." WTF, ezzel most mit kezdjek... :-P Itt adtam fel.
2013. márc. 29. 11:36
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ezzel most mit kezdj? Semmit. A bátyád felesége hülye (mondjuk nem értem, a bátyád minek ment hozzá), a bátyád meg papucs (amúgy apukád nem? Az ilyesmi örökletes szokott lenni). Nem benned van a hiba, hiszen a másik bátyáddal is ilyen a hölgy. A bátyáddal azért tarts valahogy kapcsolatot. Mondjuk levelezzetek :) Hátha kihúzza a gyufát a feleségénél, hogy egy másik nővel levelezik :))))
2013. márc. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Jobban teszed ha hanyagolod azt a hárpiát aztán majd a bátyád is fogja a kapuzárási pánik közeledtèvel....
2013. márc. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

:-D


Nem, apám egyáltalán nem ilyen. Sőt, neki aztán még az Isten sem mondhatja meg mit csináljon. Másik tesóm sem ilyen. Őket is bántja ez a dolog, de ők sem tudnak ezzel mit kezdeni, a szép szó meg nem használ.


Amúgy azt elfelejtettem mondani, hogy még nem házasok. Ez mindig is örök konfliktus volt állítólag köztük, mert a nő szerette volna ha elveszi, csak bátyám nem akarta, gondolom volt rá oka. Annyit hallottam, hogy most nyáron lesz végre a lagzi, mert a gyerek szeretné (első osztályos) hát ö... igen. Érdekes. Kíváncsi vagyok meghívnak-e, bár végül is mindegy. Legalább nem lesz a nászajándékból botrány. :-)

2013. márc. 29. 11:55
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne te teperj, nem veled van itt a probléma. A csaj lehet túl sokat képzel magáról, inkább neki kellene visszavennie az arcából. Ha nem jó neki semmi, akkor le kell sz@rni, az ilyennel nem lehet mit tenni. Próbáld meg a csajt levegőnek nézni, a testvéred meg talán idővel rájön, hogy nem így kellene viselkednie, nyilván a párja befolyásolja!

Nálunk is hasonló a helyzet, de én elhatároztam, hogy amennyire lehet, nem foglalkozok velük, nyugodtan puffogjanak, inkább nem találkozom velük. Sajnos ebben az a legrosszabb, hogy az ember családtagjairól van szó, akikkel régebben jó volt a kapcsolat, de mára már megváltoztak...sokszor úgy érzem, hogy azt várják el, hogy a gyerek miatt körbeugráljuk őket, az a fontos, kitől milyen ajándékot kapnak....megy a rivalizálás stb.....szóval tapasztalatból mondom, hogy ne foglalkozz velük, tudom, nehéz, de többet ártasz magadnak azzal, ha ezen idegeskedsz! Én azzal oldom meg a gondot, hogy nem foglalkozok velük, nem találkozok velük túl gyakran....én senkit sem fogok körbeugrálni. Egyszerűen nem tetszik, ahogy viselkednek, változtatni nem tudok rajtuk, így inkább kerülöm őket.

2013. márc. 29. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!