Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg hülye vagyok, ha nem...

Tényleg hülye vagyok, ha nem lépek félre?

Figyelt kérdés

Lehetne valakim, egy feladott házasság mellett. Tudom, hogy a férjemnek van valakije. Most nekem is lehetne. De amikor oda jutnék, hogy akkor randi élesben, szó szerint rosszul leszek, és megundorodom az egésztől, és lemondogatom(csak szex és más semmi szintű, ideig óráig jó). Tényleg hülyeség ez a felfogás, hiszen minket tényleg csak a jog köt már, semmi más, mégis rosszul érezném magam, ha belemennék.

(barátnőm vetette fel, hogy de hát ugyse vagytom már együtt, akkor miért ne, és olyan fura nekem, hogy ez elég a félrelépéshez)


2013. febr. 21. 19:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha nem müködik a házasság, akkor váljatok el, igy semmi értelme az egésznek.


2. Attól, hogy rossz a házassága valakinek, még nem fekszik le idegen valakivel csak szex miatt.


3. Inkább legyél magadra büszke, hogy van még erkölcsi tartásod.

2013. febr. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint neked nincs szükséged "csak szex és más semmi" típusú kapcsolatra. És ez jól is van így.
2013. febr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Magyarán benne vagy egy rossz házasságban ahol már egyikőtök se tud/akar tenni semmit s így élsz.

Inkább a lelkeddel törődj, mit bánnál, mit éreznél s mire lenne szükséged. Ezekre fektesd a hangsúlyt úgy jobban rá jössz mit akarsz a helyzetből kihozni.

2013. febr. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Mi már hallgatólagosan elfogadtuk, hogy amíg egyedül nem tudok megélni gyt nélkül, addig egymás mellett élünk.

Én nem firtatom, merre és kivel mit csinál, ő se kérdezné. De mégis, az édes négyes nem jönne be. Ha a bíróság szabadlábra helyez minket, akkor kevésbé nyűglődnek.

2013. febr. 21. 19:21
 5/18 anonim ***** válasza:
Mi akadálya a válásnak?
2013. febr. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Amíg teljesen önerőből nem tudom eltartani magam és a két kicsit gyt nélkül, de írtam:)
2013. febr. 21. 19:29
 7/18 anonim ***** válasza:

" amíg egyedül nem tudok megélni gyt nélkül, addig egymás mellett élünk"


Nem derült ki, hogy milyen idös gyerek(ek)röl van szó, de a gyerektartás akár 25-26 éves korig is járna, ha tanul a gyerek.

Ha a gyerek már nem egészen kicsi - iskolás kortól kezdve - akkor már látja, hogy nem normális családi életet éltek, és ezzel igencsak ártotok a személyiségfejlödésének. (Ilyenkor jönnek azok a kérdések, hogy apa csalja anyát, ö meg türi, anya csalja apát, szóljak-e neki, a szüleim csalják egymást, miért nem válnak el, stb).


Ilyen helyzetben élni még 5-10-15-20 évig elég rossz döntés, neked is, de föleg a gyerek(ek) miatt.

Ezzel a felállással egyedül a férjed jár jól, otthon ellátod, feleségként, ha neki tetszik, bárkivel tarthat fenn kapcsolatot, neked nincs jogod neheztelni - magyarul, amikor neki elöny, akkkor van felesége, amikor meg nem, akkor nincs. Neki semmi megszoritása sincs emiatt, te és a gyerek meg nézhetitik, hogy lö éli világát, és nektek meg nem ad semmit.

2013. febr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Amíg teljesen önerőből nem tudom eltartani magam és a két kicsit gyt nélkül, de írtam:)


Ez aztán a hülyeség teteje - miért kellene NEKED EGYEDÜL eltartani a gyerekeket? Azért az apának is vannak kötelezettségei!

2013. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én úgy nőttem fel, hogy apám egy vasat se adott, nem látogatott, tőle élhettünk-hallhattunk. Na ezért. És ahogy viselkedik a gyerekeivel az életben, sajna a pénzére nem akarok alapozni, hogy lesz. Ha lesz az csak jó, de inkább nem számolok rá.

Amúgy 3,5 2évesek, szóval kicsik.

2013. febr. 21. 19:36
 10/18 anonim ***** válasza:
6: A gyermektartás az jár, hogyan áll elő az a helyzet, hogy anélkül kell eltartsd? Mert ilyen nem létezik.
2013. febr. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!