Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most én vagyok a hülye? Vélemény?

Most én vagyok a hülye? Vélemény?

Figyelt kérdés

Bátyám élettársa anno megsértődött rám. Az ok a következő. Megszületett unokaöcsém októberben. Nem is szóltak, kb 3 hétre rá tudtam meg, hogy megszületett. De nem ez a lényeg. Majd karácsonykor mentünk látogatni, hiszen újszülötthöz sokkal előbb nem is érdemes menni. Én akkor egyetemista voltam, nem volt saját keresetem, így apukámmal vittünk ajándékot, de vagy egy halommal.

Akkor nem is volt semmi baj, de jövő karácsonykor kiderült, hogy állítólag én paraszt vagyok, mert mi az, hogy nem vittem ajándékot a gyereknek tavaly. Mondom, vittünk apával egy csomót, az miért nem elég? De vihettem volna legalább egy plüssállatot. Olyat amibe két hónaposan belefullad? Meg amúgy sem szoktunk nagy ajándékozást csapni, legalább is részemről, mert szerintem a karácsony nem arról szól, hogy ki kinek ad ajándékot, hanem arról hogy együtt legyünk. A többi családtagom érdekes módon nem csinál ebből ügyet.


Amúgy ezt sem úgy tudtam meg, hogy megmondták, hanem úgy, hogy bátyám utánam jött a lépcsőházba, hogy akkor odaadná az ajándékomat, amit bent nem mert mindenki előtt odaadni, mert ezt neki asszony megtiltotta. Akkor rákérdeztem, hogy most mi van, nem is ajándékért mentem, de így legalább még sz@rul is esett.


A gyereknek természetesen mindene meg van és volt mindig is, az 5.1-és házimozira köthető playstationtől a szerszámkészletig, ami tök jó, de komolyan nem értem, akkor minek vigyek egy ócska vackot amivel sosem fog játszani. Későbbi években inkább mesekönyvet vettem, hiszen annak van tán haszna is.


Aztán volt erről egy szóváltás, mikor már megelégeltem az állandóan és évek óta felhúzott orrokat, ami persze megint azt eredményezte, hogy én vagyok a paraszt. Mert nyilván nekem tök jól esik, hogy a képembe vágnak egy ajándékot, hogy nesze, csak XY-ka meg ne tudja. Akkor inkább kösz de nem kérek.


Viszont később, egy darabig, azt hittem végre elfelejthetjük az egészet, vettem szorgosan ajándékot, meg minden, hogy lássák tudomásul vettem és felőlem el is felejthetjük az egészet. Idén viszont már direkt úgy mentek apához, hogy elkerüljük egymást. Most akkor már a mesekönyv sem jó? Mit vegyek űrhajót? Nincs több százezer forintom, hogy minden családtagomnak több tízezerért vegyek ajándékot. Nekem ez nagyon szarul esik. Évek óta ez megy. Csak tudnám miért hülyülnek meg a nők szülés után... Vélemény?


Ja, és persze békém jeléül szorgosan hívtam őket mindenhova, pl külön az asszonkát is meghívtam a diplomaosztómra, nehogy ne érezze, hogy nem neki szól, aztán ez esküvőmre, meg amikor szimplán csak én főztem vacsorát a családnak, de mondanom sem kell, hogy egyikre sem jött el. Bátyám még csak csak, de nem vitte túlzásba, pl az esküvőmön fél órát ha ott volt, gyorsan gratulált, aztán tepert haza. Mintha minden évben esküdnék. Értitek. Meg sem nézte hol lakunk, stb... :-(


2013. márc. 29. 10:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
Mi lenne veletek, ha valami baromi nagy probléma lenne a családba, és össze kéne fogni? Akkor is ezt csinálnátok?
2013. márc. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem tudom,de én is ezt kérdezem. Rajtam nem múlik. Csak kíváncsi vagyok ha volt valaki hasonló helyzetben, hogyan oldotta/oldódott meg. Amúgy nyilván nekem sem ez a legégetőbb problémám, el vagyok én nélkülük is.
2013. márc. 29. 10:42
 3/17 anonim ***** válasza:
94%

Csak azért vagy hülye mert sok év után még mindig ez a téma foglalkoztat! :)


Ha az asszony nem kér belőled, akkor hiába erőlködsz, vehetsz a gyereknek akár űrhajót is, akkor sem fog kedvelni. De szerintem beszélgess el vele mert sejtésem szerint itt nem az ajándékról volt szó ha ennyi idő után sem képes megbékélni veled.

2013. márc. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát jah. :-)


Bár nem tudom mi lehet ezen kívül a baja, mert életemben nem ártottam neki az biztos. Mondjuk én már be sem merem tenni oda a lábam...nem hogy beszélgetni. Mondjuk másik bátyámékkal is ezt csinálja, ők sem mennek már oda.

2013. márc. 29. 10:48
 5/17 anonim ***** válasza:
igen
2013. márc. 29. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
Hát ez nagyon gáz... Úgy gondolom - szerintem te magad is - hogy már mindent megpróbáltál. Ne pedálozz tovább, mert a sógornődnek sosem leszel jó, a bátyád pedig nyilvánvalóan nem áll melléd (valószínű nem akar odahaza vitát belőle). Elég szomorú, hogy még az esküvődre sem mentek el, legalább tiszteletből megtehették volna. Én sem rajongok a sógoromért, de azért ilyet sosem tennék. Ha ők nem igyekszenek legalább "rosszban nem lenni", akkor itt nincs mit tenni. Ez az ajándékozás-dolog pedig - már bocsánat - baromság. (Nálunk a családban nem is szokás, se szülinap, se Karácsony alkalmából, - nem anyagi okokból - nem is várja senki, max. néha egy jelképes doboz bonbon vagy virág, persze mindenki döntse el maga.)
2013. márc. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:
100%
Nem te vagy a hülye. Amilyen az adjon isten, olyan a fogadj isten. Testvéreddel tarts a kapcsolatot, azzal az idióta feleségével meg látványosan ne.
2013. márc. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A konfliktusokat elkerülendő,mindig megkérdezzük mire lenne szüksége a gyereknek,minek örülne.Az anyákat ez lenyugtatja,mert úgy érzik,fontos nekünk a csemete és elkerüljük a felesleges,bosszantó ajándékok beszerzését is.Ha már úgy érzik,ajándék kell ahhoz,hogy kifejezzünk vele valami fontosat,ami szerintem e nélkül is menne,de másoknak ez valamiért egy fontos jelkép,akkor nincs mit tenni.
2013. márc. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Én amúgy sem vagyok túl jóban a bátyámmal, a sógornőmet utálom, az ex-nejem ugyanigy volt velük és mindez persze kölcsönösen. Nálunk is ment egy darabig az ajándekon az osztozkodás, aztán k.b. 10 éve eluntam, azóta jó ha 5-ször találkoztunk. Névnapon, születésnapon SMS, egyébként toll a fülükbe.
2013. márc. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Egész egyszerűen leírom---a tesód egy papucs férj,aki kerüli a konfrontációt és akkor inkább megalázkodik és nem tartja még a saját testvérével sem a kapcsolatot-sajnálom,hogy ilyen szar kapcsolatban van a feleségével..-Te pedig ne ragaszkodj ennyire-engedd el őket.,,-amiért könyörögni kell,vagy többször szólni,nem kell erőlteni,hisz nem szívből jön :( -nekem is volt ilyenben tapasztalatom,hidd el én is évekig hívtam,könyörögtem,készültem és minden és mégis én voltam a szar...-hagyni kell,ne erőlted-persze ez nem garancia arra,hogy törölni tudod az agyadban is,és sajnos fájni fog...
2013. márc. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!