Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek h a szuleim elfogad...

Mit tegyek h a szuleim elfogadjak a dontesem?

Figyelt kérdés

Meg ezt az evet vegig jarom es be akarom fejezni az iskolat. Nem valo ez nekem. Jelentkezni akarok katonanak utana meg lelepni valamerre. Amugy is erettsegi utan katona akartam lenni de meg fogok bukni. A szuleim nem akarjak elfogadni hiaba vagyok 18. Azt mondtak hogy ameddig ebben a hazban elek azt fogom csinalni amit ok mondanak. Mit tegyek?

18/F


2013. márc. 28. 18:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szépen hallgatsz a terveidről, az érettségin nem biztos hogy megbuksz, igyekezz most arra koncentrálni. Ha katona akarsz lenni, akkor is a későbbi karriered során szükséged lehet az érettségire. Később, felnőtt fejjel pedig sokkal nehezebb lesz. Érettségi után meg szépen azt csinálsz amit akarsz.
2013. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De meg nem allok erettsegi elott ezert akarom mar befejezni.
2013. márc. 28. 18:40
 3/13 anonim ***** válasza:
érettségi mindenképp kell. Ebben igaza van a szüleidnek. Ez már alap dolog. Utána már azt csinálsz, amit akarsz. Gondolom csak aggódnak, hogy nem viszed semmire, hogyha a sulit is félúton befejezed
2013. márc. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pedig az érettségi nagyon kellene... Több ismerősöm is volt, aki felnőtt fejjel ült be az iskolapadba és vért pisilt, hogy munka/család mellett teljesítsen.

Gondolom nem akarsz 40-50 évesen is a közlegény kategóriában kúszni-mászni a sárban és hallgatni, ahogy a fiad korú felettesed utasítgat. Legalább az érettségiig húzd ki.

Nem tudom, hogy van a katonaságnál, de a kisebb és hatékonyabb seregben a tanultabbakra nagyobb szükség van, elvégre ma már nem kardokkal és csatabárddal küzdenek egymással, a magas szintű haditechnika ismerete fontosabb. Ahhoz pedig tanulni kell...

2013. márc. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi mindenképpen kell ebbe a világba. Katonának meg csak 21 éves korodba mehetsz.
2013. márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
az érettségi nem olyan nehéz, mint amilyennek állítják, csak az odavezető út rögös(főleg a nem esel ki az iskolából és nem évtizedek múlva akarsz érettségit szeretni). tanulj sokat, javíts a jegyeiden, hogy legalább a 2-es meglegyen. utána meg bevonulsz. úgysem tudnak rád erőltetni olyat amit nem akarsz, mert egyrészt a támogatott félévek mennek pocsékba, másrészt el se tudnál végezni egy olyan szakot(akár fősuli/egyetem akár okj) amit utálsz.
2013. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Oké, amit szeretnél... az én kérdésem csupán az, hogy 10 év múlva hogy képzeled el?

És hogy képzeled 20 év múlva?

Ha ezekre értelmesen tudsz válaszolni és a szüleid is látják, hogy van ráció abban, amit mondasz, akkor engedékenyebbek lesznek... de megmondom őszintén érettségi nélkül elég pici az esély arra, hogy reálisan látod a jövődet.

Nem tudom honnan veszed a katonaságról az elképzelésed, de ha csak az amcsi filmekből, akkor el kell keserítselek, hogy a magyar valóság sajnos nagyon más. Nem arról szól, hogy fegyverrel még mész lőni és egész nap gyakorlatoztok és lövöldöztök valami tréning pályán.

2013. márc. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az érettségit csináld meg, abból bajod nem lehet, utána lehetsz katona, így a szüleid is talán megnyugszanak, és te is csinálhatod, amit szeretnél.
2013. márc. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Elegem van az iskolabol nem akarok oda jarni. Ezt az evet mar az elejen elkurtam... csak fizikabol 12 egyesem van. Kizart hogy kijavitom potvizsgara meg felesleges menni ugyse engednek at. Nem erdekel a jovom, tudod 10 evig elni is kell. Lehet hogy holnap meghalunk vagy meg ma. Nem tervezek soha semmit. Es nem mindenki szar amerikai filmeken nott fel. Koztuk en sem.
2013. márc. 28. 20:07
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért nem mész valami szakmunkás suliba, ahol szakmát tanulsz? Szakmunkás érettségi is van! És azt tanulod amit választasz! Igazad van nem mindenkinek való a tanulás, akkor tanulj valami szakmát! Katonáéknál is hasznos lesz!
2013. márc. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!